Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tévhitetek volt gyerekk...

Milyen tévhitetek volt gyerekkorotokban?

Figyelt kérdés

Kettőre emlékszem, egyik jobb, mint a másik :D


1. Nagyon fiatalon, 4-5 évesen el nem tudtam képzelni, hogy ne létezett volna tévé mindig. Tesóm 10-11 éves lehetett, és kiröhögött, mondván, hogy a tévé még csak 40-50 éves - nem akartam neki elhinni, azt hittem, olyan természetes, mint a fák. De lehet, hogy inkább azt nem hittem el, hogy az emberek tudtak tévé nélkül élni.

2. Eszembe se jutott, hogy a sivatag a Földön van - úgy képzeltem, hogy az űrben van, és aki oda akar menni, űrhajóval megy. Érdekes módon ez a kép most is úgy van bennem, hogy a Föld gömbjéhez hasonlóan terül el a sivatag egy vékony sávban, kb. lapos sivatagként látszódhat a Földről vagy ilyesmi. Ez nagyon vicces, ezen nagyon röhögök, hogy honnan jött.


De jöhet bármi, pl. csak mástól hallottad vagy saját gyereked képzelt valamit egyedien.


2021. márc. 2. 19:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
69%
A 20-as válaszból eszembe jutott, hogy mikor kicsi voltam, azt hittem, ha lenyelem a rágót,akkor béka nő a hasamban.:D
2021. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem emlékszem, hány éves koromban volt ez, de azt hittem ha be ülök a kád vízbe (vagy medencébe vagy csak simán vízbe megyek) átmegy rajtam a víz 😂

Gyorsan megoldódott ez a tév a fejemben 😂

2021. márc. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Én a lapocka csontomrol hittem azt, hogy az a szárnyam. Vagyis, ami megmaradt belőle.


Kajával volt még egy tévhitem, szintén jól beszivatott édesanyám :)

Utáltam a tejbegrízt, viszont a tejberizst nagyon szerettem. Egyszer aztán anyu megmagyarázta, hogy a tejbegríz is rizsböl van, csak nagyon apróból, az még picike, mert babarizsa. Na, ezután az addig utált tejbegrízt babarizsa néven már vígan megettem. Persze elhittem, hogy az...

2021. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából harmadikos voltam, amikor az egyik helyesírás dolgozatot visszakaptuk kijavítva. A mesztelen szó pedig alá volt húzva, hogy az nem jó. Jelentkeztem is, hogy én ezt jól írtam, miért van lehúzva? A tanítónéni meg tök természetesen mondja hogy az MEZTELEN, z betűvel. Rendesen elkezdtem vitatkozni hogy annak semmi értelme.


Mindig sz betűvel értettem, és sosem gondoltam bele hogy honnan ered maga a szó.



Fater mikor kisgyerek volt, azt hitte hogy a szomszédjuk hatalmas fenyőfáján túl már az északi sark van.

2021. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

8-as megnyerte, a busz-disznó-víztorony hármason szakadtam. :D


Viszont a víztoronyról nem tudtam. Tényleg nincs tele vízzel? :D Ez nem tévhit, simán tele kéne lennie. :D :D

2021. márc. 3. 12:34
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Még eszembe jutott.


Már nem voltam olyan kicsi 3.-4.-es lehettem és azt hittem, a fogorvos úgy "vadássza" le a pácienseit...

Aki a rendelő közelébe megy, arra lecsap,berángatja a rendelőbe és jól kihúzza a fogait meg még ki tudja, mit művel vele, de biztosan nem jön ki élve az illető.

Nos, mi a rendelő "mellett" laktunk, vagyis a suliból hazafelé menet ugy kb 10 méterrel el kellett haladni mellette, ami még nem lett volna baj, viszont azon az ominózus napon a fogdoki valamiért tovább maradt és a kocsija veszélyesen közel volt a járdához. Azt még csak kikerültem reszketve, de gyanítottam, hogy rám vadászik. Anyuval amúgy kollégák voltak, anyu is a rendelőben dolgozott, csak ő a gyermekorvosiban. De a fogorvosiban is asszisztenskedett. Be kellett volna ugranom hozzá a lakáskulcsért, de ezt igen veszélyesnek tartottam, úgyhogy kb 2 órát ácsorogtam és fagyoskodtam az ajtónk előtt, mire letelt anyám műszakja. És még kiröhögött :D

2021. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

- Negyedikes koromig hittem a Mikulásban és a Télapóban.


- Azt hittem, hogy a gazdagok a pénzüket mind otthon tartják, és van egy érmékkel teli medencéjük úgy, mint Dagobertnek.


- Óvodás koromban nem volt tiszta a szinkronizálás fogalma. Azt hittem, hogy a külföldi filmekben a színészek tudnak magyarul.


-

2021. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
En azt hittem,hogy a fulbevalo belovest pisztollyal csinaljak par meter tavolsagbol :) 8 eves lehettem amikor nevnapomra fulbevalot szerettem volna es meg nem volt kilyukasztva a fulem. Az uzletig vezeto uton vegig faggattam aput,hogy hogyan is van ez a fulbevalo beloves!? Megosztottam a tevhitemet vele es aggodtam,hogy mi van ha nem talalja el a neni a fulemet. Apam ratett a felelmemre egy lapattal mert azt mondta: hat ha mellelovi akkor a nyakadba is lesz par de ne aggodj hamar begyogyul a helye!A mai napig rohogunk ezen.
2021. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Helyesírási bajom nekem is volt, a terepjárót telepjárónak hittem, hiszen nagy autó mehet telephelyre is, ami nem terep. :D
2021. márc. 3. 20:26
 30/33 A kérdező kommentje:
Ismerősöm ismerősének nagyanyja nem tudta, hogy léteznek négerek, a filmben látottakra azt hitte, fehér színészek befestve. :D
2021. márc. 3. 20:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!