Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a füst mánia Magyarorszá...

Mi ez a füst mánia Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ahol lakok minden fűtési szezonban állandó füst szag van. Gumifüst, rongyfüst legtöbbször. Nem lehet kinyitni az ablakot, nem lehet kimenni az udvarra, utcára levegőzni. Eközben olvasom hogy másutt is hatalmas méreteket ölt a lakossági fűtés. Ez mind az emberek egészségére megy. De hogy lehet ilyen csóró ország hogy az emberek nem úgy fűtenek ahogy kéne, például: gáz, termosztát, klíma, radiátor...

Én voltam már Hollandiába de ott nem volt ilyen érdekes.

Nem tudom de ez a ország úgy rosssz ahogy van.



2021. szept. 12. 10:11
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
81%
Hagyjátok szegény kérdezőt, rendszeresen ír ki ilyen trollkodó kérdéseket, ahol az országot gazdag országokhoz hasonlítja, hogy itt miért nem annyira klimatudatosak az emberek.
2021. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Hogy lehettek ilyen nem normálisak? Olvassatok utána hogy milyen veszélyes az egészségre ezek a füstök.

Ha ennyire szeretitek a gumi, rongy, fa stb. füstöket akkor szagolgjátok egész életetekben.

Én viszont tiszta levegőt és egészséges életet akarok. És nem érdekel hogy elítéltek ezért. Az embernek egy élete van. Nem fogom veszélybe sodorni magam és egészségem és kész.

2021. szept. 12. 12:57
 13/37 anonim ***** válasza:
74%
Azta de durva. Ahogy olvastam a kérdésed, az jutott elsőre eszembe, hogy ez szimpla trollkodás, provokáció, illetve, hogy marhára unatkozhatsz. Erre elolvastam a válaszokat, és rájöttem, hogy baromi jól látom :D
2021. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Csak két kérdés: Miért szeretitek ennyire ezeket a mérgező füstöket?


Miért ítéltek el azért mert én nem szeretném tönkre tenni az egészségem ezek a mérgező, káros füstök miatt?


Várom a válaszokat!!

2021. szept. 12. 13:57
 15/37 anonim ***** válasza:

"Ha ennyire szeretitek a gumi, rongy, fa stb. füstöket akkor szagolgjátok egész életetekben."-azt csináljuk.


"Nem fogom veszélybe sodorni magam és egészségem és kész."- nyugodtan költözz el és küzdj ez ellen, bár gondolom a szomszédaidhoz nem mersz átmenni és szólni, hogy téged ezek zavarnak, helyette itt trollkodsz a gyakorin anonim módon, olyan emberekkel akik több száz km-re laknak valszeg tőled.

2021. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

"nyugodtan költözz el"


Igen, pont ezen gondolkozok illetve megoldásokon.

2021. szept. 12. 14:52
 17/37 anonim ***** válasza:
33%

Régen mi is azzal fűtöttünk, ami volt, mert cserépkályha volt.

Aztán egyszer vettem a munkahelyemen (akkor még posta) leselejtezett telefonoszlopokat, jó 5 tonnát. Élmény volt feldarabolni.

A zöld, sós lében telített oszlop az olyan normálisan égett, nem volt vele baj.

De a barna, amit kátrányban impregnáltak! :D :D

Gyorsan égett, nagy hővel, és a kémény nem füstölt, hanem kipufogott, mint egy csontra felcsavart dízel.

És senki se szólt érte Rákospalota kertvárosában.

2021. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
69%

Sokan ezt élvezik és/vagy valamiféle csodaszerkezetnek nézik a kazánt/kályhát, amibe ha beleraknak valamit, az eltűnik.


Az én településemen jellemzően a gazdagabb családok kéményéből jön okádék szagú fekete füst, úgyhogy én mindig csak röhögök ezen a "szegény embereknek nincs pénzük tűzifára" dumán. :D


Két ismerősöm csinálja ezt, őket meg is kérdeztem az okáról, a lényeg kb. az volt hogy így egyszerűbb és olcsóbb eltüntetni a műanyagszemetet.

2021. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
50%

„Azzal fűtenek, ami van.“


Tehát az ő életük előbbre való az én családom életénél? Joguk van sírba tenni, kórházba juttatni évente több tízezer embert? Egyébként hatalmas torzítás, hogy a mélyszegény rétegek kizárólagos megoldás lenne ez. Itt helyben vállalkozók kéményéből latom és érzem a sötét bűzös füstöt, vagy olyan öregtől akinek egyenesen orvos a lánya. De a helyi szegényebb réteg is előbb költi piára, dohányra és energiaitalra a pénzét mint normális tüzelőre. A valódi financiális hátterű esetek felénk például ritkák.

2022. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
31%

#19


Akkor fagyjanak meg, nyilván ez a megoldás...

Idióta...

2022. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!