Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ösztönöznek arra egyesek...

Miért ösztönöznek arra egyesek "gyerekeket", hogy gyereket szüljenek?

Figyelt kérdés
Szomorú dolog, hogyha valaki abortuszra kényszerül, de ha valaki még 18 éves sem múlt el, és teherbeesik, miért tartsa meg a gyereket ? Azt sem tudja még mi az az élet, még ő is egy gyerek. Minek gyereknek gyerek? Persze, akik ebben a korban szültek büszkén vállalják és ösztönöznek is másokat itt az oldalon is. De szerintem körülményektől függetlenül nem kellene megtartani a magzatot.

2021. jan. 12. 22:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
71%
Pl. vallási okokból.
2021. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
56%
Még szerencse, hogy semmi közöd más testéhez, babájához, életéhez. Mindenki képes eldönteni saját maga, hogy mi az, amit bevállal és mi az, ami már sok neki
2021. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:

#2


Még szerencse, hogy ezért éheznek ezek a cuki kis gyerekek mert 0 egzisztenciával vállalják őket, aztán majd sírnak, hogy az állam miért nem segíti őket.

2021. jan. 12. 22:43
 4/71 A kérdező kommentje:
Mit tud eldönteni pl. egy 17 éves gyerek ? A tojáshéj még a fenekén van.
2021. jan. 12. 22:44
 5/71 anonim ***** válasza:
55%
Biztos erre is van példa, de az ellenkezőjére is bőven. Csak azért mert te nem érzed azt, hogy neked ment volna, még nagyon sokan vannak, akik becsülettel felnevelték a gyermeküket, hiába 18 év alatt szültek.
2021. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:
Nyilván ahogy itt látom, hogy valaki leirja, hogy az egész családja ellenzi és kb. 0 segítsége nem lesz, dolgozni sem fog tudni, a párja is elhagyta, aztán jönnek a válaszok, hogy "tartsd meg, nem fogod megbánni". Erre értettem igazából a kérdésemet.
2021. jan. 12. 22:54
 7/71 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagyok abortusz-ellenes, de én is azt mondom, hogy szülje meg és adja örökbe.
2021. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

#7


Majd szerinted a szíve alatt hordja 9 hónapon át, majd meglátja a gyermekét és olyan könnyű lesz lemondani róla?


Tudja, hogy van egy gyereke valahol a világban, akit eldobott és nem tekerheti vissza az időt, hogy magához vegye, ez egy örök trauma.

Nem is értem, hogy ilyenkor belegondolnak-e az emberek a következményekbe, amikor ilyeneket mondanak.

2021. jan. 12. 23:02
 9/71 anonim ***** válasza:
69%
Van, akinek az a nagyobb trauma, hogy megölte a gyermekét és esélyt sem adott neki, hogy ha nem is vele, de egy másik családdal normális körülmények között éljen. Ezt senki sem tudhatja, hogy a másiknak, mi a nagyobb trauma vagy fájdalom, teljesen egyéni. Ahogy az is, hogy ki mekkora teherrel képes együttélni
2021. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
54%

Nem a 7-es vagyok, de ha kérdezel, utána ne te kezdjél már el még kötekedni. Ez az ő véleménye, amit kértél a kérdéssel kapcsolatban, mit pattogsz? Vagy csak olyat szabad írni, ami neked is tetszik?


“Tudja, hogy van egy gyereke valahol a világban, akit eldobott és nem tekerheti vissza az időt, hogy magához vegye, ez egy örök trauma.”

Nos, ez az abortuszra (is) tökéletesen igaz. Csak ott történetesen meg is hal a gyerek, esélyt sem kap az életre, más családnál sem, ahol boldogan nőhetne fel. Mit ítélkezel mellesleg idegen emberek felett, hogy úgyse bír elválni tőle (de megölni egyébként simán - mert hiába szépítjük, az abortusszal megöli - van persze, mikor ez muszáj, de te kollektíven ítélkezel mindenkiről)?


“De szerintem körülményektől függetlenül nem kellene megtartani a magzatot”

Arcodból jó lenne visszavenni. Miért érzed magad feljogosítva több ezer, tízezer számodra idegen nő leszólására? Köztük pl édesanyámat is szádra veszed, aki a testvéremet 17 évesen szülte. És igen, felnevelte tisztességben. Ma négy gyerekes családapa, de biztos körülményektől függetlenül SZERINTED nem kellett volna megszületnie. Mert sokat tudsz a körülményekről nyilván.

2021. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!