Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok élni, de félek a haláltól?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, a szüleimmel lakom. Legmagasabb végzettségem érettségi, sosem volt még munkaviszonyom. A napjaimat itthon, jórészt a szobámban töltöm, nincs társasági életem, barátnőm se volt soha, szűz vagyok, bár ez utóbbiak engem személy szerint annyira nem zavarnak, mivel sosem szerettem emberek között lenni, intimitásra, szexre, párkapcsolatra, saját családra se vágytam soha.

Maga a felnőttek élete sem vonz, nem motivál a pénz, a karrier, a státusz és az élvezetek se. Nincsenek hobbijaim, mert semmiben sem lelek örömet, egyedül aludni szeretek, mert akkor nem vagyok tudatomnál. Legszívesebben az egész hátralévő életemet átaludnám, mivel nyűgként élem meg a létezésem minden egyes formáját, még a szüleimmel való érintkezéseket is. Idegennek, kívülállónak érzem magam az emberek között, mintha én egy náluk alsóbbrendű fajhoz tartoznék.

Nem vagyok jó igazából semmiben, lusta, gyenge fizikumú, ügyetlen, csúnya, ráadásul szűkszavú, félénk és visszahúzódó is vagyok, de okosnak sem tartom magam, lassú a felfogásom, nehezen értek meg dolgokat és könnyen felejtek. A jelenemet tehetetlennek, a jövőmet pedig kilátástalannak érzem. Arra, hogy nem tanulok és nem dolgozom, a lustaságon kívül semmilyen mentségem nincs, ezért pedig nagyon szégyellem magam. Már ha csak arra gondolok, hogy beiratkozom egy tanfolyamra vagy megpályázok egy állást, szorongás fog el, hogy akkor rendszeresen emberek közé kellene járnom és mások elvárásai szerint teljesítenem és ha valamit elrontok, akkor megszidnak vagy kiabálnak velem.

Tudom, hogy egy élősködő vagyok és hogy semmilyen hasznot nem termelek a társadalomnak. Életképtelennek tartom magam, ha a szüleim nem tartanának el, hajléktalan lennék. Sokszor gondoltam már arra, hogy végzek magammal, de sajnos túl gyáva vagyok hozzá. Bár amíg a szüleim élnek, semmiképpen sem akarnék nekik fájdalmat okozni a halálommal. Azt hiszem, sajnos sosem lesz bátorságom megtenni és a szüleim támogatása nélkül csak szenvedés és nélkülözés vár majd rám, amitől szintén rettegek, de úgy érzem, még mindig hamarabb tudnám rávenni magam az öngyilkosságra, mint a tanulásra vagy a munkára.


2021. febr. 19. 08:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
Ja és én a szüleid helyében nem beletörődnék ebbe, hanem megmondtam volna, vagy elmész tanulni/dolgozni x időn belül, vagy mehetsz ahova akarsz mert nem tartanálak el. Nem sajnálod a szüleidet, hogy dolgoznak, te meg döglesz otthon és várod a sült galambot? Úgy élsz mint egy óvodás.
2021. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Valóban sajnálom őket. Minden joguk megvan kiutasítaniuk engem, ez esetben nem ellenkeznék a döntésükkel.
2021. febr. 19. 10:14
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Legalább a tudatod tiszta, ha belátod ezeket. Tegyèl magadért komolyan mondom!
2021. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Ide már szerintem gyógyszeres terápia is kell. De amúgy nem igaz hogy közmunkára nem lennél képes. Még az az 52 ezer is jobb mint a nulla. Mellette lehet tanulni. Ha tudják hogy tanulsz általában támogatnak is. Mondjuk ha hamarabb el kell menned hetente kétszer mert tanulsz akkor általában nem gciznek ezen.
2021. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
73%

Huu, kérdező, mintha csak én írtam volna ki ezt a kérdést... Szóról-szóra megegyezik velem.


Hát elég kilátástalan helyzetben vagy, mi tagadás, a nulláról kell felállnod. Mert nyilván nem vagy elégedett a helyzeteddel.


Először is mindenképpen keress egy pszichológust, próbáld meg vele megbeszélni a problémáidat, bajaidat. Talán tud segíteni.


Keress valami munkát, akár időszakosat, akkor tudsz majd pénzt félre tenni és esetleg ki tudsz majd venni egy albérletet, így önállósodhatsz, leválhatsz a szüleidről.


Találj magadnak hobbikat, amikben kiteljesedhetsz, pl horgászás, rajzolás, tánc stb..., ezek ki tudnak zökkenteni téged a szürke hétköznapokból.


Egészséges életmód nagyon fontos, egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, szedj multivitamint, C, vagy D vitamin. Mozogj sokat, fuss, biciklizz, gyúrj, sportolj, ilyesmi.


Próbálj meg barátokat szerezni, elsősorban olyanokat, akik hasonló érdeklődésűek és hasonló a személyiségük, mint neked. Lesz idővel közös témátok, közös programok.


Írtad, hogy soha nem volt barátnőd, szűz vagy. Akkor itt az idő, keress valami jó csajt és uccu neki. Biztos találsz valaki hozzád illőt. Addig is ott van a jobb kezed, ha áll a cerka, jó feszültséglevezetés. Jutalmazd meg magad ! Marok Marcsa nem hagy cserben ! 😀


Sok sikert az életben és sok boldogságot ! 😊

2021. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#25: Leírta, hogy nem akar vàltoztatni. Minek írsz egy regényt?
2021. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Természetes szelekció.
2021. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Mi lesz ha egyszer majd nem lesz senki ott veled aki eltartson és aki foglya a kezed? A szüleid is hatalmasat hibáztak, sokkal szigorúbban fogtalak volna. De illetve ez a saját hibád is mert ez a lustaságod jelképezi, hogy téged semmi nem érdekel, hanem van egy megszokott kis világod egy kuckód és abban próbálsz életben maradni. De ha nem akarsz hajléktalan lenni akkor ideje lenne önállósodni. Nagyon szomorú hogy 28 évesen másnak a nyakán élősködsz és nem is akarsz ezen változtatni hanem inkább az öngyilkosságba menekülsz. Én már 18 évesen elkezdtem dolgozni és önálló életet élni. Te meg már mindjárt 30 éves leszel és az ég világon semmilyen Munkatapasztalatod nincs. Te lusta vagy, nem pedig az hogy nem vagy jó semmiben. Hiszen nem próbáltál még ki semmit amiben jó lehetnél, akkor honnan tudod?
2021. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

25

erre nincs iylen általános recept. az túl egyszerű lenne és akkor a probléma se létezne.

ide kell egy jó pszichológus meg 2-3 év feltárás, rendbetétel, és ennyi.

2021. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!