Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az abortusz ellenzők miért...

Az abortusz ellenzők miért nem segítenek az éhező gyerekeken?

Figyelt kérdés

Itt az elején leszögezném, hogy nem akarok általánosítani, nyilván van aki segít.


A leggyakoribb ellenérvek abortusz ellen, azok, hogy ez gyilkosság, ártatlan gyerekek(magzatok) halnak meg, és hogy ez önzőség.

De mégse adnak adományokat nehéz sorsú, nyomorban élő, éhező gyerekeknek.

Naponta rengeteg (már élő!!!) gyerek hal meg pl. Afrikában az éhezés miatt, meg máshol is persze.

Lehet azzal jönni, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy adományozzon. Ez tény. De a legtöbb nagyhangú abortusz ellenző nem ilyen. (Ismerőseim alapján mondom ezt)

Tehát sajnálják a magzatokat, de nem tesznek semmit az éhező, szenvedő gyerekekért?

Nekem ebből a viselkedésből az jön le, hogy szóban nagyon jószívűek, de mikor tenni kell valamit, akkor kihátrálnak belőle. Ez nekem álszentség és gyávaság.

És nem is csak az éhező gyerekekről van szó hanem a betegekről is, meg minden ilyesmiről.


Remélem érthetően írtam le, ha bármi félreérthető, vagy nem világos, kérdezzetek. Kicsit indulatosnak hangozhat a kérdés, de a célom igazából egy nyugodt vita, hogy mi lehet az oka ennek. Van bármi ésszerű ok erre, vagy ez tényleg az álszentség kategória?



2022. jún. 1. 08:34
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
19%

Te vagy a gyalázat. Te dolgozol gyerekekkel akkor egyszer nézz rájuk. Nézz rájuk igazán tiszta szívedből amikor látod azokat az árvákat. Ahogy csillog a szemük azokba nézz majd bele. Én tettem ilyet. Nézd ahogy játszanak ahogy örülnék ahogy sírnak ahogy ÉLNEK!

Te ezt elvennéd mert omladozik a vakolat, mert sokba kerülnek az adófizetőknek, mert LEHET rossz kezekbe kerülnek. Én is rossz körülmények között éltem nekem se kellett volna a világra jönnöm. Ezekből a gyerekekből értékes ember lehet egykor, ha megadod nekik a kibaxott esélyt. Ha tartod magad a véleményedhez legközelebb menj oda egy ilyen gyerekhez és mond meg neki, hogy téged abortalni kellett volna. Máskülönben te vagy az álszent ignorans képmutató amit rám mondtál.

2022. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
88%

#42 csak egy napomat látnád.. csak 3 családhoz kellene neked kimenni felmérni, hogy bár omlik a ház, bár koszban alszik a gyerek, nem lehet őket onnan elvinni. A szívem szakad meg minden nap. És ezek a gyerekek, akik akkor még viháncolnak, és játszanak, néhány év múlva túladagolásban halnak meg. Az ilyen gyerekek fognak a javítóban kikötni, lopásért, verekedésért, erőszakért és az egész életüket börtönből ki-be járkálással tölteni. Persze nagyon cukik amég kicsik, csak tudod a gyerekek egyik tulajdonsága, hogy felnőnek.

Én úgy gondolnom, megteszem a részem, hogy a rendszer csak egy kicsit is biztonságosabb, élhetőbb legyen. De az állapotokat látva csak azt tudom mondani, hogyha nem teszel aktívan te is, csak a szád jár, akkor az az ignorancia. Én kiveszem a részem, és még így is úgy gondolom, hogy ebbe beletenni a gyereket kegyetlenség. Undorító.

2022. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

#42 ugye tudod hogy egy terhességmegszakításnál nem egy 5 éves gyereket ,,ölnek meg,,?

De a kérdés továbbra sem ez. Ne kerülgesd a kérdést.

Bár a kommentedből az jön le, hogy segitesz. Úgyhogy te pont nem az az álszent, szájhős abortuszellenző vagy

2022. jún. 1. 19:50
 44/46 anonim válasza:
65%
Mert a prolife hívőknek csak addig fontos a gyerek, amíg meg bem születik, utána már széttárják a kezüket és hárítják a felelősséget. Legalábbis én így gondolom, de aztán lehet tévedek.
2022. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
73%

Mert Magyarországon csak az nő, aki folyamatosan terhes.Mert csak addig számít egy gyerek, amíg ki nem bújik. Mert az ilyen prolife szenteskedők a saját gyerekeiket is azért hozzák a világra, hogy mindenki más gondoskodjon róluk.

Nekem nincs és nem is lesz gyerekem. Sosem akartunk.

De ha esetleg elkapna a vágy, biztos hogy örökbe fogadás lenne az út.Egy csomó kellemetlenséget meg lehet spórolni.

Azt képzeli a nép, hogy pont az ő genetikai ujjlenyomatára áhítozik a világ (legalább háromszor).

Nem, nem áhítozik rájuk a világ. Nagyon nem...

2022. szept. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
73%

38-as az agyamra mászol.

Egy embrió életképes ha kiemelik a méhből?

Nem életképes. Pont ezért gyilkosságról szó sincs.

Az a fránya igazság, hogy ha muszáj lett volna, én bizony elmentem volna abortuszra a fiatalabb éveimben. Nekem szerencsém volt : működik a fogamzásgátló, amit szedek.

Mert igen : van az úgy, hogy

akaratlanul becsúszik a "vész".

Nem lettem volna rest korrigáltatni.

10 gyerekből ca 10,akit "kiemelnek" a családból 0 % eséllyel ÉS támogatással kezdi a felnőtt életét.

És mert rendszerszinten vannak lent tartva, nem ismernek mást.

Rengeteg meleg pár venne akár idősebb gyereket örökbe, de nekik tilos. Pedig a melegek minden szempontból "különbek", mint a faji felsőbbrendűségükbe belezavardott többiek.

Tiszta sor. Nekik nem lehet, a többi meg szőke, kék szemű három napos babucit akar.

Legyünk őszinték : Magyarország nem az a hely, ahol egymást tapossák a "kívánatos" külsőségi jegyek.

Nem szívesen, de megemlitem : balkán nemzet ne akarjon skandináv utódokat.

2022. szept. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!