Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem mondhatod el senkinek?...

Cubina kérdése:

Nem mondhatod el senkinek? Mondd el mindenkinek!

Figyelt kérdés

Ezt a "kérdést" azért írtam ki, mert nagyon sokan vannak, akiknek ilyen-olyan gyötrő lelki fájdalmuk van, szenvednek tőle, de nincs kinek elmondani, nem érti meg senki, esetleg szégyellik kitárni bárkinek is a lelküket, szinte fuldokolnak a lelki teher nyomásától.


Néha nem is olyan végzetes a problémánk, de annak érezzük, és időnként jót tesz, ha valaki felnyitja a szemünket, és aztán rádöbbenünk, hogy nem is olyan megoldhatatlan az a kínzó probléma.


Ide bárki leírhatja ismeretlenül a búját-baját, talán még segíthetünk is egymásnak jótanácsokkal, vigasztalással.



2021. máj. 29. 22:20
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es: A gondodra egyetlen megoldás van: szépen odamész a felettesedhez, és nylítani megmondod neki, hogy szeretnéd ha értékelné a munkádat. Mivel konkrétan semmilyen visszajelzést nem ad, ezért úgy érzed, hogy rosszul csinálod.

(Zárójelben mondom, hogy ha így lenne, akkor már rég szóltak volna, a főnökök nem tartják magukban az elégedetlenséget. Ordibálnak, vagy kirúgnak, hipp-hopp, jön helyetted más).


Valószínűleg meg vannak veled elégedve, csak elfelejtették hogy a dolgozónak némi visszajelzés, ösztönzés kell, különben tényleg nem tudják, hogy most mi van.


Kérd ki a véleményét, meghallgatod mit mond és többet nem kell naplót írnod erről, vagy szorongatnod.

Hidd el, tapasztalatból tudom, hogy a keserűen lenyelt dolgok soha nem fognak békén hagyni. Addig nem, amíg nem tisztázod a dolgokat. Főleg, ha a jövőben is ott szeretnél dolgozni.


Szedd össze magad, állj elé, nézz egyenesen a szemébe, légy határozott, és mondd el neki ami zavar. Meglátod, hogy utána azonnal meg fogsz könnyebbülni, leesik az a nagy kő a lelkedről. Próbáld ki, semmit se veszíthetsz vele. :) Ha nem teszed meg, úgy folyton mardosni fog, egyre rosszabb lesz és a tested legetegszik előbb-utóbb, aztán járkálhatsz mindenféle dokikhoz, mint én régen. Nem jó mulatság.

Mindent bele, én szurkolok neked!

Ja, és írd majd meg, hogy mit sikerült elérni. :) Tudni szeretném.

2021. máj. 30. 09:10
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagggyon durván belezúgtam egy srácba, ráadásul első látásra, és ez utóbbi még sosem fordult elő velem. Amikor látott mindig megnézett, amitől elég szépen zavarba jöttem és nem mertem felé nézni. Viszont pár hónapja volt egy olyan hét, amikor szinte mindennap szemezett velem és itt végre több bátorságom volt. Ilyen kedves, kíváncsi, érdeklődő tekintettel méregetett.

Szüleim ismerik az apját, de nem nagy ismerettségre kell gondolni, így összeraktuk, hogy ki ő, és kiderült, hogy vannak közös barátaink, ismerőseink. Közben bekövettem Instagramon, de nem viszonozta, könnyen lehet, hogy nem ismert fel, mert rólam aligha van kint kép (több ezer embert követ).

Viszont a napokban jött megint, és befejezték az itteni melót. Nem extra feltűnően, de kint sertepertéltem egy sort, szüleim meg figyeltek (állítólag diszkréten, aztán kitudja) és azt mondogatták, hogy a srác nyújtogatta felém a nyakát, forgolódott utánam, és elég feltűnően megbámult többször is. De megint nem lépett semmit. Jó dolgozott, meg minden, de ha nagyon akarta volna, ki tudta volna deríteni a nevem legalább és közösségi oldalakon felkereshetett volna, vagy valami :c és most bánt a dolog elég rendesen, mert sosem tetszett még ennyire senki, és eddig még sosem mutatott felém senki ekkora érdeklődést, sőt igazából töredékét se nagyon.. Pláne ennyi időn keresztül/ennyi idő után.. főleg, hogy szüleim is azt mondogatták, hogy én is tetszhetek neki.. őket fárasztottam ezzel a szituval egy ideig, de szerintem már legszívesebben lecsapnának, ha felhoznám a srácot témának xd

Sosem volt még párkapcsolatom, fiúk se nagyon környékeztek meg, szóval ez így huszon x évesen nekem nagyon ismeretlen terep még, ami nagyon gáz.. viszont elég reményvesztett vagyok az ügyben, mert ugye itt már nem dolgozik többet..

Tudom, hogy másoknak ennél sokkal, de sokkal nagyobb/több gondjuk van, de nekem most épp ez a szitu nem megy ki a fejemből..

elnézést a kisregényért, de tényleg jó volt ezt végre kiadni/kiírni magamból :)

2021. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es: Köszönöm, hogy megosztottad, ami a lelkedet nyomja.

Csak találgatni tudok... A srác valószínűleg ugyanolyan félénk, mint te, ráadásul a te kétes reakciódból el sem tudta dönteni, hogy te hogy állnál a dologhoz. Amikor a közeledben volt, szinte mindig volt ott valaki más is. Lehet hogy azt is észrevette, hogy a szüleid kiszúrták, mennyire néz, körülötted settenkedik és azt is látta esetleg, hogy aztán neked nevetgélve mesélték a szülők a srác "szenvedését".

Ha nagyon félénk vagy és személyesen nem mernéd tisztázni a dolgokat, akkor a helyedben megtudakolnám a címét és írnék neki egy levelet (postán feladva, bélyeggel ellátva, mint a régi szép időkben). :)


Nem nyomulós levelet, csak finoman érdeklődőt, nehogy elijeszd. Megírhatnád neki, hogy kétértelmű jelek érkeztek felőle, te nem vagy tapasztalt az ilyen dolgokban és szeretnéd tudni, hogy mi jár a fejében. Írd meg a levélben a telefonszámodat, és írd neki hogy ha van kedve, hívjon fel és beszélgessetek, ismerkedjetek egy kicsit, mert te érdekesnek tartod őt és szeretnél kicsit többet megtudni róla, persze csak ha a barátnője nem bánja. A barátnős mondattal ki tudod deríteni, hogy van-e neki, bár kétlem.

Ha nem reagál a levélre/nem hív fel, akkor egy tutyi-mutyi alak, mert ha egy ilyen közeledéstől nem szedi össze a bártorságát, akkor semmitől.

De szerintem ő már megtette az első lépéseket azzal, hogy kifejezte irántad az érdeklődését (többször is), szóval most te jössz. Szedd össze a bátorságod és írj neki, mert ha nem teszel semmit, akkor lehet hogy később bánni fogod, hogy elszalasztottál egy lehetőséget.

Anyukám szokta mindig azt mondogatni, hogy: Amit nem próbálunk meg, annak reménye sincs. :)


Azért ha van kedved, majd írd meg hogy mi történt, nagyon kíváncsi lennék a fejleményekre. :)

2021. máj. 30. 11:56
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Holnap derülnek ki az érettségik eredményei. Nem tudom, hogy sikerültek, és nagyon félek, hogy nem jutok be a kinézett szakra.
2021. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
100%

Barátnőm nemrég szakított velem. 3 éves kapcsolat volt, úgy tűnt hogy komolyabb is lesz mint egy fiatal szerelem, de nem, vége lett. Azóta próbálok új dolgokat megismerni új emberekkel ismerkedni, de olyan érzés mintha menekülnék saját magam elől. A magány és a bűntudat marcangol azóta is.

Nem tudom hogy hogyan hozhatnám egyenesbe magamat és mindennapjaimat.

2021. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Jó ez a topik, nem árt néha leírni, mi fáj.


Gyerekes, elvált férfiként nekem rémálom a társkeresés (pár éve már benne vagyok sajnos). Azok a randik, amiken voltam:



-vagy nincsenek túl a váláson lelkileg az elvált anyukák, és félnek belemenni új kapcsolatba, és ezért játszmáznak (ok, a válás után egy darabig én sem voltam túl a dolgon, és már randiztam, de hát ez ilyen)



-vagy nincs gyerekük, akkor az zavarja őket, hogy nekem vannak



-vagy nincs gyerekük, és negyven felett még gyorsan akarnának szülni kb bárkitől, de én meg már nem vállalok új gyerkőcöt (41 éves vagyok)



-vagy ha túl vannak a váláson, tudnának randizni, de mondjuk abban a kéthetente apás hétvégében, amikor össze tudnánk hozni, akkor ha közbejön nekik valami, akkor egy hónap, mire lehetne az első randi, utána még egy hónap a másodikig



-a kovid óta meg randit is nagyon fogcsikorgatva lehet összehozni, online ismerkedést persze már unja mindenki (én is)


Volt kivétel, volt, hogy egy olyan nővel randiztam, aki nagyon tetszett külsőleg-belsőleg, stimmelt volna minden, csak sajnos megriasztott, hogy háromgyerekes elvált anyuka volt, rengeteg munkával, és alig lett volna szabadideje egy kapcsolatra. A randi után jó sok idővel (hónapokkal később) jöttem rá, hogy meg kellett volna próbálni vele, de nem hívtam már fel, túl sok idő telt el már akkor.


Utólag megbántam, hogy túl idealista-agyalós voltam, és azóta már rájöttem, hogy normális kapcsolatom úgysem nagyon lehet elvált szülőként, csak ilyen mingli-féle hébe-hóba találkozós. Azóta ezt elfogadtam. Nagyon bánom azóta is, hogy a fenti hölgyet nem kerestem fel, és azóta már csaknem 3 év telt el, azóta sem randiztam olyannal, aki annyira megérintett, mint ő.


Jólesett kiírni magamból, hogy milyen a helyzetem...

2021. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, koszonom szepen. De sulyos az ugy, ez egy orvos, akit munkaja altal ismertem meg.
2021. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

14-es: Remélem, hogy sikerült annyi pontszámot gyűjteni, hogy felvegyenek a kívánt szakra. :) Szerencsére holnap kiderül. Sok szerencsét!


15-ös: Nem tudom hány éves lehetsz, de aminek vége van, az után nem szabad bánkódni. Amikor ilyen helyzetben voltam, csináltam egy listát két oszloppal és az egyik oszlopba a kapcsolat negatív oldalait írtam, a másikba a pozitívakat.

Amikor megláttam, hogy a negatív oszlopban sokkal több tétel szerepelt, kinyílt a szemem, és onnantól kezdve örültem, hogy vége. :) De ezt hideg fejjel, elfogultság nélkül csinálni, ne az érzelmek írják a listát, hanem az agy. :)

Biztos vagyok benne, hogy vár még rád új kapcsolat, csak nem szabad bezárkózni és gyászolni, mert akkor megvonod magadtól az esélyt is. Gondolj arra, hogy ha ő lett volna neked teremtve, akkor nem lett volna vége a kapcsolatnak. Meg arra, hogy ez az állapot jó így? Fenntartható? Jót tesz a lelkednek? Nem kell azonnal vadászni indulni, előtte találj olyan elfoglaltságot, ami lefoglal, ami nem hagy időt gondolkodni. Miért van bűntudatod? Miattad lett vége a kapcsolatnak? Elrontottál valamit? Ha igen, akkor azon el kell gondolkodni, változtatni, hogy a jövőben ne kövesd el ugyanazt a hibát. A legtöbb kapcsolat azért kerül az életünkbe, mert valamit tanulnunk kell belőle, fejlődni kell. Sajnos nagyon kevés embernek adatik meg, hogy találkozik az igazival, de addig is minden kapcsolatból tanulunk valamit.

2021. máj. 30. 22:35
 19/29 A kérdező kommentje:

16-os: Köszi, hogy megosztottad a sztoridat.

Úgy tűnik, hogy a háromgyerekes anyukát azóta sem sikerült kiverni a fejedből, ami szerintem egy jel. Mivel sokszor próbálkoztál, van összehasonlítási alapod, láttad hogy milyen ő és milyen volt a többi. Én azt tanácsolnám, hogy keresd meg az illető 3 gyerekes hölgyet (ne törődj az eltelt évekkel), és mondd meg neki őszintén, hogy az elmút pár évben sokat gondoltál rá, és hiába randizgattál más nőkkel, mindenkit vele hasonlítottál össze, és senkinél nem érezted azt, amit nála.

Elhamarkodottan döntöttél akkor, megijedtél a problémáktól és szeretnéd megpróbálni vele újra (feltételezve, hogy nincs azóta párja).


Hidd el nekem, hogy nincs olyan nő, akinek egy ilyen vallomás ne esne jól. :)

Ha nem teszed meg, lehet hogy életed végéig bánni fogod, és sose fogod megtudni, hogy mi lett volna, ha....

Lehet, hogy a hezitálással elszalasztod életed szerelmét.


Sajnos nem könnyű gyerekekkel, munka mellett kapcsolatot létesíteni, fenntartani, de azért megoldható, ha az ember nagyon akarja. Meg lehet kérni szülőt, barátot, ismerőst, bébiszittert 3-4 naponta, hogy vigyázzon pár órára a gyerekekre. A szülőknek is kijár a szórakozás.

Én azt mondom, hogy mindent bele, keresd meg a hölgyet, lehet hogy ugyanúgy nem tud kiverni a fejéből, mint ahogy te sem őt. Ha pedig nem így van (esetleg már van valakije), legalább megtudod és nem fogsz sóvárogni utána. Mindkét eshetőség jobb, mint ami most van.

Azért ha van kedved, megírhatnád majd, hogy mi történt. :)

2021. máj. 30. 22:48
 20/29 anonim ***** válasza:
Sz@r az egész életem, mindig is az volt gyerek koromtól kezdve. Sosem volt még senkim , nem a külsőm miatt , hanem mert annyirra zárkózott lettem az évek alatt , mindig bántottak érzelmileg, testileg. Eddig jól tűrtem , de most , hogy munkanélküli lettem csak rosszabb lett , így nem tudok haladni a terveimmel , amik eddig sem jöttek össze. A családom minden nap lehord mivel nincs munkám . Ezért nagyon feszült vagyok a karom vagdosaval vezetem le pár napja már. Gyáva vagyok mert nem tudom megölni magam, mert így kár élni és már nincs is kedvem
2021. máj. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!