Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A "van barátom" klasszikus...

A "van barátom" klasszikus megbántásra milyen hatékony, szellemes visszavágások vannak?

Figyelt kérdés
Érdekelne egy pár kisebb "odaszólás" amit a következő alkalommal mikor ezt a szokásos sértést előadja egy lány aki felé amúgy normálisan próbáltam meg nyitni, akkor én is visszavághassak neki. Mert sajnos nem egyszer fordult már elő, és nagyon elkeserítő. Erre kellene valami "kontra" ami hasonlóan kellemetlen. Nem kell hogy sértő legyen, vagy porig alázza a delikvenst, csak legyen kellőképpen mosolyhervasztó, pláne ha mások is hallják.

2022. júl. 18. 18:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként amit a retardált leírt, ez a typecasting-hez hasonló dolog. Ott bukik el, hogy nem ismeritek az embereket: ha valaki elkezd képeket kérni a páromról, anyámról, hörcsögömről, száz, hogy otthagyom a francba, mert beteg az agya.


Ilyenkor látszik basszus, hogy mennyire nincsenek az ilyenek emberekhez szokva, hogy egy elméleti párbeszédet sem tudnak reálisan elképzelni. Mint az a fogykos, aki mindig kérdezgette, hogy "lányok, mit csinálnátok, ha valaki hirtelen elétek lépne, megsimogatná az arcotokat, majd lassan megcsókolna".

2022. júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
4%

23-26-30-31-32-35-36

Egyben voltam.


Baxós válaszolónak :

A nők is megőrülnek,ha nem gyakorolhatják az ösztöneiket,és dinamikáikat akkor is,ha tagadják.

Egyenes út a mentális agybaxás felé.


Az energia nem vész el,csak megváltozik.

Albert Einstein & Sun Tzu - Art of War

2022. júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
6%
Akkor sajnos ugrott a baxós történet. Akkor csak beszélgessél vele valami érdekes dologról, mondjuk a cukorrépa termeléséről.
2022. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
0%

Igen, van egy vallomásom. Egyáltalán nem értek az emberekhez, ezért sajnos a fejükbe sem tudok belelátni. (Már akiében lenne is mit látni.) Még szerencse, hogy ezen az oldalon egyre több "szakértő" tenyésztődik, akik pontosan vágják a témát.

Amit leírtam egy ELMÉLETI párbeszéd. Természetesen nem célszerű/jogszerű/természetszerű a téma megközelítése. Bizonyára nem így történne az eseménysorozat, mivel 2022-ben már mindenki őszinte és a hazudozás természetesen már nem "pc" manapság, ezért annak gyakorlása teljesen elképzelhetetlen ebben a pelyhecskés rózsaszín világocskában.

De hogy kicsit visszaugorjunk a valóságba. Az általam említett ELMÉLETI párbeszédben a gyengébbik nemnek volt lehetősége kimondani a visszautasítás konkrét okát, és ha igaz volt, azt tudta is bizonyítani. Természetesen ahhoz is van lehetősége, hogy csak úgy otthagyjon szó nélkül. (De még ezzel sem hazudik, és magát sem hazudtolja meg.)

Mennyivel egyszerűbb úgy visszautasítani valakit, ha azt mondja, hogy bocs nem vagy az esetem, vagy bocs nincs kedvem ismerkedni. Mondjuk az utóbbi eléggé cink egy ISMERKEDŐS szórakozóhelyen. (Fuck logic.) Természetesen egy visszautasító válasz után esik némi csorba az egócskán, de az érdeklődő fél számára is egyértelműbbé válik az esélytelenség, így emelt fővel otthagyhatja. (Nincs negatív gondolat, filózás, mert megy tovább az élet.)

Az meg egy jó dolog, hogy egy csajnak van barátja. És? Fociban is van kapus, de mégis lehet gólt rúgni, bátraké a szerencse alapon. Ilyen alapon jogos lehet az érdeklődése annak, akinek van erre gusztusa. (De persze ez bizonyára egyáltalán nem jellemző 2022-ben, hiszen mindenki 200%-ig hű a barátjához és barátnőjéhez.)

Ja igen. Azért azt gondolom sejtjük, hogy egy ilyen "váratlan" ismerkedési szándékot elég ritkán szoktak lebonyolítani csak úgy random az utcán. (Lehet, hogy ezért is vannak az ISMERKEDŐS szórakozóhelyek?!) Aha, értem én. De akkor mi a fenét keres egy ISMERKEDŐS helyen egy olyan csaj, akinek van barátja? Miért nincs ott a barátja is? (Kissé fura nem?!) Persze ez nem azt jelenti, hogy én itt meg akarom szabni, hogy ki hova mehet és mit csinálhat a feltételeinek függvényében, még ha ezzel könnyítené is mások dolgát.

Előző válaszommal csak annyi volt a célom, hogy rávilágítsak arra, hogy mennyivel nehezebb/lassabb/kellemetlenebb szabadulni egy ilyen szituációból ahelyett, hogy rögtön őszintén visszautasította volna a felé nyitó személyt. (Lehet, hogy a "nagymenő" csajszi meg tudja játszani azt, hogy leszarja a szitut, de attól még később ott lesz az a bizonyos tüske.)

2022. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
92%
44: Ne ess abba a hibába, hogy a kongruens kommunikációt hitelesnek tekinted. Semmivel sem valóságosabb vagy igazabb a testbeszéd, mint a kimondott szavak. Lehet, hogy valaki tetszene és borzongok, ha a közelemben van, de ha van egy lezáratlan kapcsolatom, nem akarok megveretni egy jóravaló fiatalembert, mert nem érti, hogy nem aktuális a közeledése.
2022. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
92%

Ezzel csak magadat teszed nevetségessé.


Én legalábbis jót nevetnék, hogyha azt hinnéd, csak kamuzok és utána nekiállnál vergődni. :D Szánalmas.

2022. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
93%
20-as, ha engem bárki elkezdene faggatni, szimplán mert kisfrkú idióta, maximum egy "bocs, de rhadtul semmi közöd hozzánk"-kal elintézném és otthagyom.
2022. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként ezért nem megyek otthon sehová szívesen egyedül, mert a hozzátok hasonló idióták szerint a nem az maximum kéretem magam, de igenis akarom, hogy hozzám érjen.


Szerintük ha van barátom, hazudok, és bizonygassam a... mit is? Ami az igazság? :D

2022. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
91%

". Az általam említett ELMÉLETI párbeszédben a gyengébbik nemnek volt lehetősége kimondani a visszautasítás konkrét okát, és ha igaz volt, azt tudta is bizonyítani."

És miért kellene bármit is BIZONYÍTANIA????

Egyetlen nönek sem KÖTELESSÉGE belemenni egy kapcsolatba CSAK AZÉRT, mert valaki leszólítja. A férfianak nem JÁR egy nö (sem), és a nöknek JOGA VAN azzal lenni, aki nekik tetszik. Ha meg már van kapcsolatuk, azt is közölhetik.

Ahhoz meg senkinek semmi köze, KIVEL vagy együtt, vagy tényleg van-e valaki.

Vagy az itteni "lények" (mert az ember szintet nem igazán ütik meg) jobban örülnének, ha azok a nök, akik egyedül vannak, azzal küldenék el öket, hogy ostoba, primitív valakikkel nem akarnak szóba állni?

(De a legtöbb nö, aki ilyen indokkal utasít el valaki, annak tényleg van valakije)

2022. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
0%

45-nek: Aha biztos. De ezek alapján azt a szerencsétlen fiatalembert te pontosan azért veretnéd meg, mert NEM tekintette a kongruens kommunikációdat elég hitelesnek. :D

46-nak: Oké, nevetségessé válok. És? Akinek van mersze odamenni érdeklődni, az szerinted foglalkozik azzal, hogy a másik mit fog róla utólag gondolni, ha úgyis visszautasítja? :D

47-nek: Ki beszélt itt faggatásról? A kérdések sem olyan hú de nagy volumenűek, és még csak nem is sértők/provokatívak. Az esetről nem készülne se kép, se hangfelvétel sem. Senkinek nem lenne megsértve egyik szabadságjoga sem, így bármikor szó nélkül otthagyhatná az ártatlan kérdezőt. :D

48-nak: Továbbra is bármikor otthagyhatod az illetőt, szó nélkül. Ha viszont van olyan hülye, aki nem elég, hogy hazudik, de még bele is fullad a saját hazugságába, az meg is érdemli. Viszont továbbra sem értem, hogy minek kell ISMERKEDŐS helyre mennie egy olyan embernek, akinek van barátja. Jó persze, ha ott dolgozik, akkor ok. De ha vendégként megy oda, akkor inkább azon kéne elgondolkoznia, hogy mit is keres ott pontosan. :D

49-nek: Már nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy bármikor ott lehet hagyni a kérdezőt. (Mintha ezt írtam volna az előző válaszban is.) Mikor írtam én olyat, hogy kinek mi a kötelessége? Mikor írtam én olyat, hogy kinek mi jár? És igen, mindenkinek vannak jogai. A kérdések feltevését melyik jog hátráltatja? Vagy talán tilos kérdezni? Hahó, továbbra is bármelyik kérdés után ott lehet hagyni a kérdezőt. :D

2022. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!