Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az "efebofil" kapcsolatokat...

Az "efebofil" kapcsolatokat miért szokták elítélni, ha egyébként mindkét fél jól érzi magát benne és nem kihasználásról van szó?

Figyelt kérdés
Ha pl. én most 21 évesen összejönnék egy 14 évessel, rögtön el lennék könyvelve valami beteg agyú perverznek, de miért? Sok olyat lehet olvasni itt az oldalon is, hogy egy lány 15 évesen összejön egy mondjuk 23 évessel, aztán amúgy tökre szeretik egymást.

2022. nov. 15. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
30%

Én nem ítéllek el miatta.

Majd a lány apja elrendez.

2022. nov. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
48%
Én sem értem. 15 évesen nekem is 22 éves barátom volt, minden rendben volt.
2022. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
36%

Mert általában az ilyen kapcsolatok a kihasználásról szólnak.

És ja tényleg jól érzik maguk, föleg amig nem tudják hogy a pasas kihasználja őket.

2022. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
60%

Sokféle okból meg lehet közelíteni.


Egyrészt 14 éves és 14 éves között nagy különbségek vannak: van bőven, aki nagyon gyereknek néz ki, és jogosan feltételezünk bújtatott pedofíliát.

Másrészt mindenképp felmerül, hogy a fiú éretlen, ha ekkora korkülönbségben gondolkodik. A lány persze érettebbnek hiszi magát, szóval ez az egész valahol becsapás.

Aztán ott van, hogy 14 évesen valaki még jóval labilisabb, küzd az önképéért, és hajlamosabb az idősebbek akaratát elfogadni. Vagyis egyfajta kihasználás felmerül.

2022. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
21%

Mit fogsz te ezért kapni... Még annyit tennék hozzá, hogy régen akár 14-15 évesen férjhez is mentek és szültek is a lányok, és ez nem csak cigány hagyomány volt. Az meg nem csak párkapcsolat, de jól meg is baszták őket.

Majd a világ megváltozott, és most a túlérzékenyített PC a norma, még a nyilvánvalót sem szabad kimondani, mert eltörölnek. Látványosan el kell határolódni mindentől ami épp tabu és érzékeny terület.


A válasz pedig csak annyi, hogy a mondás szerint aki felnőtt férfiként "gyerekkel" kezd ki, valami baj lehet a fejében amiért nem tud a saját korosztályában érvényesülni, és ezért a könnyen becserkészhető és befolyásolható korosztályból szedi a prédáját.

Nyíltan pedig senki nem fogja elismerni, hogy bՍzi aki nem izgul fel egy hamvas tizenévesre.

2022. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
61%

"Nyíltan pedig senki nem fogja elismerni, hogy bՍzi aki nem izgul fel egy hamvas tizenévesre."

Helyi pedofilt halhattak, sport hirek következnek.

2022. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
39%
#3 Semmi kihasználás nem volt nálunk. (#2-es voltam)
2022. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
92%

#5: nem az a baj, hogy olyan szavakat használsz, amelyek jelentését nem ismered, hanem hogy annyira rávetíted a saját gondolatvilágodat másokra, hogy képtelenség már számodra a valóságot megismerni.


Persze retorikailag nagyon szép narratívát kanyarítottál ide, de a logikai hibáitól egy aranyhörcsög is agyvérzést kapna.

2022. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
27%

7-es.

Nem rolad beszéltem hanem az "általában"ról.

2022. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert a tinédzserek agya nincs kifejlődve, tehát még tulajdonképpen gyerekek. Pont. Nincs olyan hogy valaki érettebb a koránál mert senkinek nem fejlődik gyorsabban az agya (kivéve a csodagyerekeknek, akik 6 évesen középiskolások, meg hasonlók). Olyan van, hogy egy gyereknek komolyabb a személyisége alapból, és emiatt hiszik érettnek, de attól még ugyanolyan gyerek. Igen tudom. Ezt iszonyatosan nehéz lenyelni, mert olyan mélyen bele van ivódva a társadalomba mint a rosseb, de attól még ez az igazság. Ez pedig azt jelenti, hogy nem képes eldönteni, jó-e neki az adott kapcsolat, vagy hogy tényleg akar-e szexelni, nem tud felelősségteljes döntéseket hozni, stb. Tudom hogy 14-15 évesen ezt senki nem így gondolja/gondolta, és ha eddig nem majd most le leszek szavazva a sárga földig, de attól még ez tény.
2022. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!