Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A balos mozgalmak (melegek,...

A balos mozgalmak (melegek, nők stb.) láttán csak én érzek, látok "összeesküvést"?

Figyelt kérdés

Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő... semmilyen téren, ezt komolyan mondom. Tudom azt is, hogyan hangzik mindez, amit most leírok.

De mégis ha megnézem a teljes képet, számomra ijesztő, hogy az összes meleg, nőjogi meg ki tudja milyen egyéb modern irányzat lényegében a fehér ember gyerekvállalását hátráltatja.

Szivárványcsalád: a gyerek olyan mintát lát a "szüleitől", amiből nem születhet aztán gyerek.

Gender, női egyenlőség: a nőt a férfi ellen hangolja, ellehetetleníti a békés, harmonikus párkpacsolatot. A nőkben azt erősíti, hogy a férfi ellenség, és teljesen normális, ha a gyerek HELYETT a karriert részesítik előnyben. Vagy akár nem is állnak szóba a férfiakkal, így lesznek erősek és függetlenek.

LMBTQ + 58 féle nem: a gyerek stabilitásra vágyik, anyagi, de elsősorban szellemi és érzelmi téren. Azzal, hogy meleg mesekönyvvel meg ideológiával traktálják őket idejekorán, összezavarják őket a még ki sem bontakozott nemi identitásukban. Nem az a baj, ha egy gyerek meleg lesz, vagy felnőtt korában nemet vált - hanem az, hogy érzelmileg összezavart embereket termel ki ez az ideológiai nyomulás magából, akik aztán jóval kevésbé lesznek alkalmasak éppen ezért később a szülővé válásra.

Miért mondom, hogy a fehér embert célozza szerintem mindez?

Fehér bűntudat: érezd rossszul magad a rabszolgaság és gyarmatosítás miatt. Ez is egy mozgalom.

BLM: csak a fekete életek számítanak. Ugyanitt hangoztt el a mondat: rasszistának lenni annyi, mint fehérnek lenni.

És mégegyszer: én nem nézem le, ha valaki pl., gyermektelen, mert ő úgy érzi jól magát. De problémának látom azokat a tendenciákat, amik ezt a gondolatot erősítik.



2020. dec. 16. 13:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
84%
Konzervatív vagy, és ebből az értékrendből kiindulva nézed a jelenségeket.
2020. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
96%

Hú túl bonyolítod. Egyszerűen annyi, hogy ne pofázzon bele senki abba, hogy mit csinál a másik. És különösen ne az állam.


Amúgy meg az sacc jó a földnek, ha kevesebb a gyerek, mert jelenleg fenntarthatatlan az egész. A kormányok is azért nyomják a témát, mert a nyugdíjrendszer ha bedől, akkor vele ők is dőlnek. De amúgy jobb lenne egy ritkábban lakott világ. Sokkal kevésbé zavarnánk egymást.


Amúgy meg a gyerekvállalás főleg pénzügyi kérdés jelenleg. Nem véletlen hogy a kormány is fizet az embereknek, hogy szüljenek.


Ezek a meleg meg egyéb kérdések meg nem azért vannak felszínen tartva, mert különösebben érdekelné a kormányt, hanem azért mert mindig kell ellenség. Korábban voltak a bevándorlók, de az már uncsi. Most vannak ezek a ki kivel kúr dolgok. Mindig olyan csoportot választanak, akik kevesen vannak. Hajléktalanos, drogokat kedvelők, akárkik.

2020. dec. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
60%
Globálisan van túlnépesedés. És ha a túlnépesedő területeken ezt nem lehet fékezni, akkor máshol kell csökkenteni a népességet.
2020. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
36%
#13 Európa és magyarország elég sűrűn lakott. Hasonlítsd össze amerikával. ott sokkal több gyéren lakott terület van, nincs ennyire fullra belakva, hogy pár kilóméterenként település.
2020. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Nyilván, aki jobban hagyja magát.
2020. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
35%

ide rakom a számokat is:

US: 36 / km2

EU: 117 / km2

Magyarország: 107 /km2

Afrika: 45 / km2

Oroszország: 9 / km2


Szóval nincs itt nálunk tragédia.

A gond inkább kínával, de még inkább indiával van. Ott vannak elszállva a számok.

2020. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

#13: ostobaság!


Kb. olyan hatásfokú, mintha egy főnyomócső eltörésekor nem a vízműveket értesítenéd azonnal, hanem a konyhai mosogató csöpögő csapját javítanád meg....

2020. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb pontra nem reagálok, megtették már mások.

De hadd hívjam fel a figyelmed egy logikai bukfencre:

A szivárvány családok, az LMBQT és a feminizmus mind mind egyformán érintenek minden embert, nem csak a fehéreket, te mégis egy kizárólag fehérek elleni támadásként fogod fel.


A black life matters pedig "a fekete élet számít" csak nélkül.

2020. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
88%

Na, remek, még egy fehér, ciszheteró keresztény férfi, aki okoskodik a marginalizált csoportokról.


Első körben, csak hogy egyből elkönyvelj engem is összeesküvőnek, leszögezném, hogy a Föld jelenlegi lakossága majdnem 8 milliárd, és egyre gyorsabban nő, pedig már most se bír el ennyi embert a bolygó. Úgyhogy megnyugodhatsz, nem kell aggódnod amiatt, hogy a "balos mozgalmak" miatt nem fog elég gyerek születni és ki fog pusztulni az emberiség. Ha pedig konkrétan az a problémád, hogy a jövőben kevesebb lesz a fehér ember, akkor 1) már elég régóta a fehérek vannak a legkevesebben a Földön, és eddig még túlélte az emberiség ezt a katasztrófát, 2) Jézus sem volt fehér, valamint a bibiliai karakterek nagy többsége sem.


Másodszor szeretném megérdeklődni, hogy beszélgettél-e már ezekbe a marginalizált csoportokba tartozó emberekkel személyesen? Az ő véleményüket kikérted-e már a témában? Nekik megmondtad-e, hogy te így gondolkodsz, ahogy? Mit reagáltak? Ahhoz, hogy véleményt alkoss olyan témákban, amikben saját tapasztalatod nincs, elengedhetetlen, hogy beszélgess olyanokkal, akiknek személyes érintettségük van benne. És ne csak egy embertől kérdezd meg ezeket, hanem lehetőleg minél többtől! Én LMBT+ személy vagyok, úgyhogy az ezzel kapcsolatos témákban el tudom mondani a személyes meglátásomat.


"Szivárványcsalád: a gyerek olyan mintát lát a "szüleitől", amiből nem születhet aztán gyerek."

Egyrészt ez az "olyan mintát lát" annyira elcsépelt érvelés. Az, hogy kihez fog vonzódni a gyerek, semennyire nem függ attól, milyen mintát lát. Én mindig is csupa olyan mintát láttam, amiből születhet gyerek. Biológiailag elvileg alkalmas vagyok a gyerekszülésre. Mégis sokkal jobban hajlok az örökbe fogadás, mint a vér szerinti gyerek lehetősége felé. És rengeteg hozzám hasonló hátterű ember van ezzel ugyanígy. Másrészt az LMBT+ embereknek is lehet biológiai úton gyereke. Személyesen ismerek is leszbikus párt, akiknek most született meg a kislányuk. Létezik spermadonor, társszülőség stb. rengeteg lehetőség van. Ezt majd a következő években előbb-utóbb be fogja látni a kormány is, mivel mostantól már a biológiai gyerek az egyetlen módja, hogy az azonos nemű párok szülővé váljanak. Meg fogják oldani, ne féltsd őket!


"Gender, női egyenlőség: a nőt a férfi ellen hangolja, ellehetetleníti a békés, harmonikus párkpacsolatot. A nőkben azt erősíti, hogy a férfi ellenség, és teljesen normális, ha a gyerek HELYETT a karriert részesítik előnyben. Vagy akár nem is állnak szóba a férfiakkal, így lesznek erősek és függetlenek."

Pontosítom neked: a nőt a vele erőszakoskodó, őt elnyomó férfi ellen "hangolja". Akinek pedig ilyen párja van, annak sose volt "békés, harmonikus párkpacsolata", amit el lehetne lehetetleníteni. Az olyan kapcsolatokban, ahol a férfi egyenrangú félként kezeli, tiszteli és támogatja a nőt, nincs szükség semmilyen egymás ellen uszításra. A karriert a gyerekek elé helyező nőkkel kapcsolatos megjegyzésedre meg majd térjünk vissza akkor, ha minden becsületes dolgozónak olyan bére lesz, amiből egyedül kényelmesen el tud tartani egy 4-5 tagú családot, és nem lesz szükség rá, hogy mindkét szülő teljes munkaidőben dolgozzon.


"LMBTQ + 58 féle nem: a gyerek stabilitásra vágyik, anyagi, de elsősorban szellemi és érzelmi téren. Azzal, hogy meleg mesekönyvvel meg ideológiával traktálják őket idejekorán, összezavarják őket a még ki sem bontakozott nemi identitásukban. Nem az a baj, ha egy gyerek meleg lesz, vagy felnőtt korában nemet vált - hanem az, hogy érzelmileg összezavart embereket termel ki ez az ideológiai nyomulás magából, akik aztán jóval kevésbé lesznek alkalmasak éppen ezért később a szülővé válásra."

A gyereknek arra van szüksége, hogy ne kelljen szorongást, bizonytalanságot és önvádat éreznie amiatt, amilyennek született, hanem szeressék és elfogadják őt, és engedjék kiteljesedni. LMBT+ felnőtt vagyok. LMBT+ gyerek voltam. Gyerekkoromban soha nem hallottam semmi ilyesmiről, hogy különféle irányultságok, nemi identitások és hasonlók. A mesékben, amiket hallgattam, olvastam, néztem, fiúk és lányok szerepeltek, és mindig lány és fiú szeretett egymásba. Óvodás koromtól kezdve kérdezgettek a felnőttek, hogy tetszik-e valamelyik fiú a csoportban, meg kihez akarok hozzámenni feleségül. Heterónak neveltek. Ennek ellenére mindig is volt bennem egy általános szorongás, hogy én nem úgy képzelem el a felnőtt életet és a családot, mint ami a mesékben van, hanem a legjobb barátnőmmel közösen. Mikor ezt megmondtam valakinek, az volt a válasz, hogy ez butaság, meg majd kinövöm. Én ezt elhittem, és vártam, hogy vajon mikor fogom kinőni, de nem így történt. Szégyelltem, utáltam magam emiatt, nem értettem, miért nem nőttem még mindig ki, és miért nem "normális" jövőképem van, mint a többségnek. Ha akkor már léteztek volna LMBT+ szereplős mesék, akkor értettem volna és nem kellett volna végigszoronganom emiatt a gyerekkoromat és a kamaszkoromat.


Mivel nem vagyok fekete, így a rasszizmussal kapcsolatos kérdésekben túl sok mindent nem szeretnék nyilatkozni, de azért röviden válaszolnék azokra is. Ha van itt fekete kommentelő, aki valamiben nem ért egyet velem, nyugodtan javítsatok ki!


"Fehér bűntudat: érezd rossszul magad a rabszolgaság és gyarmatosítás miatt. Ez is egy mozgalom."

Ha raszista vagy, akkor érezd is magad rosszul, nagyon helyes! Ha nem vagy rasszista, egyenrangú emberi lényként tekintesz mindenkire, és mások rasszizmusát sem tűröd el, akkor senki se várja el tőled, hogy rosszul érezd magad.


"BLM: csak a fekete életek számítanak. Ugyanitt hangoztt el a mondat: rasszistának lenni annyi, mint fehérnek lenni."

Erről rengeteg írás létezik már, ha nem csak fröcsögni akarnál, hanem tényleg érdekelne a téma, akkor utánanéztél volna magadnak, 2 másodperc alatt lehet rá találni magyarázatot, hogy mi a baj az "all lives matter" szlogennel. Feltételezem, van otthon Bibliád. Keresd ki ezt a verset: Mt18,12-14!

2020. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
7%

A black life matters pedig "a fekete élet számít" csak nélkül.


Nyelvtanilag. Csak akik hangoztatják, nem így értelmezik. Ez már többször elhangzott itt-ott.

2020. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!