Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet teljesen logikus lépés...

Lehet teljesen logikus lépés az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam rajta teljesen objektív nézőpontból, hogy vajon vannak-e olyan helyzetek, amikor egyszerűen logikusabb logikusan gondolni erre (tudom kicsit furcsán hallatszik) és hogy amikor logikailag a legjobb lépésnek tűnik az öngyilkosság. Minden féle érzelmi (szubjektív) tényezőt kizárva.

2022. aug. 1. 12:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
26%

Szerelmi bánat

Amikor a szerelmedet mással látod, téged meg észre se vesz

2022. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
23%

"Írnék egy végrendeletet"


Mi a f*sznak? A halál torkából még visszafordulsz és jogi ügyeket akarsz bonyolítani? Ne röhögtesd már ki magad...

2022. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Nyílván mielőtt pelenkába kéne mennem az ügyvédhez te sokeszű!

Itt te nevetteted ki magad te düddő!

2022. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Semuhi válasza:
74%
Aki öngyilkos lesz nem. 1dolog miatt lesz valoszinuleg ugy lathatjatok hogy egy szakitas miatt lett az de nem hanem a soksok csalodas a szakitás csak egy utolso csepp. A pohárban
2022. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 1.válaszoló


Édesanyám 4-es stádiumú vastagbélrákból gyógyult meg, szoval nem szabad feladni ám ilyen könnyen

2022. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
23%
Persze meggyógyult...
2022. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

16-os: az 1-es vagyok, anyukádnak a továbbiakban is jó egészséget és hosszú életet kivánok.

De azért ö a kivétel, a legtöbb súlyosan rákos beteg meghal, méghozzá igen nagy fájdalmaak közepette.

Én nem feltételezném azt, hogy esetleg velem történik ilyen csoda, és ezért választanám az öngyilkosságot alternatívaként.

Persze nem úgy, hogy ha ma felfedezik, akkor holnap megölöm magam, hanem amikor már nincs reális esély a gyógyulásra, illetve nem tudok kellö méltósággal tovább élni.

2022. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
40%
Pl. az én esetemben. Úgy érzem megérdemlem a halált. Már a betegségem felismerése is nagy fájdalom nekem, de még annyira nehéz együtt élni vele és látni, hogy valami nagyon nincs rendben. A bezártság, a magány, sok szomorúság, a filozófia, ez járt nekem.
2022. aug. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%

Igen, szerintem logikus. Én hallottam olyan fiatal lányról akiről 19 évesen kiderült hogy méhnyakrákos, előtte szar gyerekkora volt, anyja verte meg elhagyta, apja már meghalt úgyhogy miután kiderült hogy rákos, pár hónapra rá úgy bedrogozta magát hogy meghalt. Szerintem igaza volt. Senkinek sem kötelessége egy ilyen szar életet végigvinni, ha nem akarja!


Én is nagyon szar helyzetben vagyok és sok borzalmon átmentem már de én a családom miatt nem adhatom fel. Nos, neki nemvolt.


De legszívesebben én is feladnám mert nem sok értelme van annak, ahogyan létezem. De még nem lehet.

2022. aug. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19-es válaszoló vagyok.

Viszont lehet tudna történni olyan, mikor nem gondolkoznék.. nagy tragédia a családban, betegség. Nem bírom én az ilyet. Lehet akkor hirtelen tennék valamit.

2022. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!