Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az abortusz ellenzők miért...

Az abortusz ellenzők miért nem segítenek az éhező gyerekeken?

Figyelt kérdés

Itt az elején leszögezném, hogy nem akarok általánosítani, nyilván van aki segít.


A leggyakoribb ellenérvek abortusz ellen, azok, hogy ez gyilkosság, ártatlan gyerekek(magzatok) halnak meg, és hogy ez önzőség.

De mégse adnak adományokat nehéz sorsú, nyomorban élő, éhező gyerekeknek.

Naponta rengeteg (már élő!!!) gyerek hal meg pl. Afrikában az éhezés miatt, meg máshol is persze.

Lehet azzal jönni, hogy nem mindenki engedheti meg magának, hogy adományozzon. Ez tény. De a legtöbb nagyhangú abortusz ellenző nem ilyen. (Ismerőseim alapján mondom ezt)

Tehát sajnálják a magzatokat, de nem tesznek semmit az éhező, szenvedő gyerekekért?

Nekem ebből a viselkedésből az jön le, hogy szóban nagyon jószívűek, de mikor tenni kell valamit, akkor kihátrálnak belőle. Ez nekem álszentség és gyávaság.

És nem is csak az éhező gyerekekről van szó hanem a betegekről is, meg minden ilyesmiről.


Remélem érthetően írtam le, ha bármi félreérthető, vagy nem világos, kérdezzetek. Kicsit indulatosnak hangozhat a kérdés, de a célom igazából egy nyugodt vita, hogy mi lehet az oka ennek. Van bármi ésszerű ok erre, vagy ez tényleg az álszentség kategória?



2022. jún. 1. 08:34
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
39%
Bocs, 20-as vagyok, a válasz #18-nak ment
2022. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
21%

Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Itt a nyugati országokban ahol az abortusz gyakorlatilag népszerű fogamzásgátlás modszer más a helyzet mint Afrikában. Afrikában akkor is nyomorognának a gyerekek ha minden másodikat abortálnának. Az abortusz nem segítene azokon a gyerekeken, ehhez nincs köze.

Ha az az indok az abortuszra, hogy a gyerek nyomorban nőlne fel akkor adja örökbe tehetősebb szülőknek vagy az állam felneveli.

2022. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
81%

#22 “az állam felneveli” igen, “felneveli”. Szexuális erőszakkal (Ja, az egyházi szervezeteknél van inkább), hatalmas hátrányból indulnak az állami nevelésből “szabaduló” fiatalok, akiknek nagy százalékának problémás lesz a további élete. Én ha választanom kellett volna (gyerekként is) inkább nem akartam volna megszületni, mint hogy állami gondozott legyek. Vagy te talán jó szívvel elküldenéd a gyerekeidet az állami gondozással megegyező intézménybe mondjuk egy tábor erejéig? Én biztos nem.

Szegénység es nyomor nem csak Afrikában van. Itt Magyarországon is gyerekek ezrei élnek mélyszegénységben. De azért szülessenek csak meg nyugodtan. Hiszen két kudarcos életút között lehet választani, a mélyszegenyseg, amiből csak a kevesek legkevesebbje tud kitörni, vagy az állami gondozás, ami hosszútávon mentális problémákat (jobb esetben csak azt, erre konkrét felmérések voltak, hogy az állami gondozásból kilépő fiatalok több, mint fele 5 éven belül mentális problémákkal fordul segítségért) okoz. Szép jövőkép, amibe azokat “az ártatlan kis lelkeket” kényszerítenéd bele.

Az örökbefogadás más kérdés. Ha jól működne, akkor “fel tudná szívni” az állami gondozottak jelentős részét. De nem tudja.

És akkor ezeket az állami gyermekotthonokat vajon támogatják az abortuszellenesek véresszájú hada? Nem az egyház. Hanem a magánemberek.

2022. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Metionin ***** válasza:
84%
Mert mindig egyszerűbb mások életébe belepofázni, mint megmozdulni.
2022. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
39%

23-as, alapvetően igazad van, de ki kell egészítenem a mondandódat: az örökbefogadás alapvetően jól működik Magyarországon. Az a baj, hogy az állami gondozásban lévő gyerekek hatalmas része nem örökbeadható. Ök nem árvák, van anyjuk, általában apjuk is, csak épp olyan körülmények között éltek, hogy "ideiglenesen" kiemelték őket a családból. De nem mehetnek vissza, mert a család helyzete nem javul. Ráadásul ha a szülő tartja velük a kapcsolatot (amihez annyi elég, hogy a születésnapjukon küld egy képeslapot), nem is válnak örökbe adhatóvá, úgyhogy szerencsétleneknek esélyük sincs egy jobb életre.

Ma sokkal többen szeretnének örökbe fogadni, mint ahány gyerek örökbe adható, és el kell mondani korrekten a rendszerről, hogy nem rendelésre szállítják le a gyerekeket, hanem a gyerekeknek keresnek szülőket. Az persze más kérdés, hogy a 12 éves problémás cigánygyerekeket, akiknél a szülők elfelejtették az évi egy képeslapot, már senki nem vállalja. Szomorú ez, de legyünk realisták: te se, én se tudnánk róluk az igényeiknek megfelelően gondoskodni, és bár jobb helyen lennének nálam vagy nálad ezek a gyerekek, de nem vagyunk szentek, nem akarjuk öket beengedni a lakásunkba.

2022. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
59%
25-ös: szerintem azért még van hova fejlődni örökbefogadás terén.
2022. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
89%

"Rossz a kérdés. Segítenek.


Katolikus Karitász, Máltai Szeretetszolgálat, Baptista Szeretetszolgálat, stb.


Tájékozódj kérdező, mielőtt hülyeségeket írsz!"


Kincsem, itt nem róluk van szó. Hanem rólad! Te, aki annyi pártolod az életet, mit teszel érte? Ingyen kotont osztogatsz a gimikbe? Ha azt hiszed, hogy beleszólhatsz más életébe, akkor tegyél is érte. Támogasd őket anyagilag és önkéntesen is. Ne mutogass másra, hogy ki hol segít, mert ennek semmi értelme. Nem feltétlenül nyújtanak olyan támogatást a felsorolt intézmények sem, mint amit sokan akarnak.

2022. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 Kései Sirató ***** válasza:
13%

Kedves 27!


Éppen magamról írok. Önkénteskedtem ezeknél a szervezeteknél, de nem csak én, hanem rengetegen ezt tesszük. Ha te is szeretnél, csak szólj és segítek.

Ezek az önkéntesek magánszemélyek, ugyanolyan állampolgárok, mint bárki más. Látom az előző válaszomból ezt nem értetted meg.

2022. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 28! Még mindig nem érted a kérdést, pedig én is már többször leírtam. Ha te magad segítesz, akkor nem rólad szól a kérdés. Hanem azokról, akiknek csak a duma megy, a segítés nem. Tagadod, hogy ilyen emberek léteznének? Tehát minden egyes abortuszellenes önkénteskedik/adakozik? Ezt állítod? Ha csak egy olyan abortuszellenes is létezik, aki nem segít, csak beszólogat, akkor a kérdés jogos, és rá irányul. Csak az a helyzet, hogy nem egy darab ilyen ember van, tehát a kérdés nagyon is megalapozott. Mindannyian örülünk az önkénteseknek, nagyon jó, hogy dolgoznak azért, amiben hisznek. Nagyon remek. De Nem. Róluk. Van. Szó. Így érthető?

Ha a továbbiakban is csak azt tudod bizonygatni, hogy vannak, akik önkénteskednek, és hogy milyen sokan vannak, ne fáraszd magad. Ezt senki nem kérdőjelezi meg.

Ha továbbiakban válaszolnál arra, hogy tényleg az összes abortuszellenes amúgy szent életű önkéntes-e, vagy esetleg mégis vannak olyanok, akik csak bele okoskodnak más emberek életébe, de egy pelenka árát nem adományoznák a világért se, azt viszont nagyra tudnánk becsülni.

2022. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Kései Sirató ***** válasza:
24%
29, te csak pofázol, de te semmit sem teszel. Abortuszellenes vagy? Ha igen, akkor te vagy az a bunkó, aki csak pofázik. Viszont ha abortuszpárti vagy , akkor a gyilkolást támogatod, és nem értékeled eléggé az emberi életet. Persze csak a másokét, mert a magadét azt véded veszettül. Még a véleményedet is védeni próbálod. Azt persze nem tudod, hogy az embereket nem darabra, hanem főre számoljuk, nem hány darab, hanem hány fő. Van mit fejlődnöd, sok sikert!
2022. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!