Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az abortusz ellenzők miért...

Az abortusz ellenzők miért nem segítenek az éhező gyerekeken?

Figyelt kérdés

Itt az elején leszögezném, hogy nem akarok általánosítani, nyilván van aki segít.


A leggyakoribb ellenérvek abortusz ellen, azok, hogy ez gyilkosság, ártatlan gyerekek(magzatok) halnak meg, és hogy ez önzőség.

De mégse adnak adományokat nehéz sorsú, nyomorban élő, éhező gyerekeknek.

Naponta rengeteg (már élő!!!) gyerek hal meg pl. Afrikában az éhezés miatt, meg máshol is persze.

Lehet azzal jönni, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy adományozzon. Ez tény. De a legtöbb nagyhangú abortusz ellenző nem ilyen. (Ismerőseim alapján mondom ezt)

Tehát sajnálják a magzatokat, de nem tesznek semmit az éhező, szenvedő gyerekekért?

Nekem ebből a viselkedésből az jön le, hogy szóban nagyon jószívűek, de mikor tenni kell valamit, akkor kihátrálnak belőle. Ez nekem álszentség és gyávaság.

És nem is csak az éhező gyerekekről van szó hanem a betegekről is, meg minden ilyesmiről.


Remélem érthetően írtam le, ha bármi félreérthető, vagy nem világos, kérdezzetek. Kicsit indulatosnak hangozhat a kérdés, de a célom igazából egy nyugodt vita, hogy mi lehet az oka ennek. Van bármi ésszerű ok erre, vagy ez tényleg az álszentség kategória?



2022. jún. 1. 08:34
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
36%

#29


Nem kell, hogy szentéletű legyen az , aki abortuszellenes, elég ha nem életellenes.

Közvetve mindenki segít, mert mindenki fizet adót és az állam sokat segít a nincstelen gyerekeken.


Még te is segítesz, pedig te nem szeretnél. HA nincs munkád, még akkor is, mert minden terméken van ÁFA, és az bizony adó. Az állam az adóforintjaink egy részét az éhező gyermekekre fordítja. Nos, mit szólsz? Ez ugye már magas neked.

Létezik rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény, állami finanszírozású nevelőszülő hálózat, létezik árvaellátás, létezik szünidei gyermekétkeztetés, és ez csak néhány, sok más ellátási forma is van. Nem feltétlenül kell ahhoz önkéntes adomány, hogy a gyermekek segítése megtörténjen. Hoppá!

2022. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
86%

#30 úgy látszik a kérdést megint csak kierülni tudtad, és a nagy önzetlen, önkéntes, keresztényi szeretet csak megmutatkozik. Örülök, hogy ezt tisztáztuk. Azonban a kérdés megválaszolatlan maradt. Az lényegtelen ebből a szempontból, hogy én abortuszpártiként támogatom-e a gyermekotthonokat. Mert szerintem aki nem tudja felneveli a gyerekét, annak kár megszületnie. Egy elburjánzott pulzáló sejtcsomó megszűntetése pedig nem gyilkosság. És igen, úgy gondolom, hogy egy kifejlődött ember élete, igen, többet ér, mint egy életképtelen sejtcsomóé. Igen, nem gondoltam volna, hogy ez kérdés. Ha egy megtermékenyített petesejt és egy újszülött csecsemő között kellene választanom, hogy melyiket mentem meg, gondolkodás nélkül a csecsemőt választom. Azt hittem, hogy ez evidens.

Belekényszeríteni egy eleve romlott rendszerbe, vagy eleve mélyszegénységre ítélni szerintem rosszabb mint az általad "gyilkosságnak" nevezett mindennapi egészségügyi beavatkozás.

Annyira tudtam, hogy a darab szóba fogsz belekötni. Tudtam, miközben leírtam. De hát mit lehet tenni, amikor a kérdésre nincs pofája az embernek válaszolni, akkor marad a kötekedés. Sikerült bebizonyítanod, hogy milyen "intelligens, önzetlen" emberek "segítenek". Köszönöm.

2022. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
72%
#31 Itt még mindig nem erről van szó. A kérdés az az, hogy milyen személyes hozzájárulás az, ami önkéntes, tehát nem kötelezően vonják, és célirányosan azoknak a megsegítésére fordítják, akiknek az életébe beleokoskodnak folymatosan. Ilyen önkéntes segítségről, adományokról nem beszélhetünk az emberek többségénél. Ha nagyon jószívűek vagyunk, akkor oké, idevehetjük az 1%-ot is. De úgy sem jobb a helyzet. Hány olyan nyíltan abortuszellenes ember van, akik bele akarnak szólni mások életébe, és még csak azt az 1%-ot sem ilyen célokra kérik? A kérdés továbbra is rájuk irányul. Nem egy bonyolult kérdés. De megint a csúsztatás megy. A kérdésre kellene válaszolni, ha értelmezni sikerülne végre.
2022. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Kedves vallási fanatikusok!! Leírom harmadjára, vagy ki tudja hanyadjára.

Tudom, hogy vannak akik segítenek, de ez nem mindenkire jellemző.

Mit nem lehet ezen érteni? Ennél világosabban nem tudom leírni, ráadásul a kérdés leírását ezzel kezdtem, külön bekezdést szenteltem ennek a mondatnak.

A kérdés NEM az, hogy van-e egyáltalán olyan aki segít, mert azt tudom, hogy van.

A kérdés az, hogy az álszentségen, és a pofázáson kívül van-e más oka, valami ésszerű és logikus oka annak, ha valaki nem segít, csak pofázik.


Leírom mégegyszer a szentlélek hatalmától gyengén látóknak: tudom, hogy van, aki segít, de vannak akik nem. A kérdés az utóbbiról szól.

2022. jún. 1. 15:43
 35/46 A kérdező kommentje:

Amúgy többen írták, hogy attól hogy valaki vallásos, attól nem lesz jó ember.

Vallásos családban nőttem fel, úgyhogy ismerem ezt az oldalt. Rengeten olyan ember volt, aki segít, de aztán fűnek fának elmeséli, hogy ő milyen jó ember.

Az nem igazi jótett, ha csak a saját jó hírnevedért teszed. Attól, hogy egy dologra ráhúzzuk azt a címkét, hogy ,,vallás,, nem lesz jobb és értékesebb.

De ez más témához kapcsolódik, nem is terelem el a kérdést, főleg a saját kérdésemet.

Bár sokan úgyse fogták fel, mire irányul (lásd az előző kommentemet, nem hittem volna, hogy azt mégegyszer le kell írnom)

2022. jún. 1. 15:48
 36/46 Kései Sirató ***** válasza:
13%

Abban az egyben egyetértek veled, kérdező, hogy a vallás önmagában nem érték. A segítés viszont érték.

Te segítesz, vagy csak papolsz?

Szóval igen, vannak értéktelen vallásos emberek. Mint a szüleid.

2022. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
66%

#36 szerintem, ha elkezdenék játszani egy ivós játékot, hogy ahányszor olyat kommentelsz, amiről virít, hogy nem érted/nem akrod érteni a kérdést, iszom egy felest, akkor alkoholmérgezésem lenne nagyon hamar.

Mégegyszer. Nem erről szól a kérdés. Vajon sikerül végre felfogni?

Ha nem, akkor visszamehetünk ötödikbe, és elemezhetünk mondatokat. Mi a kérdés alanya? Az állítmány? A tárgya?

2022. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
31%

Először is még az embrió is él! Az embrió nem más mint az emberi fejlődés egy szakasza. A tinédzser kor is ilyen. Te is csak egy pulzáló sejtcsomó vagy csak jóval nagyobb. Te tovabbfejlődtél az embrió állapotából, és el akarod venni másoktól a lehetőséget, hogy végigmenjenek ezen a folyamaton.

És ez nem a más dolgába a való beleszolas ahogy ide lett írva. Nem az én dolgom, igaz. Ez a MI dolgunk. Társadalomban élünk ahol megvédjük azokat akik nem tudják megvédeni magukat.

Jöttek az ilyen negatív általánosító megjegyzések az árvaellátásról. Azért nem olyan szörnyű nyilván vannak megdöbbentő dolgok. Láttam milyen egy ilyen belülről. tiszta felszerelt helyek itt Magyarországon, jobb körülmények vannak mint amiben éngem felnevelt az anyám.

A gondozókról is nekik ez nem egy meló, szívüket lelküket beleteszik a nevelésbe, ez nekik a hivatasuk ahol a gyerekek szeretetet és boldogságot kapnak. Lehet van köztük szörnyeteg, lehet van aki túl szigorú, lehet vannak pedoflok, de nem ez az általános. Szóval ez se legyen indok az abortuszra.

Az, hogy én mennyit adomanyozok arvahazakra meg mennyit onkenteskedek megint nemtudom hogy jön ide. Miért kéne nekem ezzel tobbet foglalkoznom mint az átlag ember hiszen csak a véleményem más mint a tied. A közös kasszából kell fenntartani az árvaházakat és kifizetni a gyerekekhez értő és velük foglalkozó szakembereket. Ha rossz a helyzet többet kéne költeni erre de ez már megint politika, kívül esik a hatáskörömből.

2022. jún. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
80%

@38, "hogy én mennyit adomanyozok arvahazakra meg mennyit onkenteskedek megint nemtudom hogy jön ide. Miért kéne nekem ezzel tobbet foglalkoznom mint az átlag ember hiszen csak a véleményem más mint a tied."

Amennyiben csak a véleményed más, akkor természetesen nem jogos tőled elvárni, hogy bármit is tegyél. Akkor szerintem nem is rád vonatkozik a kérdés. Viszont ha ezt a véleményedet kérdezés nélkül elmondod mindenkinek, ha fennhangon elítéled azokat, akiknek abortuszuk volt, ha tüntetsz az abortusz ellen... akkor már rólad szól a kérdés.

(Nyilván az, hogy most itt válaszoltál, az nem számít abortuszellenes agitálásnak, hiszen a kérdező direkt ebben a témában kérdezett minket.)

2022. jún. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
86%

#38 az embrió él. Inkább csak életre utaló jeleket ad. Ha nem lenne egy nő testében, nem élne. Tehát önálló életre alkalmatlan. Ebből következik, hogy a nő, akinek a teste életben tartaná igenis beleszólhat abba, hogy ő hozzájárul-e. Ha nem, akkor nem és kész. Vagy ha ugyanannyi jogot akartok ennek e sejtcsomónak, mint egy kifejlődött életre képes embernek, akkor vetélés után járjon életbiztosítás, adókedvezmény a terhesség igazolásától kezdve, stb. Ja, hogy nem teljes értékű ember, jaaa...

És az, hogy erre ki vállalkozik, és ki nem, az magánügy. Senkinek, ismétlem SENKInek sincs joga beleszólni, hogy más mit kezd a testével. Senkinek. Aki ennek ellenére mégis megteszi, az szerintem nemjobb, mint a faluvégi kispadon pletykázó öregasszonyok, akik mindig mindent jobban tudnak. Ha a vallásod nem engedi az abortuszt? Minden jogod megvan hozzá, hogy ne legyen abortuszod. De ha a másik nem követi a vallásodat, akkor sajnálom, de az ő szempontjából lényegtelen, hogy mit mond a vallásod. Az a te dolgod, azzal törődj, ne a másik dolgával.

"Láttam milyen egy ilyen belülről" Egyet láttál? Egy darab ilyen intézményt? Az egész országban? Egyet? És abból következtetsz arra, hogy milyen lehet a többi? Én inkább abból következtetek, hogy más állami intézmények milyen állapotban vannak. Az iskolák/kollégiumok/kórházak. Omlik a vakolat, elavult berendezések, a higiénia megkérdőjelezhető... Sőt személyes élményem, egy napra be kellett feküdnöm megyeszékhelyen kórházba, basszus egér rohangált a folyosón. Egér. A kórházban. Kérdem én. Ha az egészségügyi ellátórendszer ilyen gatya állapotban van, logikusan végiggondolva komolyan el tudod képzelni, hogy egy átlagos állami gondozott ennél jobb körülmények között nő fel? Komolyan ezt gondolod?

"Lehet van köztük szörnyeteg, lehet van aki túl szigorú, lehet vannak pedoflok, de nem ez az általános. Szóval ez se legyen indok az abortuszra."

Szerintem már önmegában az is elég ok abortuszra, hogy LEHET, hogy a gyerek pont összeakad egy pedofillal, aki napi szinten a "gondozója". Vagy az a másik 10 szobatársa, akik agresszívak és erőszakosak, és minden másnap megverik, és pokollá teszik az életét, csak mert az poén? Ez nem a valóságtól elrugaszkodott példa, ilyenek nap, mint nap megtörténnek. Nevelési tanácsadóban dolgozom. Egymást érik az állami gondozásban élő gyerekek az irodában, és olyan megrázó történeietik vannak, hogy van, hogy nekem is kell 5 perc, mire egyáltalán tudok bármit mondani. Ennek kitenni a gyereket kegyetlenség. Egy életet elrontó traumatikus kezdés, amiből nem fognak tudni felállni. Kegyetlenség, és végtelen képmutatás, ha azt mondod, hogy ez nem ok az abortuszra, viszont nem érted, neked személyesen miért kellene ezen a helyzeten segíteni. Álszent, ignoráns képmutató hozzáállás.

Vagy vállald, hogy igen, szar a helyzet, de segítek, és tegyük élhetővé ezt a rendszer, és akkor jó helyen lesz az államigondozásba adott gyerek, vagy ha nem támogatod az abortuszt, akkor tartsd meg magadnak a véleményedet. Ez olyan, mintha több emberrel élnél együtt, és senki sem takarít. És ott szörnyűlködsz, hogy de csúnya rendetlenség van. Addig ne panaszkodj, amég te magad arrébb nem tettél egy dolgot, vagy fel nem töröltél egy foltot. De ha csak panaszkodni tudsz, hogy de nagy kosz van, viszont a kisujjad sem mozdítod, akkor nem várhatod azt, hogy szép legyen az otthonod, és hogy mások megdícsérjék.

És akkor arról még egy szó sem esett, hogy a tanácsadóban azt is végignézem nap mint nap, hogy azok a szülők, akik nem vetették el a gyereket, mert hogy "majd felnevelik valahogy" hogy bánnak a gyerekeikkel. És csak azért, mert nincs fizikai sérülésnyom a gyereken, nem tehetünk semmit. Azt is végig kell hallgatnunk, ahogy üvölt a gyerekével. Gondolod, hogy ezekből a gyerekekből boldog, egészséges mentalitású felnőttek lettek? Rajtuk csattan az ignorancia ostora. Én nap mint nap ezt látom. És igen, szerintem a meg nem születés milliószor emberségesebb, mint ez. Ez gyalázat.

2022. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!