Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hívják az itteni anyukák...

Miért hívják az itteni anyukák a gyereküket babának?👶💢🗯️🙄🧶💀

Figyelt kérdés

Gondolkodtam de nem tudok rájönni, sok kérdésben úgy írnak pl.4 hónapos babám nem alszik éjszaka...Mikor lehetne embernek hívni nem? Akár nevén is lehetne mint Luca éjszaka nem alszik... baba? Nem lenne jobb nevén hívni vagy embernek? Általában babának hívják az itteni kérdésekben, de igen. pedig lehetne máshogy is...Bár lehet ez csak az én szememnek nem kedve.ftzzzz

-baba-babóca-babó-babosfőzelék-bab-babuci-gyermek-gyerek-ember-anyukák...



2022. júl. 7. 00:10
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
94%

Talán mert babák.

[link]

2022. júl. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
A 4 hónapos emberem :DDD
2022. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
42%
Baba - babóca - kabóca - kis bogár (valaki tényleg így nevezi) - rovar. A gyereked egy rovar? Akkor te is az vagy, már megbocsáss.
2022. júl. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
3.Én hol írtam ilyesmit? XD
2022. júl. 7. 00:25
 5/30 A kérdező kommentje:
2.igen valahogy így :) így azért értelmesebb :D
2022. júl. 7. 00:29
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

4 hónapos emberem XD áá ezen én is kiégtem :D Holnap esküszöm csak így nevezem majd őt :D


Szerintem a babuci, babci, babóca, f@szomság idegesítő. De maga a baba kifejezés az életkori szakaszukra utal, szóval nem értem mi a baj vele :) Van baba, kisgyerek, nagy gyerek, kamasz stb.

2022. júl. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Mivel még baba, a kora miatt, ahogy 6os írja. Ez olyan, mintha idegesítene az, hogy a tinit tininek, a felnőttet felnőttnek hívják...
2022. júl. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
A ferjem Cicabogarnak es Mokusfacannak hivja, de ez maganugy. Mennyivel kerul kozelebb egy kerdesben a megoldashoz a kerdezo ha a valaszadok szamara jelentektelen extra infokkal tuzdeli tele a kerdest?
2022. júl. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
8.nem érteni miről beszél kedves...
2022. júl. 7. 00:51
 10/30 anonim ***** válasza:
13%
A többség nem érti kellő intelligencia híján , hogy miről beszélsz kérdező, hagyd. Én sose emlegetem úgy a gyerekemet, hogy a “babám”, hanem úgy, hogy az x hónapos kisfiam. Szerintem is van benne valami kellemetlen nyelvi manír. Ami még nevetségesebb, amikor valaki a így emlegeti a gyereket, hogy a 24 hós (sic!) babám, na attól tényleg falnak megyek.
2022. júl. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!