Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Házasságot kötni van értelme?...

Házasságot kötni van értelme? én úgy látom, hogy a férfi oldalról nem nagyon van haszon, de veszíteni rengeteget lehet

Figyelt kérdés
2021. jún. 19. 19:35
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

Tehát rengeteget lehet veszíteni.

Ezt tisztáztuk, szerintem fogadjuk el


A kérdésem, hogy mit lehet nyerni?

A csok az mit jelent, mit garantál, mi előnyei vannak?

2021. jún. 20. 11:23
 32/54 A kérdező kommentje:

Ja, férfi vagyok, ebből a szempontból írok.

Nyilván nőként hasznot termelő tevékenység a házasság, ezért vannak itt érdek ellentétek.


Beszéljünk a pozitív oldaláról, hogy egy ilyen papír aláírása, milyen pozitív dolgokat hozhat, garantálhat?

2021. jún. 20. 11:24
 33/54 anonim ***** válasza:
79%

"Ezért tartom baromságnak a házasságkötést.

A férfi minden esetben pórul jár.

Női oldalról nyilván lényegesen vonzóbb a dolog."


Hasra ne ess, nő vagyok, igen. Házasságpárti, igen. Többet keres a férjem? Haha, csak párszáz ezerrel keresek többet mint ő, mégsem gondolom azt, hogy ne kéne megházasodnunk. :D Most megy a matek a fejedben, igaz?


" többet dolgozik, nehezebb melót végez.

Egy nő szüléskor 0 jövedelemmel rendelkezik, később kap a gyerekre fordítandó 15 000-et havonta.

A legtöbb nő a környezetemben gyereknevelés címszó alatt otthon tv-zik, mereszti a seggét akár 10-15 éven keresztül is... Sok meg sem főz, egyszerűen rendeli az ételt."


Ez nő kérdése, nem házasságé. :D Aki xarul választ, az így járt.

2021. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
26%
Arra azért te sem tudtál válaszolni, hogy ugyan mi a fenét lehet nyerni a házassággal, azon kívül hogy ki tudod tenni a kirakatba!
2021. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
46%

34

Mit kellene mondanom? Azt mondom akkor amit hallani akarsz. Semmit. Számodra semmit nem nyertem.

Saját magam számára viszont igen. Hogy van egy férjem, nem pedig egy párom. :) És mint mondtam, én sokkal jobban keresek, nekem előnyös is lett volna, hogy ne házasodjunk, hisz több pénzt adok mindenbe. Mégis úgy érzem, hogy együtt építjük az életünket. Ha netalántán válnánk, nyugodtan vigye a felét. Mert együtt, szeretetben építettük.

2021. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan női ismerősöm, aki kínosan ügyel arra, hogy ne menjen házasságig a kapcsolata, előszeretettel húz le pasikat, és sajnos az adósság felét is vinnie kéne váláskor. De így amit ki tud sajtolni a pasiból az tiszta haszon marad neki és jogilag nem tudnak utána nyúlni.


Aki ki akar használni, annak papír sem kell ehhez.


De a családunkban is, a nagybátyám elveszítet egy családi házat és egy nyaralót, 2 olyan nő miatt, akiket csak "használt".


Szóval az az elavult felfogás, hogy a pasi fél vagy egész életét elveszti egy házassággal, már igencsak idejétmúlt. A magyar jogrendszer még viszonylag igazságos is. A hollywoodi asszonyok pl. briteknél szeretik intézni a vállást, mert ott tényleg van, hogy viheti a másik fél életét úgy ahogy van.

2021. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
Semmit. Ez a lényeg. Mi nem építkezni fogunk, hanem házat venni, házasság nélkül, szeretetben. Lehet nem pont egyenlően fogjuk beletenni a pénzünket. De érdekes hogy a házzasságróo neked állandóan a ház meg az építkezés jut eszedbe, nekem ilyen asszociációim nincsenek, nekem alapból természetes hogy megosztom az életemet, és a dolgaimat, pénzemet.
2021. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
65%

37

Nem szószerint értettem az építkezést. Házvétel, hitel, autók, nagy értékű ingótárgyak, pénz. Nem érdekel, hogy sokkal többet rakok bele nőként, mint a férjem. A lényeg, hogy közös. Ha válunk, akkor fele-fele arányban közös, hiaba költöttem én rá többet, és ezzel nekem nincs problémám. :)

Míg az itteni kommentelők nagy százaléka annyit írt már előre, hogy “ha szétválunk, mindenki viheti csak a saját cuccát, nehogy már a riban*nak több jusson, mint amit bele tett”.

Ez ám a “boldog” kapcsolat, amibe nem kell házasság. :D

2021. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
38, nagyon romantikus elképzelés, és igazán becsülendő módon gondolkodsz! Nem ezzel van a bajom, hanem hogy miért kell ehhez házasság? Én szerintem ha otthagynám a páromat ennyi év után, ugyanúgy odaadnám neki a fele részt, de akár a nagyobbik részét is, sosem voltam anyagias. De amilyen a párom, ő ugyanígy gondolkodik. Még mindig nem értem minek ehhez házasság?
2021. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:

#38-as

te egy üdítő kivétel vagy... 99%-a a nőknek rosszabbul keres... egyszerűen azért, mert a meló szarabbul fizet a gyereknevelés, munka otthagyása, általánosan gyengébb, rosszabbul fizető szakokat végeznek...


a legjobban fizető állásokban 99%-ban férfiak vannak. nem azért, mert nőt nem vesznek fel, egyszerűen azért, mert a nők nem jelentkeznek informatikusnak, mérnöknek... legtöbbje tingli tangli szakokra megy, azon kívül fodrász, műkörmös, manikűrös, titkárnővé, illetve gyakran bolti eladóvá avanzsálnak


ez az oka, hogy szinte 99% szarabbul keres

felesleges itt dajdajoznod, hogy esetleg orvosi diplomával hozzámentél egy szakmunkáshoz.

üdítő kivétel mint mondtam, de egyáltalán nem általános


így ezen felesleges rugózni



pozitív dolgokat szívesen olvasnék, amik a házasság mellett szólnak

2021. jún. 20. 21:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!