Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok, szerintetek nem...

Lányok, szerintetek nem igazságtalanság, hogy nekünk sokkal rosszabb az életünk, mint a fiúknak?

Figyelt kérdés
Nekik annyi előnyük van, annyi mindent elnéznek nekik... Nekünk meg folyton meg kell felelnünk.

2020. dec. 5. 16:27
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
73%

És még a gyerekhez :


A fizikai fájdalmat valóban a nő éli át.


Viszont a gyermek és a család normális megélhetését a férfinak kell(ene) biztosítani, kőkemény munkával.

A nő otthon van a babával, ami elismerem, hogy nem kevés fizikai és lelki igénybevétele kerül a nő részéről.

Ezalatt a férfi azért dolgozik, hogy a család megélhetése biztosítva legyen.


Legalábbis ez a normális.

Sajnálatos, hogy a mai világban ez már nem feltétlenül van így, de erről nem mi tehetünk.

2020. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
46%

"Tud-e bárki olyan konkrét példát mondani, ahol a nők vagy férfiak ténylegesen hátrányos megkülönböztetés áldozatai?"


1, A nem szép mellű nőknek egy életen át tartó gyötrelem és hátrány ez. (neeem, a szilikon nem jó ötlet)

2, Menstruációs mélyszegénység.

3, Férfiak részéről áthárított hormon alapú fogamzásgátlás.

2020. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább nem igazság.
2020. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
81%

"Többet keresnek"


Mikor felejtitek már el ezt a baromságot? Ja, lehet az 50-es években így volt.

De ma már a legtöbb cégnél beosztáshoz, feladatkörhöz kapcsolódó fix bértábla van, közszféráról, közalkalmazottakról nem is beszélve, és sehol nincs benne ilyen megkülönböztetés, hogy "ha nő az illető, akkor ennyivel kevesebbet kap ugyanazért". De lefogadom egy mezei Lidl eladónál sem különböztetik meg, hogy férfi vagy nő az illető.

Szóval jó ezeket puffogtatni, csak az a gond, hogy nettó hazugság, hogy sajnáltassátok magatokat!

2020. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
82%

Nekem pont a kisebb mell jön be, nem a nagy.


A menstruáció szintén nem az ember által létrehozott dolog.


A legtöbb férfi (az igazi férfi) nem várja el a hormonbombát.

Én személy szerint ellenzem is ezeket.

2020. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
27%

"A nem szép mellű nőknek egy életen át tartó gyötrelem és hátrány ez. (neeem, a szilikon nem jó ötlet)" Ugyanezt rá lehetne mondani a farokra is. Sőt, szerintem a férfiakat egyre kevésbé érdekli hogy egy nőnek milyen melle van, értelmes ember pont nem ezzel fog foglalkozni, viszont a lányok többségét még mindig érdekli a méret.

"2, Menstruációs mélyszegénység." A mélyszegénységet itt nem tudom mire érted. A menstruáció ellen ha jól tudom, lehet tablettát szedni, a fájdalom ellen pedig van gyógyszer. Ettől függetlenül azzal egyetértek, hogy nem kéne menstruálnotok ha nem akartok gyereket, de a legjobb lenne ha akkor se, mert nem hiszem hogy kellemes.

"3, Férfiak részéről áthárított hormon alapú fogamzásgátlás." Na ez az, amit sose értettem. Twitteren az amcsik állandóan ezt tolják, és képtelen vagyok felfogni, hogy mi a logika benne. Ha egy nőt megerőszakolnak és szedi a fogamzásgátlót, akkor nem lehet terhes, viszont ha az erőszakoló férfi úgy dönt, hogy nem szedi a tablettát, akkor a nő terhes lehet. Ha pedig egy párról beszélünk, akkor ott a gumi, és a nőnek nem kell szedni.

2020. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

"1, A nem szép mellű nőknek egy életen át tartó gyötrelem és hátrány ez."


Ugyanannyira kb. mint a kis vagy vékony péniszű férfiaknak.

2020. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
71%

#22


Kismellű nő vagyok, széles vállal, egyaltalán nem az ideál. Az életben nem ért még hátrány azért mert kicsi a mellem.

Egyébként meg a férfiakról is ugyan így elmondható, hogy a visszataszító külső hátrányukat lehet. Ez nemtől független.


2. Nem tudom mire gondolsz, de a menstruáció sem a világvége. Vannak már gprcsoldók, fájdalomcsillapítók, fejlett betétek, speciális bugyik, rendben lehet azt tartani.


3. A fogamzásgátlók között is rengeteg olyan van, ami úgy van kitalálva, hogy ne legyen ártalmas.

2020. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
88%
Egy nő, ha szegény, senkit sem érdekel párkapcsolatkor, viszont egy férfi alapból hátrányból indul ha nincs semmije.
2020. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
75%

"Nekem pont a kisebb mell jön be, nem a nagy."

Nem kicsi mellről írtam, hanem nem szépről, óriási a különbség.

Sokunknak már tini korában lóg és formátlan, a kegyetlen kamaszok jól meg is kritizálják és ez folytatódik felnőttkorban. Persze erről is hallgat a társadalom.

2020. dec. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!