Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg most komolyan! Mit ér...

Tényleg most komolyan! Mit ér a koronavírus elleni oltás?

Figyelt kérdés

Oltással is meg lehet kapni a vírust, sőt tovább is lehet adni. Ugyanúgy maszkot kell hordani, minden egyéb korlátozást is be kell tartani.


Akkor mi értelme?



2021. febr. 11. 12:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
29%

Én a helyedben nem dicsekednék el azzal, hogy egészségügyis vagyok:( Amúgy a te dolgod, azt csinálsz, amit akarsz, de az oltásról lebeszélni a másikat felelőtlenség.

Amúgy sajnos az a gyanúm, hogy az oltással sem leszünk kinn a vízből, de úgy vagyok vele, hogy "egy próbát megér", ha csak egy kicsit is használ, megérte, főként, hogy most egyelőre nincs senkinek jobb ötlete.

Én is igyekszem megőrizni az egészségem, de ezt csak támogató vonalnak tekintem.

2021. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
23%
Így van, azért haltak meg jó páran sportos, egészséges emberek közül is, @20, többek között nálunk.
2021. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
83%

Szaki85, amit mondasz, annak a másik oldala a Contergan-katasztrófa és a többi, csak ilyenkor azzal nem dicsekedik valahogy senki. Én mindig azt mondom, hogy ami nem törött, azt nem kell megjavítani. Szinte minden ismerősöm és a családom nagy része gond nélkül átesett a víruson, legtöbbünk teljesen tünetmentesen. Elvileg így védettek is vagyunk, egy ideig legalábbis biztos. Ha meg esetleg jobban elkap a vírus, így jártunk. Meglepő módon, ezzel jár egy pandémia. Sokkal szarabb bezárva reszketni, inkább élnék normálisan és patkolnék bele ebbe a vacakba, mint hogy így kelljen leélni az életem, ez röhejes. Nem fogom beoltatni magam, ha fejreállnak sem. Nem vagyok antivaxxer, de semmi nem kerül a szervezetembe, amihez hazudni kell, fenyegetőzni és mosni az ember agyát.

Akinek megfelel, az oltassa be saját magát, a jelen állás szerint éppen csak arra jó a vakcina, hogy saját magát védje vele, már amennyire, aztán mindenki menjen végre a fenébe a dolgára.

2021. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
50%
A gimis biosz ismeret nélkül a segédápoló, takarító munkakörökön kívül hol dolgozhat vajon a kérdező? Nem vagyok annyira otthon a feltételekben.
2021. febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
15%
27-re: LOL :D
2021. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
36%
*Biztosan a korábbi tapasztalatok miatt nem javasolják egyik vakcinát sem terhes, illetve szoptató anyáknak.Azt gondolom,hogy mindenki a saját tapasztalataira hagyatkozva fogja meghozni a saját testére vonatkozó döntést. A presszionált, nem normál rendben ellenőrzött kínai,orosz vakcinák engedélyeztetésével én sem értek egyet. Ha már lehetőségem volt a Pfizert beadatni inkább azt tettem.
2021. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
24%

Éppenséggel de, épp hogy el szoktak dicsekedni azzal, hogy a Contergan-ügy után milyen hihetetlen mértékben szigorodtak a gyógyszerengedélyeztetési eljárások.

Senki nem kényszerít arra, hogy bezárva rettegj, nagyon jól meg lehet lenni otthon. És éppenséggel de, antivaxxer vagy, azt épp annak hívják. Még ha az enyhébb fajtából is, akikkel nincs nagy gond.

Nem tudom, hogy hogy nem tűnt fel, de épp arról van szó, hogy másokat is védesz az oltással.

2021. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként Szaki, csak mert gondolom így te jobban képben vagy vele, hátha meg tudsz vígasztalni :D

Szerinted miért a "talán jó lesz a mutációra, talán nem, lehet működik de lehet nem, de elkapod az biztos de legalább talán nem halsz bele" oltást nyomják azzal a gyógyszerrel szemben, ami elvileg képes megakadályozni vagy megszüntetni a citokin-vihart, ezzel konkrétan és kérdések nélkül felgyógyítva azokat, akik az intenzíven vannak? Miért nem indultak kutatások abba az irányba? Egyértelműen az lenne a megoldás, azokat kezelni és meggyógyítani, akik kórházba kerülnének egyébként és nem félévente-évente nyomni az egészséges emberekbe valamit, ami vagy működik, vagy nem, tudja a fene. Ők se tudják. Ha orvos vagy(?) és ez még nem ütött szöget a fejedbe, ott valami baj van :D

2021. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
64%

@29

Nem nem javasolják, hanem meg sem kaphatják, ugyanazért, amiért

gyerekek sem: nincs tesztelve rajtuk. Az viszont igaz, hogy mindig az ilyen, jobban féltett csoportokat tesztelik utoljára.

2021. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
27%

Nem szaki vagyok, de készséggel válaszolok helyette:

-semmilyen gyógyszer nem akadályozza meg a vírus terjedését

-és jelenleg nincs is olyan, ami bizonyítottan hatásos lenne általános esetekben.

Képzeld, marha sok kutatás indult ilyen irányba, mármint gyógyszerek kifejlesztése felé, csak egy vírusellenes szer kifejlesztése rohadt nehéz. Amúgy egy pöppet visszavehetnél az arcodból, ha nem tudtál egyet sem találni, sem igazolni, hogy valóban létezik általánosan használható, és igen hatásos vírusellenes szer.

2021. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!