Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A balos mozgalmak (melegek,...

A balos mozgalmak (melegek, nők stb.) láttán csak én érzek, látok "összeesküvést"?

Figyelt kérdés

Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő... semmilyen téren, ezt komolyan mondom. Tudom azt is, hogyan hangzik mindez, amit most leírok.

De mégis ha megnézem a teljes képet, számomra ijesztő, hogy az összes meleg, nőjogi meg ki tudja milyen egyéb modern irányzat lényegében a fehér ember gyerekvállalását hátráltatja.

Szivárványcsalád: a gyerek olyan mintát lát a "szüleitől", amiből nem születhet aztán gyerek.

Gender, női egyenlőség: a nőt a férfi ellen hangolja, ellehetetleníti a békés, harmonikus párkpacsolatot. A nőkben azt erősíti, hogy a férfi ellenség, és teljesen normális, ha a gyerek HELYETT a karriert részesítik előnyben. Vagy akár nem is állnak szóba a férfiakkal, így lesznek erősek és függetlenek.

LMBTQ + 58 féle nem: a gyerek stabilitásra vágyik, anyagi, de elsősorban szellemi és érzelmi téren. Azzal, hogy meleg mesekönyvvel meg ideológiával traktálják őket idejekorán, összezavarják őket a még ki sem bontakozott nemi identitásukban. Nem az a baj, ha egy gyerek meleg lesz, vagy felnőtt korában nemet vált - hanem az, hogy érzelmileg összezavart embereket termel ki ez az ideológiai nyomulás magából, akik aztán jóval kevésbé lesznek alkalmasak éppen ezért később a szülővé válásra.

Miért mondom, hogy a fehér embert célozza szerintem mindez?

Fehér bűntudat: érezd rossszul magad a rabszolgaság és gyarmatosítás miatt. Ez is egy mozgalom.

BLM: csak a fekete életek számítanak. Ugyanitt hangoztt el a mondat: rasszistának lenni annyi, mint fehérnek lenni.

És mégegyszer: én nem nézem le, ha valaki pl., gyermektelen, mert ő úgy érzi jól magát. De problémának látom azokat a tendenciákat, amik ezt a gondolatot erősítik.



2020. dec. 16. 13:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg csak azt akarom, hogy hagyjanak élni. A példáid ostobaságok, legalábbis normális emberek közt. Senkinek nem rossz, ha nem akarok gyereket, vagy dolgozom, vagy nem akarom, hogy megverjenek kapcsolaton belül.
2020. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
85%

Téged ki hátráltat, cicamókus?


Te nem vállalhatsz gyereket csak azért, amiért én nem akarok?


" én nem nézem le, ha valaki pl., gyermektelen, mert ő úgy érzi jól magát."

Á, dehogy ítéled el. Én viszont örülök, hogy nem kell kötelezően szülnöm.

2020. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
87%

2 vagyok


A kereszténység nagyon jó volt, mert azzal lehetett egységbe foglalni, civilizálni Európa barbár törzseit. Kellett valami, amivel embertömegeket lehetett irányítani, erre jó volt a vallás a középkorban és még az újkorban is egy darabig. De azóta volt felvilágosodás, szekularizáció és a vallás mostanra Európában jelentéktelenné vált. Vallás helyett ma már törvények vannak, amiket emberek alkotnak meg, erre épül az Európai Unió is. A jogok itt az EU-ban mindenkit megilletnek vallási hovatartozástól függetlenül, lehetsz te ateista vagy muzulmán, akárki, vallásszabadság van. Szép dolog, hogy te keresztény vagy és templomba jársz, más viszont nem, ezért semmivel nincs több beleszólásod a dolgokba. Más se mondja meg, hogy te keresztény legyél-e vagy se, te se tégy így. Az, hogy a kormányunk ilyen erőszakos nyomja le a torkunkon az agyament ideológiáját, amit ők maguk sem tartanak be (Szájer bziparty, kokós krvázó Borkai, stb.) nagyon sokunk számára visszatetsző és remélem megszabadulunk tőlük minél hamarabb.


Aztán az, hogy valakit elvisznek gulágba vagy "csak" kirekesztenek teljesen más. A zsidókat is először csak megjelölték, nem szerették, aztán a hergelés vége a népírtás lett. Mindig minden a gyülölettel kezdődik, aztán tragédia lesz a vége. Nekem van elég sok meleg ismerősöm, és bizony nem mondják állásinterjún, hogy melegek, mert valószínűleg nem őket vennék fel a munkára, ilyen olyan kifogással. Ők ezt eltitkolhatják, mert nincs rájuk írva, mint a bőrszín. A cigány embereknél folyamatos probléma, hogy nem kapják meg azt az állást, amit akarnak, ha van helyettük fehér jelentkező. Ezt nem is magyarázom tovább, mert ez köztudott és mindenki tudja miről beszélek. Ahogy a nőkhöz is a második kérdés, hogy van-e/akar-e gyereket. Az, hogy néhany cég felül a pc vonatra, hogy jobb fényben tüntesse fel magát, nem teremt senkinek se jobb lehetőségeket. A populistáknak mindig ki kell pécézniük egy adott csoportot (migránsok, melegek, transzneműek), hogy mesterségesen gerjesszék a gyűlöletet, félelmet keltsenek és így tartsák meg a hatalmukat. Aki ezeknek az álszent demagóg dumáknak felül és kajálja még mindig, azt nagyon tudom sajnálni.

2020. dec. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

butasagokat irtal, ezeknek a mozgalmaknak nem az a celja, amit te gondolsz, sajnos minden csoportban van hangos kissebseg, akik talan egyetertenek azzal ahogy te latod oket, de a legtobben egyaltalan nem ennyire szelsosegesek mint te.


a valosagban inkabb igy nez ki :

szivarvanycsalad : a gyerek tisztaban lesz azzal, hogy vannak hetero szulek es azonos nemu szulok is, nem lesz feltetlenul meleg amiatt mert a szulei melegek, ugyan ugy ahogy hetero szuloknek sem lesz feltetlenul hetero gyereke.


gender, noi egyenloseg : a gender szociologiai fogalom, nem annyira felelmetes mint hiszed, a feminizmus lenyege pedig az, hogy ha a no dolgozni akar, dolgozzon, ha foallasu anya akar lenni akkor az legyen, de legyen beleszolasa, es ne legyen lenezve amiatt ha valaszt az egyik vagy a masik kozott, vagy ha mindkettot csinalja.


lmbtq : mar leirtam fentebb, de a mesekonyvbol 1 db mese szolt azonos nemuekrol, ha a gyereket nem zavarja ossze a sarkany es varazslo meg a beszelo allatok, ez sem fogja, de a szulok valaszthatnak olyan mesekonyvet ami nekik megfelel.


feher buntudat : nem kell rosszul ereznunk magunkat a rabszolgasag miatt, de vegyuk tudomasul a tortenelmet, es tegyunk ellene hogy ujra megtortenjen.


blm : nem csak a fekete eletek szamitanak, hanem azok is, nyilvan ahogy a magyarok kozott is van aki szerint a mienk a legjobb/legerosebb nemzet, es a feher a felsobbrendu faj, lesznek feketek akik ugyan ezt gondoljak magukrol, de ez hulyeseg, es nem kell neki hitelt adni.


a keresztenysegrol pedig annyit, hogy en bar nem vagyok hivo, de tiszteletben tartom ha valaki az, viszont szerintem pont azok csufoljak meg leginkabb a krisztusi keresztenyseget, akik leginkabb hirdetik magukrol hogy “nemzeti kereszteny” ideologiajuk van.

2020. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
90%

Az az alapvető problémád, hogy a szélsőségeket tekinted alapul, amibe sajnos nem szabad beleesni, de tagadhatatlanul könnyű, hiszen ők a hangosabbik réteg.


Nemek közötti egyenlőség

A mai túlzások és ostobaságok (lásd kvótarendszer) nem mondom, hogy feminista vagyok, de alapvetően egyetértek az eredeti (!) gondolattal, vagyis, hogy a nemek között egyenlőség kell, hogy legyen, vagyis, hogy ugyanazok a jogok és lehetőségek illetik meg a férfiakat és a nőket. Még gyakorlatibb példa, nem fizetsz egy nőt kevesebbel ugyanazért a munkáért, mint a férfi kollégáját. Aki ebben nem hisz, azzal emberileg nem tudok mit kezdeni. Ha egy nő karriert szeretne akár gyermek helyett (én speciel mindkettőt csinálom, illetve tervezem), akkor az egy teljesen elfogadható döntés, ugyanis röhejesnek tartom, ha valaki azt hiszi, hogy egy nőnek csak a gyerek lehet az élete középpontja, ugyanis nem. Vagy te azokat a férfiakat is megszólod, akik nem szeretnének gyereket?


Gender elmélet

Úgy vagyok vele, hogy vannak nők és férfiak, minden más az egyén által kitalált fikció. Nem tartom egészségesnek, amikor valaki kikiáltja, hogy ő egy pegazus és fogadjuk el, ahogyan azt sem, amikor férfiként nőnek, rosszabb esetben lánynak gondolja magát.


LMBTQ

Vannak meleg ismerőseim és mind értelmes és normális emberek. Semmilyen módon nem tudatják a nagyvilággal, hogy ők éppen a saját nemükhöz vonzódnak, mert a magánügyük. A PRIDE-hoz hasonló felvonulásoktól nem csak engem, de őket is a rosszullét kerülgeti, ahogyan minden ízléses embert. Viszont a mai napig érik őket hátrányosságok akkor is, ha teljesen diszkrét módon élnek, ami viszont elítélendő. Utoljára 20 évesen éltem Magyarországon, azóta elköltöztem (soha többet vissza), de szemtanúja voltam, ahogy egy meleg pár csókolózik (semmivel sem voltak provokatívabbak, mint egy heteró) és valaki hozzájuk dobott egy (félig teli flakont). Na ez probléma és ne tegyünk úgy, mintha manapság nem lennének problémák, csak azért, mert nem ítéljük őket halálra...


#BLM

Felteszem a tavaszi hullám miatt jutott eszedbe, és az egy szörnyen célt tévesztett mozgalom volt. Alapvetően létező probléma, hogy bizonyos esetekben a feketéket valamilyen hátrányosság éri, de emellett az is igaz, hogy sokan a semmiből csinálnak rassz kérdést. Úgy gondolom érdemes megnézni, hogy valódi a probléma vagy csak mondvacsinált és nem tagadjuk vagy fogadjuk el az egészet.


Vallás

Én magam ateista vagyok, akárcsak a szüleim. A vallásokkal úgy vagyok, hogy amíg tiszteleted a másikét és nem próbálod másra erőltetni a sajátodat, addig teljesen elfogadhatónak tartom, higgyen az illető bármit. Ismertem jófej keresztényt, buddhistát és pogányt is.


Fehér bűntudat

Olyan szempontból hülyeségnek tartom, hogy a ma embereit nem lehet meghurcolni már halott emberek bűneiért. Tartsuk tiszteletben és fogadjuk el a történelmet és tegyünk azért, hogy a jövő jobb legyen, de ne legyen bűntudatunk.


Jelenleg 25 éves vagyok, Rómában élek a (helyi) párommal és mindketten most kezdtük el igazán a karrierünket. Mindkettőnknek megvannak a magunk céljai és tervei a munkánkban és a hobbijainkban és egyikünk se fog lemondani egyről se, inkább támogatjuk a másikat. A gyerek sokadlagos dolog az életünkben és bár 2-3 éven belül tervezzük, azután se fogok háziasszonnyá maradni, hanem mellette is ugyanúgy folytatom majd a korábbi életemet, mert értelmes ember nem mond le semmiről, ha nem muszáj - és nem muszáj.

25/N

2020. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
9%
A Biblia szerint a homoszexualitásért pokol jár. Az LMBTQ-nak sikerült már lepipálni ezt a fenyegetést?
2020. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
70%
#27-nek: Neked sikerült bizonyítanod?
2020. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
75%
A Harry Potter szerint meg nem jár pokol a másságért. Melyik mesekönyv hitelesebb?
2020. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
69%
A Biblia szerint sem jár. Kérdezz csak meg valakit, aki tud héberül!
2020. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

Egy embercsoport létezése és az, hogy ők ugyanolyan jogokkal rendelkezzenek, ugyanolyan esélyekkel és ugyanolyan bánásmóban részesülhetnek nem több és nem kevesebb mint annak az embercsoportnak a saját érdekében való megmozdulása. Semmi köze nincs a fehér heterókhoz.

Azért mert valami nem rólad szól még nem jelenti azt, hogy ellened van. Te rajzoltál egy céltáblát és felragasztottad a homlokodra és nyivákolsz, hogy más tette oda.

2020. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!