Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Házasságot kötni van értelme?...

Házasságot kötni van értelme? én úgy látom, hogy a férfi oldalról nem nagyon van haszon, de veszíteni rengeteget lehet

Figyelt kérdés
2021. jún. 19. 19:35
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
62%

Én szeretnék, nekem fontos. Így biztos hogy komolyan gondolja és nem előny-hátrány-veszteség alapon fontolgat a kényelem és a szex miatt.


"Házasságot kötni van értelme? én úgy látom, hogy a férfi oldalról nem nagyon van haszon, de veszíteni rengeteget lehet"


Hát veled ilyen hozzáállással tényleg nincs...

2021. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
13%
Nincs az nő a földön akit én feleségül vennék. Ha szeret akkor szeret az papír nélkül is. És így bármikor meg lehet tőle szabadulni legalább ha meg untuk egymást. 100 milliót adnának se nősülnék. Amúgy os utálom az esküvőket is.
2021. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
24%
#22 nő létemre egyetértek veled. Sok házasság megromlott körülöttem, van amelyik 3 év, van amelyik 12 év után. Mindnek csúnya vége volt. A kérdezővel is egyetértek, mindig a nő jár jobban. Én nagyon szeretem a páromat, 11 éve együtt vagyunk, 1 hónap után költöztünk össze, most a covid miatt is sülve főve együtt vagyunk, de nem hogy nem készítjük ki egymást, hanem nagyon jól megvagyunk. Számtalan közös hobbink van. Ennek ellenére ha megkérne, nagyon zavarba hozna, mert nekem teljesen jó így. Annyira házasságellenes vagyok, sok ember amikor büszkén összeházasodik, én sajnálom őket. Lehet ez extrém. De szerintem ma az házasodik aki álomvilágban él, vagy tetszeleg, vagy az említett csok miatt. A nőket még jobban megértem hogy miért akarnak házasságot, de a férfiakat egyáltalán nem értem miért hagyják bepalizni magukat. Szerintem aki nem házasodik, annak van esze, sajnálom de ez az igazság. Aki házasodik, az csak ámítja magát, bármit is mond.
2021. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
78%

Házasodom, mert tudom, hogy hosszú távra, bizalommal építkezünk.

Házasodom, mert tudom, hogy bár nem egy kategória a fizetésünk, együtt építkezünk. Ha válunk, hát váljunk fele fele arányban.

Házasodom, mert szép hagyománynak tartom.

Házasodom, mert azt akarom, hogy a gyerekem szülei ne csak együtt éljenek, mindenféle közösködés nélkül.

Házasodom, mert mélyebb köteléknek tartom, hogy párom megtisztel azzal, hogy feleségül kér, és feleségül vesz, ő pedig a férjemmé válik.

Ez olyan, mint hogy valaki nem akar gyereket, és úgyis egy családnak értik magukat. Én sem szólok bele, hisz az ő dolguk.

Én pl házasság párti vagyok, “szintlépésnek” tartom, ti nem. Ezt tartsuk tiszteletben. Nem lepontozással. ;)

2021. jún. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
27%

"Ezt tartsuk tiszteletben. Nem lepontozással. ;)"


Nem neked írtam, bár gondolom te itt a világ közepének tartod magad. 22-nek, és a kérdezőnek írtam, tán csak szólhatok hozzájuk?

2021. jún. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
30%
Van. Ha öregen korházba kerülsz, dönthet feletted a másik, örökölhet is utánad. Amúgy csak agymosás. Ahogy 24es is írta, hagyomány. Egy értelmetlen, megatív hagyomány. Akinek életében egyszer elég fogadalmat tenni, szereti egyáltalán a másikat? Még hogy szintlépés. Spirituális zombi.
2021. jún. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
27%
Maximum jogilag szintlépés, sehogyan máshogy nem. És egy olyan hagyomány ami már kiveszőben van, mert ha statisztikát nézel, évről évre kevesebben házasodnak. A fidesz és a csok most még jobban elsilányította a házasságot.
2021. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
65%

"És így bármikor meg lehet tőle szabadulni legalább ha meg untuk egymást."


Na ez a szomorú. :D Itt azért nem akar házasodni senki, mert akkor nehezebb az elválás, meg akkor egyenlő arányban oszlik a vagyon váláskor.

Akkor legyek régimódi, de nekem ez gusztustalan hozzáállás. Sőt, inkább megkeseredett, amit azzal palástoltok, hogy papír nélkül is lehet szeretni valakit.

Tényleg? Ha anélkül is lehet, azzal miért nem? Ennyire féltek a válástól? Hogy úgyis szétmentek, tehát nem kell papír?

És nem, nincs kiveszőben. Hiába jön ide most 1000 ember is, hogy hát ő csak olyanokat ismer, akik 20 éve vanak együtt házasság nélkül. Igaz, hogy a válás több, de az emberek, a fiatalok (tehát nem 40-es emberekre gondolok) ugyanúgy házasodnak a mai napig, minden 20-on éves ismerősöm tervezi a házasságot előbb vagy utóbb.

2021. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

"

Hogy érted, hogy férfi oldalról nincs sok haszon, de sokat lehet veszíteni? Olyan nincs, hogy a nő jobban keres és váláskor a férfi viszi a vagyon felét?"


Nem, ilyen nincs. A férfi 99%-ban jobban keres, többet dolgozik, nehezebb melót végez.

Egy nő szüléskor 0 jövedelemmel rendelkezik, később kap a gyerekre fordítandó 15 000-et havonta.

A legtöbb nő a környezetemben gyereknevelés címszó alatt otthon tv-zik, mereszti a seggét akár 10-15 éven keresztül is... Sok meg sem főz, egyszerűen rendeli az ételt.


Hogy lehet erre azt mondani, hogy 50-50%-ban osszuk meg, hiszen közös szerzemény? Ezt egész egyszerűen nem lehet közös szerzeménynek hívni.

Nem közösen építkeztek. A férfi jövedelméből építkeztek és abból éltek.



"Házasodom, mert tudom, hogy bár nem egy kategória a fizetésünk, együtt építkezünk. Ha válunk, hát váljunk fele fele arányban."


Igen, hiszen neked ez a kényelmes. Nyilvánvalóan nő vagy, és az neked jobban tetszik, hogy kevesebb hozzájárulással, 50-50-ben osztozzatok meg...

Pedig ezt még az ovodában is tudják a gyerekek, hogy igazságtalan.


Ezért tartom baromságnak a házasságkötést.

A férfi minden esetben pórul jár.

Női oldalról nyilván lényegesen vonzóbb a dolog.

Legtöbbb párkapcsolatban 10 éven belül ölik egymást a felek.

Mintha az ember nem erre lett volna teremtve, hogy házasságot kössön, az az érzésem. Persze értem én, hogy régimódi hagyomány...


Mivan a gazdag vállalkozókkal? Jeff Bezos válásnál 2 billió dollárt fizetett ki a volt feleségének, vagy az másik dúsgazdag ember volt, lényegtelen, volt egy ilyen sztori.

Mire is kifizetni az összeget annak a nőnek? Hiszen nem közös szerzeményről beszélünk, ámbár azt tökéletesen értem, hogy a nőnek ez egy rendkívül vonzó lehetőség.

2021. jún. 20. 11:19
 30/54 anonim ***** válasza:

"Tényleg? Ha anélkül is lehet, azzal miért nem? Ennyire féltek a válástól? Hogy úgyis szétmentek, tehát nem kell papír?"


De miért kéne eleve házasság? Miért házassággal szeressem? Látod, én épp úgy vagyok, hogy anélkül is szeretem, te vagy úgy hogy csak házassággal. Most már látom, vidéki lehetsz ha ennyi fiatal ismerősöd hazasodik. Véleménybuborékban élsz, nézz statisztikát, egyre kevesebben házasodnak, és azért mert ma már nem egy társadalmi elvárás. Kortárs romantikus könyvek vége sem a házasság ma már, legalábbis elvétve, ez is jól mutatja hogy ma már nem ez a végső beteljesülés.

2021. jún. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!