Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Házasságot kötni van értelme?...

Házasságot kötni van értelme? én úgy látom, hogy a férfi oldalról nem nagyon van haszon, de veszíteni rengeteget lehet

Figyelt kérdés
2021. jún. 19. 19:35
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
50%
Mert őszintén régen a nők nem dolgozhattak, oda kellett házassággal kötni a férjet, hogy a születendő gyermekről legyen kinek gondoskodni. Ez teljesen érthető volt régen. De ma már a nő is tud dolgozni, így a gyermek apa nélkül is felnevelhető, ez nem veszélyezteti a fajfenntartást. Plusz a vagyonos családok régen ilyen előre elrendezett kényszerházasságokkal összeadhadták a vagyonukat, még vagyonosabbak lehettek, de ma már senki nem házasodik kényszerből. Ma már maximum hagyományból házasodnak, mint ahogy te is írtad, vagy érdekből, de egyéb értelme nem sok van. Tudunk közös házat venni papír nélkül is, autót, mittudomén mit.
2021. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
78%

Azért a sztereótípia az megy! A férjem mérnök öccsét sokáig a fodrász barátnője tartotta el, amin mondjuk fel volt háborodva a fél falú. Egy jó ügyfélkörrel rendelkező, vállalkozó fodrász az röhögve megkeres egy diplomás bért a multinál. Ha fodrász csaj nem lett volna sikeres a szakmájában, a kedves mérnökbarátja sem tudta volna olyan könnyen beindítani a saját vállalkozását, mert bizony a kedves adta az induló tőkét.


És azért már az is durva sztereótípia, hogy a mérnök szakon kevesebb csaj, mert már 10 éve is a saját szakomon fele volt a csajok aránya. Most meg már gépészmérnökire is simán jelenkeznek, az IT meg a legkedveltebb terület, igaz itt inkább másoddiplomaként pl. pont a gyeses kismamák képezik magukat át, hogy home office-ba is tudjanak dolgozni.


Amiben megjelenik a bérkülönbség, hogy ugyanazt a munkát végző alkalmazottak között, a nők sokszor kevesebbet kapnak. (nyílván vannak területek, ahol a fordítottja van pl. modell szakma, de kevesebb)

2021. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annak aki a vallásos részében nem hisz, annak nincs sok értelme, csak egy papírdarab...

Max ha hitelhez vagy ilyesmihez kell, akkor van értelme.

Esetleg valamilyen állampolgarság megszerzéséhez... vagy gazdag családoknál még ma is megy a "családegyesítés"...

Aki pedig vallásos, ott már erkölcsi alapjai vannak, nem pedig jogi, ott van értelme a házasságnak... persze csak ha betartják azokat az erkölcsi szabályokat...

2021. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
53%
Én pl azért fogom feleségülvenni a páromat, mert nemrég meghalt egy velem egykorú haverom hirtelen... és hogy ilyen esetben ne legyen családi vita az esetleges örökösödésekből, ugyanis a "gyerekünk" nem az én gyerekem, én "csak" nevelem 1 éves kora óta.
2021. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
14%

44

Na veled se lennek egyutt, nem hogy hazasodni, ha igy beszelnel a gyerekemrol, aki lehet az apjanak tekint teged. Jol latszik milyen emberek ellenzik a hazassagot.

2021. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%

Azért tettem ""közé a csak-ot, hogy esetleg látszódjon, hogy arról beszélek, hogy jogilag "csak"... és hogy jogilag nincs benne az örökösödésben...

Hogy ha én is meghalnék, akkor a kb 60millió összvagyonomat a szarrágó nővérem olyan simán venné el a páromtól és a kislányától, hogy az csak na...

Ezért fogom feleségül venni... vallásos részében pont nem hiszek... de ha úgy adódik, az övék legyen az, ami az enyem volt.

Jól látszik, milyen szövegertésűek vannak itt basszus...

Mellesleg hol elleneztem a házasságot?...

2021. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

46

Akkor elolvastam. :)

2021. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
63%
Volt nekem egy barátom, aki kifejtette, hogy nem vesz el olyan nőt, akibe nem szerelmes, meg minek is az a papír. Szóval így leértékelt. Na, ekkor kezdtem el megcsalni.
2021. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
74%

Felesleges ezen vitázni.

Amúgy a nő is ugyanúgy veszíthet. A különbség az hogy ha van gyerek akkor az általában hozzá kerül (ami ellen a férfiak többsége nem szokott tiltakozni) és neki egyedül kell nevelni a gyereket ami baromira nehéz munka mellett. Es a gyereket a férfi is csinálta, senki se tartott piaztojt a fejéhez hogy ne védekezzenek. Szóval az hogy ki mit veszít azt gondoljuk át mégegyszer.

2021. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
77%
Abba gondoljátok bele, hogy egy férfi 50 évesen is kelendő, főleg ha van pénz, a nő meg nem. A nőnek ezért is nagyobb veszteség a válás
2021. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!