Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meg szeretném szűnteti vele a...

Meg szeretném szűnteti vele a kapcsolatot, nem tudom, hogy mondjam el neki, anélkül, hogy megsértsem? (Több lent)

Figyelt kérdés

Nem vagyok 13, se 14 éves, de már annyira elegem lett belőle, hogy ezt egyszerűen már nem bírom.

A "barátnőm" csak akkor keres, amikor kell neki valami, de ha én kérdek tőle valamit, arra már egyből lelép.

Olyan idegesítő, hogy ezt nem tudja elképzelni.

Annyira felbosszantott ebbe az évbe, hogy egyszerűen meguntam, és be akarom fejezni vele ezt az érdekkapcsolatot, mielőtt túl késő lenne.

Nem tudodm, hogy hogy mondjam el neki, anélkül, hogy megsértsem, félek rajta, hogy azután utálni fog, és harag nélkül szeretnék véget vetni ennek a kapcsolatnak.

Még azt ami illik tudni, ez egy kényszer barátság volt, nem volt más választásunk.

Mára már megutáltam, és elegem lett belőle.

Valakinek valami jó ötlete?



2016. jún. 10. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mond meg neki a szemébe. Elvégre ő sértett meg azzal, hogy folyamatosan kihasznált.
2016. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Rebellis1996 válasza:
Nekem is volt hasonló ismerősöm. Egyszerűen szerintem légy vele őszinte - mondd el, hogy egy barátsághoz (is, mint minden egyéb kapcsolathoz) két ember kell, te pedig belefáradtál ebbe az egészbe. Ha pedig csak olyasvalakire van szüksége,akit kihasználhat, keressen mást. Mivel ennyire félvállról kezel, ezért nem hiszem, hogy különösebben megrázná érzelmileg a dolog - bátran állj ki magadért!
2016. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:)
2016. jún. 10. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudsz egy ilyen kaliberű problémát virágnyelvbe csomagolni, elkerülhetetlen a sértődés.


Szerintem fogadd meg a második hozzászóló tanácsát.


Megkérdezhetem amúgy, hogy mégis milyen az a kényszerbarátság, hogyhogy nem volt más választásotok? Csak mert el nem tudnék olyan szituációt képzelni, hogy kényszerből barátkozzak bárkivel, akkor már inkább ne legyen egy barátom sem..

2016. jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezelőtt 4 évvel, mikor a liceumba kerültünk, úgy volt, hogy egymás mellett ülünk.

Akkor még minden jól ment, jól egyeztünk.

De én igazából nem szerettem volna vele ülni, de nem volt más választásom neki se és nekem se.

Na az ilyenekből nem alakul ki jó barátság, az érdekkapcsolat volt.

Végig kihasznált, csak sajnos nem tudtam hamarabb rájönni, mert túl naív voltam ebben az esetben.

De most már elegem lett belőle, nem vagyok én mosórongy, hogy engem ide-oda dobáljanak, és játszodjanak az érzéseimmel.

Ha már valaki barátnak nevezi magát, ne keverje össze a csicskával...

2016. jún. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!