Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok, szerintetek nem...

Lányok, szerintetek nem igazságtalanság, hogy nekünk sokkal rosszabb az életünk, mint a fiúknak?

Figyelt kérdés
Nekik annyi előnyük van, annyi mindent elnéznek nekik... Nekünk meg folyton meg kell felelnünk.

2020. dec. 5. 16:27
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Nem is értem, miért gondoltad, hogy azok is az én kérdéseim, amikor abszolút nem hasonlítanak az enyémre. Azért mert mindkettő ugyanúgy "Lányok" megszólítással kezdődik? Ez aztán a sok hasonlóság.
2020. dec. 5. 16:59
 12/55 anonim ***** válasza:
64%

De, igazságtalanság. Mondjuk nem úgy, hogy minden férfinak jobb minden nőnél, hanem általában. Viszont ezzel annyit tudsz tenni, hogy elfogadod, és erre készülsz fel. Gondolom, még fiatal vagy, hiszen lányokról és fiúkról írsz, úgyhogy még tudsz készülni az "igazi" életre. Tudatosítsd magadban, hogy nem vagy csak azért rosszabb, mert nőnél születtél, de azt is tudatosítsd magadban, hogy sok igazságtalanság ér majd valószínűleg. (Ismétlem, valószínűleg. Ez nem feltétlen lesz így.)


Persze lehetsz harcos feminista is, csak azzal nem vagy előbbre.

2020. dec. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
36%
#7-es, nem kell, ha nem akarsz. Ha meg akarsz, akkor az nyilván fájdalommal jár, de tisztában vagy vele.
2020. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
90%

Többet keresnek - NEM feltétlenül!


Pl nálunk a gyárban.

A legtöbb férfi lent a soron dolgozik az irodákba inkább nőket vesznek fel, lényegesen nagyobb bérért.


Ugyanazért a munkáért ugyanazt a bért kapja nő és férfi egyaránt, nincs megkülönböztetés.


A nehezebb, keményebb munkát a férfiak végzik.

Vannak cégek, ahol a keményebb munkát jobban megfizetik.


Több mindent tehetünk meg, mint a nők?

Hát, a legtöbb munkahelyen ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom.

Ugyanazért a hibáért előbb csesznek le egy férfit, mint egy nőt.


Az erőszak és gyilkosság pedig ugyanolyan veszélyt jelent a férfiakra nézve is, mint a nőkre.


A legtöbb uctai késelésnek pl pont férfi az áldozata.

2020. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
88%

"Többet keresnek" Hát ha olyan munkád van, akkor persze. Nem gondolnám, hogy ehhez köze van a nemnek. Ha jól fizető munkád van akkor jobban fogsz keresni, mint mi. Millió nő keres jobban, mint a férfiak.

"Sokkal szabadabbak, sokkal több mindent tehetnek meg (amiket egy lánytól kevésbé fogadnak el" Ezt nem tudom mire érted. Mondj egy olyan dolgot, amit mi megtehetünk és ti nem.

"Nem kell félniük a sötétben, hogy mikor fogja valaki őket megerőszakolni, elrabolni, megölni" Ez ugyanúgy megtörténhet velünk is, mint veletek. Nekem verték már fejbe a bátyámat sötétben. Elrabolni meg bárkit elrabolnak. A gyilkosok se gondolom, hogy válogatnak.

2020. dec. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok, az jutott még eszembe hogy nekem apumat pl teljesen máshogy kezelik a rendőrök, mint a nőket. Nagyon lekezelőek tudnak lenni a férfiakkal a zsernyákok. Illetve én általános iskola második osztály óta azt hallgatom, hogy mennyire rossz vagyok. Mindig is én meg pár haverom voltunk a rossz gyerekek, a lányokra soha nem szóltak a tanárok egy árva szót se. Most gimis vagyok és ugyanezt veszem észre, a lányokkal kivételezve van, mindig ők a példás jógyerekek mi meg szimplán azért vagyunk rossznak beállítva, mert fiúk vagyunk. Vagy lehet, hogy a tanárok azt gondolják hogy nekünk más a lelki világunk, ezért durvábban bánnak velünk, nem tudom. Lényeg az hogy máshogy vagyunk kezelve, kivételezve van a lányokkal.
2020. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
35%
#14 nyilván nem kell ha nem akarok, de ha van egy férfi és egy nő, akik gyereket akarnak, akkor a nőnek kell érte megszenvedni. Az igazságtalanságról volt szó. Ez egy példa volt rá. Nyilván tisztában van vele a nő, hogy rossz lesz, de attól igazságtalan hogy neki kell szenvedni, akár bele is halni..
2020. dec. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bármilyen ünnep, hosszú hétvége jön, a nőket már 11-12-kor elengedik a főnökök. A férfiakat SOHA!

Pedig a férfiak is szoktak bevásárolni...

2020. dec. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
89%

#17 Viszont erről nem az emberek tehetnek. Ez a természet rendje.



Egyébként a nők átlagéletkora magasabb, mint a férfiaké.



Mindkét nemre lehetne "előnyt" és "hátrányt" mondani.


A mai világban igyekszik mindenki a két nem egyenjogúságára törekedni.


Régen valóban rengeteg igazságtalan megkülönböztetés létezett

(Szavazati jog, stb), de ezek mára nagyrészt megszűntek.



Tud-e bárki olyan konkrét példát mondani, ahol a nők vagy férfiak ténylegesen hátrányos megkülönböztetés áldozatai?

2020. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
32%
18: Általában a nő lohol a gyerekekért, bevásárolni, főzni, összekészülni ha elutaznak.
2020. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!