Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tévhitetek volt gyerekk...

Milyen tévhitetek volt gyerekkorotokban?

Figyelt kérdés

Kettőre emlékszem, egyik jobb, mint a másik :D


1. Nagyon fiatalon, 4-5 évesen el nem tudtam képzelni, hogy ne létezett volna tévé mindig. Tesóm 10-11 éves lehetett, és kiröhögött, mondván, hogy a tévé még csak 40-50 éves - nem akartam neki elhinni, azt hittem, olyan természetes, mint a fák. De lehet, hogy inkább azt nem hittem el, hogy az emberek tudtak tévé nélkül élni.

2. Eszembe se jutott, hogy a sivatag a Földön van - úgy képzeltem, hogy az űrben van, és aki oda akar menni, űrhajóval megy. Érdekes módon ez a kép most is úgy van bennem, hogy a Föld gömbjéhez hasonlóan terül el a sivatag egy vékony sávban, kb. lapos sivatagként látszódhat a Földről vagy ilyesmi. Ez nagyon vicces, ezen nagyon röhögök, hogy honnan jött.


De jöhet bármi, pl. csak mástól hallottad vagy saját gyereked képzelt valamit egyedien.


2021. márc. 2. 19:03
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Apósom mesélte, hogy kiskorában, amikor mondták neki, hogy "jön a Jézuska", nem tudta, ki az. Azt hitte, hogy félrehallotta, és valójában "Gy. Jóska" (kiejtve: "gyéjóska") jön.
2021. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, hogy a gyerek az anyja seggén keresztül jön a világra. Anyám mindig azt mondogatta: “Én szartalak ki”.

Meg persze hittem, hogy a halottak az égbe költöznek és stb.

2021. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

Én elhittem, hogy ha lenyelem a rágót, akkor összeragad a hasam, de úgy konkrétan a derekam két oldala belülről :D

Meg a térdzoknit télzokninak mondtam, mert hát az tök logikus, hogy azt télen vesszük fel, amikor hideg van :D

Amikor apukám Frankfurtba ment, azt hittem, hogy ott végig frankfurti levest evett:D

Meg ez nem tévhit, de nekem az hatalmas pillanat volt, amikor anyukám által rájöttem, hogy a nagymama és a nagypapa ugyanúgy férj és feleség. Valamiért ez előtte nem esett le :)

Meg ami kb. mindenkinél megvan, hogy ha két ember megismeri egymást, akkor azonnal házasság, gyerek, és nagyon fura volt, amikor kb 9 éves koromban mondták, hogy azért esküvő előtt szoktak együtt élni az emberek.

Azt hittem, hogy a Holle anyó férfi :D Mert volt egy mesekönyvünk, amiben ilyen ijesztő nagy kapafogakkal ábrázolták, attól nagyon sokáig féltem is.

Hogy amikor egy filmben meghal valaki, akkor egy amúgy is halálos beteg színész játssza szerepet/egy bűnöző, akit amúgy is meg akartak ölni. :D

Sokáig azt hittem, hogy előbb járunk egyetemre, aztán gimnáziumba.

Ha megállítjuk az órát, megáll az idő.

2022. ápr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!