Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nőként milyen racionális...

Nőként milyen racionális érveket hozhatnék fel a baba projekt indítása mellett?

Figyelt kérdés
Még fiatalok vagyunk, mindketten 30 alatt, a lehetőségeink is adottak, de párom a gyereketakarok érzésre vár, nekem meg már azóta megvan hogy saját lakásba költöztünk és hónapról hónapra egyre erősebb. Viszont semmilyen indokot nem tudok felhozni, hogy miért is szeretnék, csak megcáfolni tudom az ő ellenérveit. Ti miért szerettetek volna kisbabát?
2020. máj. 25. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Egyszeruen erezzuk, hogy már szeretnénk, 3 éve vagyunk egyutt, lassan az eslo házassági évfordulónkat unnepeljuk, én idén leszek 30, a férjem 7 évvel idosebb. Viszont annak ellenére, hogy szeretnénk, azért bennunk is vannak kétségek idonként, hogy birni fogjuk-e a strapát, jó szulok leszunk-e...


Racionális érv, hogy fiatalon az ember rugalmasabb, konnyebben viseli az éjszakázást /én a munkámból adódóan éjszakázom, és bizony 5 éve sokkal jobban birtam, pedig még csak 30 vagyok/...kisebb generációs kulonbség, plusz az évek elorehaladtával a teherbeesés is nehezebb.


Viszont szerintem nem túl szerencsés gyozkodni valakit arról, hogy gyereke legyen. Még ha bele is megy a kedvedért, ha csak miattad teszi, akkor késobb bármilyen problémánál téged hibáztathat majd, hogy hisz te akartad a gyereket.

2020. máj. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs racionális érv, sem olyan indok, amivel rábeszélhetnél valakit, aki (még) nem akarja teljes szívével. Mi az első randinkon megbeszéltük, h hány gyereket szeretnénk és kb mikor, így nem is volt kérdés. Ha egyikünk nem akarta volna, nem álltunk volna neki győzködni.
2020. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

En ugy gondolom, hogy bőven raertek még, hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem, de ezek a fiatal évek, utazással, barátokkal, bulikkal, gondtalan szorakozassal, soha nem jönnek mar vissza, es ez főleg egy fiatal férfinek, igenis lehet fontos, hiszen gyerekezni még bőven raer, az ő szemszögéből többet veszít mint nyer a korai gyerekvallalassal.


Te nőként is raersz meg jopar évig, de azért általánossagban a nőknek jobban kattog az órájuk.

2020. máj. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Max annyi, hogy fiatalon könnyebb általában a szülés, valamint ahogy telnek az évek, egyre nehezebben sikerül a fogantatás. De az sajnos nem jó, ha valakit rá kell venni...
2020. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

- Valószínűleg egészségesebbek vagytok most, mint lesztek. Babánál, nálad is kisebb a kockázat.

- Ha több gyereket akartok, hamarabb kell belevágni.

- Jobb eséllyel láthatjátok majd az unokákat.

- Kisebb lesz a generációs szakadék, pláne kamaszkorban fontos ez.

- Hamarabb kirepülnek.

- Nem 50 évesen kell majd munka után még szülőire, különórákra járkálni.

- Ne az vezérelje, hogy most mit akar vagy mitől fél, hanem gondolja át, hogy képzeli el magát 2-5-10-20 év múlva és visszafelé számoljátok ki, hogy akkor mikor érdemes belevágni.

2020. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs racionális érv
2020. máj. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Az sem biztos, hogy rögtön sikerül, lehet bármi gond bármelyikőtöknél. Minél később derül ki, annál jobban csökken az esélye, hogy természetes úton sikerüljön, illetve kitolódhat nagyon későre a szülés, ami főként a nőknél nagyon nem mindegy (bár manapság az a divat, ha minél később szül valaki, de attól ez még nem jó).
2020. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A biológiai érvek ismertek: könnyebb teherbe esés, könnyebb terhesség és szülés, utána a gyermekágyi időszak, gyorsabb a regenerálódás, kisebb nyoma van az egész terhességnek és szülésnek a testen, és eleve a kisgyerek körüli teendőket könnyebben viseli. Plusz az ember fiatalon még türelmesebb, nyugodtabb, kisebb a generációs szakadék, tehát összességében jobban viseli az egész gyereknevelést. A terhesség és szülés körüli eseményeket leszámítva egyébként férfiakra is ugyanúgy vonatkozik ez, hiába kel az anya mondjuk gyakrabban a babához, azért apuka is ugyanúgy felébred a sírásra és ugyanúgy nem tud nyugodtan pihenni, márpedig ez a kor előrehaladtával neki is ugyanúgy nehéz, ez nem női specifikum.


De ha nem érzi, akkor nem érzi. Nálunk is meg volt beszélve az első randin a férjemmel, hogy X év járás után házasság és utána mennyi idővel vágunk bele a gyerekprojektbe. Nagyon sokáig nyomasztott ez a megbeszélt időtartam, ő 7 évvel idősebb nálam, neki már sokkal előbb jött a vágy, mint nekem, aki még azért kicsit élni akartam, élményeket szerezni, karriert építeni, satöbbi. Aztán egyszer csak bekattant (egyébként nagyjából a megbeszélt intervallumban, szóval nem kellett rám sokat várni), hogy igen, most már készen állok, én bizony babázni szeretnék. Ugyanúgy voltak bennem kétségek meg félelmek, persze, de nem amiatt, hogy akarom-e én ezt egyáltalán, hanem inkább a megvalósítás, az esetleges problémák miatt, ami azért két külön kategória. És őszintén, kicsit bánom, hogy az érzés ilyen "későn" ért (27 voltam az első lányom születésekor), de semmiképpen sem vágtam volna bele addig, amíg kicsit is bizonytalan voltam vagy nem éreztem teljesen felkészültnek rá magam lelkileg. Abból a gyerek biztosan sérül, de potenciálisan a kapcsolat is, hiába akarta a férjem nagyonnagyon a babát előbb, mint én. Ha viszont ő nem megértően és támogatóan állt volna hozzám, hanem erőlteti és kérdezgeti és folyton felhozza a témát és nyomatja, hogy de márpedig ő nagyon akarja, akkor szinte biztos, hogy a kapcsolat is sérült volna és végül én sem jutottam volna el addig a szintig, amikor már őszintén akarom.

2020. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Nincs racionális érv, mert tisztán racionálisan nézve csak negatív hatásai vannak. Kevesebb pénz jut mindenre, macerásabb utazás, rengeteg kötöttség, szabadság teljes feladása, kockázatok, stressz, a párkapcsolat megváltozása.


Mindenki, aki gyereket akar, mindezek ellenére akar. Mert úgy érzi, hogy ez neki a rengeteg racionális és egyértelmű hátrány mellett mégis jó lesz, mert szeretik és mert szerethet.

2020. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
13%
Mi ez a gyerekellenes xar itt? 🤦‍♀️🤦‍♀️ Ha neked fontosabb az, hogy utazhass, és több szabadidőd legyen, ne vállalj gyereket, de sokan igenis vágynak családra, és nem azért, hogy valaki szeresse őket... Imádom az ilyen beszűkűlt látókörű idiótákat, akik szerint minden csak úgy lehet, ahogy ők azt elképzelik...
2020. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!