Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az abortusz ellenzők miért...

Az abortusz ellenzők miért nem segítenek az éhező gyerekeken?

Figyelt kérdés

Itt az elején leszögezném, hogy nem akarok általánosítani, nyilván van aki segít.


A leggyakoribb ellenérvek abortusz ellen, azok, hogy ez gyilkosság, ártatlan gyerekek(magzatok) halnak meg, és hogy ez önzőség.

De mégse adnak adományokat nehéz sorsú, nyomorban élő, éhező gyerekeknek.

Naponta rengeteg (már élő!!!) gyerek hal meg pl. Afrikában az éhezés miatt, meg máshol is persze.

Lehet azzal jönni, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy adományozzon. Ez tény. De a legtöbb nagyhangú abortusz ellenző nem ilyen. (Ismerőseim alapján mondom ezt)

Tehát sajnálják a magzatokat, de nem tesznek semmit az éhező, szenvedő gyerekekért?

Nekem ebből a viselkedésből az jön le, hogy szóban nagyon jószívűek, de mikor tenni kell valamit, akkor kihátrálnak belőle. Ez nekem álszentség és gyávaság.

És nem is csak az éhező gyerekekről van szó hanem a betegekről is, meg minden ilyesmiről.


Remélem érthetően írtam le, ha bármi félreérthető, vagy nem világos, kérdezzetek. Kicsit indulatosnak hangozhat a kérdés, de a célom igazából egy nyugodt vita, hogy mi lehet az oka ennek. Van bármi ésszerű ok erre, vagy ez tényleg az álszentség kategória?



2022. jún. 1. 08:34
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
84%
Mert úgy gondolják nem az ők dolguk. Az én meglátásom szerint is ha ennyire életpártiak akkor támogassák az anyaotthonokat, árvákat, önkénteskedjenek és adományozzanak, de valamiért ők nem így gondolják.
2022. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
27%
Feltalálták már az óvszert és tucatnyi társát, ezeket kell osztogatni és adományozni nekik, nem a felelőtlenül létrehozott éhes szájakat tömni. Akinek van energiája b...ni, annak ne legyen lusta dolgozni és eltartani a pereputtyát! Vonatkozik ez nem csak afrikára, de a hazai gyerekgyártókra is, akik veszik fel az államtól az ingyenmilliókat... Más meg becsületesen robotok helyettük.
2022. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
15%

*az, nem annak

*robotol, nem robotok...

(Lüke kütyü átír...)

2022. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
85%
#2 nem ez a kérdés lényege. Hanem hogy akik olyan hevesen ellenzik az abortuszt, akkor nagyon magukénak érzik a problémát, és nem okoz gondot beleszólni más személyes döntésébe, de ahogy arra kerül a szó, hogy akkor mégis miben segítenének, ha már ekkora szívügyük az az “ártatlan élet”, akkor azonnal az jön, hogy “az nem az ő problémájuk”. Szóval, ha az egyikbe bele akarnak szólni, akkor jogos, hogy legyen valami ötlet, segítség, hozzájárulás, hogy ha valaki megfogadja a “tanácsot” és nem veteti el a magzatot, akkor hogyan tovább, de így pont hogy mások kárára megy az okoskodás.
2022. jún. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
92%

Mindkettőtöknek igaza van szerintem.

Én is hiányolom, hogy azt soha nem látom, hogy a harsány abortuszellenzők bárhol küzdenének a fogamzásgátlás módszereinek terjesztéséért, illetve a meglévő gyerekek életének jobbá tételéért.

2022. jún. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
38%
Ne csináljon gyereket, ha nem tudja ellátni. Ennyi!
2022. jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok abortuszellenes, de nem is volt soha abortuszom, nagyon remélem, hogy nem is kerülök döntési helyzetbe ebben a témában. Ezt előszóként ide írom.

Szerintem belejátszhat a dologba, hogy az abortusz aktívan egy élet megsemmisítése, amit nagyon szigorúan véve morálisan tekinthetünk gyilkosságnak. Viszont ha nem segítesz elhagyott, beteg, éhező, stb. gyerekeknek, anyáknak (apáknak), akkor nem teszel aktivan rosszat, "csak" a segìtsègnyújtást mulasztod el. Ezt azért az emberi lélek saját magáról sokkal könnyebben fel tudja dolgozni.

2022. jún. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
18%
Mutass kérlek egy felmérést, kimutatást arról, hogy az abortusz ellenesek nem támogatják az éhező gyerekeket!
2022. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
83%
#8 leírta a kérdező is, és én is személyes tapasztalat alapján ezt látom. És nem csak bizonyos rétegeknél, hanem elég általános. Amég egy nehéz helyzetben levő nőt kell zaklatni az abortusz immoralitásával, addig minden szuper, de ha arra kerül a sor, hogy akkor miben is segítenek ugyanezek az emberek, akkor általában megy a felháborodás, hogy az nem az ő dolguk. Csak érdekes, hogy mások személyes problémáiba (meg testébe) bele lehet pofázni, az az ő dolguk, de segíteni már nem. A tapasztalat ezt mutatja. Mindamellett nem zárja ki, hogy vannak olyan abortuszellenesek, akik aktívan támogatják az árvákat, anyaotthonokat, stb, rájuk azt tudom mondani, hogy legalább nem csak a szájuk jár, és hogy ők valóban meggyőződésből beszélnek.
2022. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
91%
A fogamzásgátló osztása egyrészről nem rossz ötlet, de amíg rendes felvilágosítást sem kapnak időben a gyerekek, nincs miről beszélni... nem csak Magyarországra értem...
2022. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!