Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett norma ezen az...

Miért lett norma ezen az oldalon az introvertáltságba bújtatott embergyűlölet, szociális fóbia és a társadalomba integrált emberek ekézése?

Figyelt kérdés
2021. jan. 17. 04:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%
Sok idióta, antiszociális, önbizalomhiányos, irigy, sikertelen, lusta, depresszív lúzer introvertáltnak mondja magát, pusztán azért mert ez jobban hangzik, mint az imént felsorolt jelzők. De hogy ők tényleg introvertáltak lennének azt nem hinném. Én introvertált vagyok, és bizony vannak barátaim, sohasem vagyok rosszindulatú, nem vagyok irigy, se cinikus, nem szólok le másokat, nem bántok senkit, legfeljebb ha rászolgál. Szóval ez a különbség. De mivel már minden hülye introvertáltnak nevezi magát, így én pl nem is használom már ezt a kifejezést. Inkább csak annyit mondok, hogy olyan ember vagyok, aki néha szeret egyedül lenni.
2021. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanannyira lett norma, mint extrovertáltnak nevezni mindenféle seggfejeskedést az introvertáltság kárára.

Na meg ugye a többség valójában nincs is tisztában azzal, mit jelent az introvertált jelző. Minden lelki nyomorukat ráhúzzák erre a két ellentétes fogalomra

2021. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

A ”Keressek még más kategóriában is vagy a többi már menni fog egyedül?” kérdésre válaszolnám, hogy inkább ne keress, mert neked sem megy egyedül. Azt állítottad, az introvertáltak embergyűlölők, de az általad belinkeltekben semmi nem támasztja ezt alá.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1038..

Ez, amit elsőnek linkeltél, teljesen jogos frusztrációt fejez ki. Sokan a szeretteik életéért aggódnak (vannak olyan családtagjaim, akikre igen veszélyes lenne a vírus), erre a fél internetet olyanok sírják tele, akiknek az a bajuk, hogy nincs koncert meg nem lehet bulizni. Majd ha te is anyád életéért aggódsz, akkor legyen benned empátia azok felé, akik nem bírnak ki pár hónapot bulika nélkül.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..

Ez egy teljesen normális kérdés, én is aggódom azon extrovertált barátaim lelki épségéért, akik nincsenek a bezártsághoz szokva. Tudjuk, hogy nekik nehezebb, és köszönöm azoknak, akik ennek ellenére is betartják a kijárási tilalmat. Más kérdés, hogy rögtön a harmadik válaszoló belemagyarázta, hogy ellene itt gyűlölködnek, hogy játszhassa a mártírt. 13-as dettó.


3-as belinkelt kérdésedben tényleg hülye a kérdező, ezt elismerem, a 4-es viszont egyértelműen egy vicc, 5-ös pedig nem is mondta magára, hogy introvertált, ő csak simán szociopata.


6-os („Az extrovertált embereknek van hobbija/érdeklődési köre?”) teljesen jogos kérdés, tízből kilencszer ha egy extrónak elmondom, hogy nem szoktam bulizni, akkor látom, ahogy lefagy a fejében az oprendszer, és nem érti, hogy akkor mit csinálok egész életemben. Nem bulizol? Akkor unalmas vagy és besavanyodott. Hogyhogy mást szoktál csinálni? Mi az, hogy mást csinálni?

Tisztelet a kivételnek persze.


„Szerintetek az introvertáltabb embereket diszkrimináció éri amiatt, mert a világ jobban kedvez az extrovertált beállítottságúaknak?”

Szintén jogos kérdés, nem értem, ebben miért érzed, hogy sértő lenne rád nézve. A munkahelyek jelentős része leszívja az energiát, ordító rádiót túlüvöltve kommunikálnak, elvárás a céges buli, stb. Életem áldása, hogy kikerültem ebből, mellette a barátaimra már nem volt energiám. Csak hát még kevés helyen van home office.


A „fel akarok mondani az extrovertált kolléganő miatt” megint érthető, egyszer legyen olyan kollégád, akinek nyolc órán át nonstop be nem áll a szája, meg fogod érteni. Ebbe mondjuk fölösleges volt belevinni az intro-extro ellentétet, a kolléganője irritáló és kész.


Tovább most nem olvastam, de nekem úgy tűnik, te valamiért mindenáron meg akarsz sértődni az introvertáltakra.

2021. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#13 minden szavaddal egyetértek.
2021. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szokásos intro vs extro kérdés, túlgondolva...attól mert valaki az egyik félbe tartozik simán lehet még mellé valami mentális gixere, vagy csak simán seggfej :D


Mindkét oldalon vannak sztereotípiák, ha normális vagy akkor nem aggatod ezeket a negatív dolgokat senkire, hanem megismered az embert, minél közelebbről.


Ps: nincs időm, és kedvem senkivel vitatkozni oldalakon keresztül, használd a tetszésed-nem tetszésed kifejezésére a pontozást-lepontozást, köszi! :)

2021. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!