Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az abortusz ellenzők miért...

Az abortusz ellenzők miért nem segítenek az éhező gyerekeken?

Figyelt kérdés

Itt az elején leszögezném, hogy nem akarok általánosítani, nyilván van aki segít.


A leggyakoribb ellenérvek abortusz ellen, azok, hogy ez gyilkosság, ártatlan gyerekek(magzatok) halnak meg, és hogy ez önzőség.

De mégse adnak adományokat nehéz sorsú, nyomorban élő, éhező gyerekeknek.

Naponta rengeteg (már élő!!!) gyerek hal meg pl. Afrikában az éhezés miatt, meg máshol is persze.

Lehet azzal jönni, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy adományozzon. Ez tény. De a legtöbb nagyhangú abortusz ellenző nem ilyen. (Ismerőseim alapján mondom ezt)

Tehát sajnálják a magzatokat, de nem tesznek semmit az éhező, szenvedő gyerekekért?

Nekem ebből a viselkedésből az jön le, hogy szóban nagyon jószívűek, de mikor tenni kell valamit, akkor kihátrálnak belőle. Ez nekem álszentség és gyávaság.

És nem is csak az éhező gyerekekről van szó hanem a betegekről is, meg minden ilyesmiről.


Remélem érthetően írtam le, ha bármi félreérthető, vagy nem világos, kérdezzetek. Kicsit indulatosnak hangozhat a kérdés, de a célom igazából egy nyugodt vita, hogy mi lehet az oka ennek. Van bármi ésszerű ok erre, vagy ez tényleg az álszentség kategória?



2022. jún. 1. 08:34
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
0%
Saját taopasztalat? Az aztán hiteles. A közvetlen ismerettségi körömben senki nem halt meg Covidban. Akkor senki nem halt meg.
2022. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
85%

#11 tehát tagadod, hogy vannak olyan abortuszellenesek, akiknek csak a szája jár, de saját maguk semmilyen részt nem kívánnak az észosztáson kívül venni a probléma megoldásában?

A kérdés lényege, hogy vannak ilyen emberek. Ezt nem vitathatod. És a kérdés rájuk irányul. Az mondjuk érdekes, hogy miért lettél ennyire defenzív… csak nem magadra ismertél a kérdés tárgyában? 🤔

2022. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

#11 tisztán és világosan leírtam, hogy biztos van, aki segít, de én nem ezt tapasztaltam. És a válaszok alapján sokan szintén.

Nem láttad elsüllyedni a Titanicot, nem voltál ott, akkor meg sem történt? Vagy mi?

Abban igazad van, hogy a tapasztalat nem mindig lehet hiteles forrás, de vannak dolgok, amikor igen.

Sok embert ismerek, sokan közülük abortuszellenesek, és sokan közülük nem tesznek semmit más ártatlan életekért. Ez alapján mondom.

Amúgy a #12essel abszolút egyetértek. Magadra ismertél a kérdésben, vagy miért vetted ennyire a szívedre?


Elmondtam a kérdés elején, hogy nem akarok általánosítani, és hogy egy nyugodt vita a cél. Csak szeretném megérteni mi állhat az abortusz ellenzők kissé ellentmondásos viselkedése mögött.

2022. jún. 1. 10:22
 14/46 anonim ***** válasza:
83%
Mert többségüknek az élet csak addig "szent", ameddig valaki meg nem születik.
2022. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 Kései Sirató ***** válasza:
20%

Rossz a kérdés. Segítenek.

Katolikus Karitász, Máltai Szeretetszolgálat, Baptista Szeretetszolgálat, stb.

Tájékozódj kérdező, mielőtt hülyeségeket írsz!

2022. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
91%
#15 a kérdés jó, csak te nem érted. Itt nem a szervezetekről van szó. Hanem magán emberekről. És nem csak vallásos emberek lehetnek abortuszellenesek.
2022. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert őket nem a probléma zavarja, hanem ítélkezni szeretnek.
2022. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 Kései Sirató ***** válasza:
22%

16-os nézz után, hány önkéntes tevékenykedik ezeknél a szervezeteknél. Rengeteg. Sokan például ott vannak napi szinten az ukrán határnál. Ezek az emberek mind ellenzik az abortuszt, tudom, mert én is önkénteskedtem.

Ezek amúgy egyházi szervezetek. Ha szeretnél te is önkénteskedni, csak szólj!

2022. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
20%
Tudatlan vagy kérdező, legtöbbet az abortusz-ellenző egyházak tagjai segítenek.
2022. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
62%

#16 még mindig nem érted. Az, hogy ott sokan önkénteskednek, nem jelenti azt, hogy minden ember, aki így gondolkodik az adományoz, és segít. Ezt nem lehet elmondani. Hány olyan “hívő” van, aki karácsonykor meg húsvétkor odatolja a képét a misére, mint nagy keresztény, és az év többi 363 napján le se tojja a vallást, de azért még okoskodás, és mások életébe beledumálás “krisztusi értékekre” hivatkozva belefér.

A kérdésben ezekre az emberekre utaltak. Nem azokra, akik tényleg segítenek, hanem azokra akik nem, csak a szája jár.

És még annyi, hogy nem csak vallásos emberek abortuszellenesek. Nekem pl, közeli hozzátartozóm is az, pedig templomban, vagy adakozáson, vagy jótékony program közelébe se volt legalább 10 éve. Róluk van szó.

És önkénteskedni, meg segíteni nem csak egyházi szervezeteken keresztül lehet. Én is önkénteskedtem most is, de nem egyházon keresztül. Gimiben volt olyan, hogy egyházon keresztül gyűjtöttünk élelmet karácsony előtt önkéntesként. Tudom milyen az önkéntes munka, és azt is, hogy nem csak vallási meggyőződéssel lehet segíteni. Ilyen is van.

És mégegyszer a kérdés lényege, hogy azoknak az embereknek a gondolkodásmódjára irányul, akik csak beleszólni tudnak, de amikor segíteni kellene, akkor feltartják a kezüket, hogy nem az ő dolguk. Róluk van szó. Így remelem érthető a különbség.

2022. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!