Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért beszélnek magabiztosan,...

Miért beszélnek magabiztosan, már-mar büszkén arról az emberek, amikor a tanárok verték meg megpofozták őket meg körmöst adtak a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 21. 09:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Hú, hát akkor tényleg megérdemelte, ha elkezdte a saját arcát festeni! Azért mit kapott volna, ha a ruháját kezdi befesteni? Lefejezést?
2021. ápr. 21. 11:32
 12/23 anonim ***** válasza:
80%
Ez kb. ugyanaz, mint hogy a sorkatonaság nevelt férfit a fiúkból. Önigazolás, hogy bezzeg nekik akkor milyen jó volt, most meg milyen rossz.
2021. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
40%

A sokadik húzása volt már.

De látom, te ítélkezni akarsz, a kérdést is azért írtad ki.

Nem ismered azt a kort, nem ismered az akkori gondolkodásmódot. Utólag akarod megmondani, hogy de szar volt nekünk gyerekként, iskolásként, tombolt az erőszak a tanárok részéről.

Nem így volt, de te ezt soha nem fogod megérteni.


Én leírtam a tényeket a hosszú hozzászólásomban. Azért, hogy aki nem az előítéleteit akarja visszhangozni, hanem tényleg kíváncsi arra a másik korra, az reálisan láthassa. Ennyi.

2021. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

De igenis tombolt az erőszak. Azt meg ne nevezzük már jónak, hogy ütve neveltek embereket!


Minden alkalommal, amikor bal kézbe vettem a ceruzát, a tanár nádpálcával pirosra verte a kezem, és meg kellett tanulnom balkezesként jobb kézzel írni. 1983.



Azt meg ne nevezzük már tekintélynek meg tiszteletnek, hogy rettegtek a tanártól a gyerekek! Az minden, csak nem tekintély és tisztelet.


Az, hogy a mostani helyzetben a gyereknek több szava van, arról sem a gyerek tehet. Ha ugyanazt az osztályt nézzük, akkor van olyan tanár, ahol szépen csendben, az órára odafigyelve, jegyzetelve ülnek, és van olyan tanár, ahol az óráján rosszalkodnak, a pad alatt nyomkodják a telefont, mert úgysem lesz semmi, mivel annak a tanárnak nincs tekintélye.

Senkinek nincs joga megütni senkit.


Az meg, hogy nem élt abban a korban... te meg nem éltél abban a korban, ami most van (mármint diákként).

Milyen érdekes, hogy mióta betiltották a testi fenyítést az iskolába, azóta nincs a tanárnak "tekintélye" és "tisztelete".


Mi lenne, ha bevezetnék a munkahelyeden, hogyha késel, körmös, ha rosszul csinálsz valamit, pofon+nyilvános megszégyenítés, ha a kifizetetlen túlórád miatt nyavalyogsz, akkor pofon + körmös + nyilvános megszégyenítés? Na az milyen lenne Goldmund? Úgy lenne "tekintélye" meg "tisztelete" a munkáltatódnak, de remegve mennél be dolgozni meg munka előtt kif.snád a beled a stressztől, hogy vajon mi lesz ma? Ma miért fogsz kapni?

2021. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
#14 vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy mivel ugye balkezes vagyok, jobb kézzel nem tudtam szépen írni, ráadásul olvashatatlan is volt az írasom, ezért is kaptam.
2021. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Rothadó Narancs ***** válasza:
Nálunk, falusi általános iskolában még '91-ben is volt körmös.
2021. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Goldmund: és mondjuk párkapcsolatban, házasságban, munkahelyeken is lehetne alkalmazni testi fenyítést, mert "megérdemelte" és "a sokadik húzása volt már"?



Tegnap megkértem a páromat, hogy mire hazaérek, főzzön kávét, de elfelejtette. Ez már "a sokadik húzása volt már", és fogtam, lekevertem neki 2 nagy büdös pofont, hogy csak úgy füstölgött. Nem ez volt az első, se a második alkalom a 19 éves házasságunk alatt, hogy megkértem valamire, aztán elfelejtette, és "megérdemelte".

Na? Hogy tetszik?

2021. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Micimacko67 ***** válasza:
39%

Azoktól kérdezem, akik itt sok esetben okkal, sok esetben ok nélkül is kritizáljátok a tanárok munkáját...

Van köztetek gyakorló szülő? Ti tudjátok a saját gyerekeiteket tanítani, példát mutatni nekik? Alkalmasak vagytok szülőnek?

Úgy gondoljátok, hogy támogatjátok a gyerekeitek tanárait a munkájukban? Együttműködtök velük?

2021. ápr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mert attól t*bbek lettek a gondolataik szerint. "Bezzeg az én időmben" is voltak rossz pulyák, ez csak ezt mutatja.
2021. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Leginkább azért "mert ők ezt is kibírták" stb, valóban az idősebb 40-50+os korosztály szokott erről beszélni ilyen stílusban.


Egyébként 2010-ben voltam általános iskolás, akkoriban a matek tanártól kaptunk párszor "kokit".


Én inkább cikinek éreztem, mert nem volt kész a házim.


25/F

2021. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!