Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok! Ti...

Külföldön élő magyarok! Ti is le szoktatok tagadni a magyarságotok? Ti is utláljátok már az egész országot, az összes Magyart?

Figyelt kérdés

Annyira kellemetlenül néznek a magyarokra, mint a leprásokra. Mindez hála a magyaroknak és a kormánynak.

Én inkább letagadom, de ha nem tudom letagadni, akkor minden rossznak elmondom az országot és az embereket, mert már nem tartom magam magyarnak.


Külföldön élő magyarok, ti hogy birkóztok meg a Magyar gyűlölettel?


2023. febr. 9. 07:01
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Hát pedig elég sok apró szarság van, nem nagy dolgok, de észrevehető különböztetések.

Pld voltam 2 hetet panzióba. A lengyel kollégámnak nem szóltak, hogy kapcsolja le a fűtést teljesem ha elmegy, vagy hogy hidegbe ne használja a kis ventilátorját.

Én pld 2 héten keresztül hidegben voltam, mert a tulaj állandóan lekapcsolja a fűtésem, mikor dolgoztam, ha vissza értem, akkor már nem fűtött.


De sok más is. Ahol parkolok a munkahelyen, ott szendekosan elfoglalnak 2 parkolót, hogy ne tudjak oda állni.


Természetesen csöndben egy darabig eltűri az ember, de azóta, hogy "utálom" a magyarokat, van parkoló helyem, meg pozitív hogy felmenőim német származásúak,.ahogy a család nevem is

2023. febr. 9. 08:56
 12/34 anonim ***** válasza:
92%

Az intelligens ember tudja hogy nem a magyar ember irányít és hoz döntéseket, hanem annak kormánya. És a kormány nem egyenlő a minden magyar emberrel.


Ne szégyelld a magyarságod csak mert szégyelled a magyar politikát.

Aki elégedetlen egy országgal az a vezető hatalommal elégedetlen és nem a néppel. Meg az is egy fontos szempont hogy külföldre mentél szerencsét próbálni, ez is lehet a részedről egy vélemény ami elégedetlenséget sugall.

2023. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
8 országban éltem már de soha sehol nem néztek ki, mert magyar vagyok. Nem is szoktam tagadni. Ha valakinek baja van Orbánnal, akkor kifejtem a véleményem és elpolitizálgatok a kérdezővel, ennyi.
2023. febr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
73%

Én ugyan nem élek kinn, de nagyon gyakran utazom, és olyankor én sem szoktam hangoztatni, hogy magyar vagyok. Szerencsére három idegen nyelvből kettőt úgy beszélek, hogy simán azt hiszik, hogy odavalósi vagyok (mind a németben, mind pedig az angolban az esetleges kis akcentust betudják annak, hogy más tájegység, de sokszor még ezt sem hiszik). A harmadikkal (spanyol) meg úgy elboldogulok, hogy az akcentusát nem magyar, hanem angol akcentusnak hiszik.


Ekképpen könnyű meg sem említeni, hogy honnan származom. Szidni viszont nem szoktam az országot soha, azt méltatlannak tartom, már csak azért is, mert még itt élek. (Nem mintha elégedett lennék vele, de akkor is.) Egyszerűen csak nem beszélek arról, hogy magyar vagyok - max. annak, akivel már tényleg barátok leszünk, de akkor meg nem baj, elöttük nem fogok hazudozni, az biztos.

2023. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
66%
Szomorú hogy ilyen emberek vannak mint te, kedves kérdező.
2023. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Szerintem nem szomorú.

Felesleges a modern világban amúgy is ez hovatartozás téma.

Engem nem köt semmi egy országához, nemzethez.


A saját jólétemmel és a családommal foglalkozom csak, saját boldogság.. ilyenek.

2023. febr. 9. 09:14
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

"Külföldön élő magyarok! Ti is le szoktatok tagadni a magyarságotok? Ti is utláljátok már az egész országot, az összes Magyart?"


Probalok megfelelo valaszt adni kb 10 ev anglia utan.


Nem,egyatalan nem voltak lenezoek azert mert magyar vagyok. Azert neha igen,mert kulfoldi. Neha eljatszottak a "jajj, nem ertem" cimu tortenetet, de mindig megkerdeztem,hogy mit nem ertesz, ez a sajat anyanyelved!

Munkahelyen meg amugy is ha ilyet tapasztalsz,beszelni kell a HR-essel.

Bizonyara orszaga valogatja,de angliaban nem tapasztaltam.

2023. febr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
41%
Letagadni nem tudom a munkatársaim előtt, viszont látványosan elhatárolódtam a magyar kormánytól, különösen az ukrán munkatársaim miatt. Iszonyatosan égő nekem is, amit a fidesz és orbán művel, szeretném, ha tudnák, hogy én egyáltalán nem értek egyet a politikájukkal, sőt, megvetem őket.
2023. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
42%
Igen, le szoktam tagadni. Kezdetben még nem tagadtam, de amikor lassan megtapasztaltam, hogy mennyire abnormális itt az élet a nyugatihoz képest (akár politikára, akár a közhangulatra, kollegtív tudatra gondolunk, pl. mindenkit gyűlölni kell, külföldiek, menekültek, melegek, cigányok, zsidók, feministák, vegánok/környezetvédők de akár a szimpla gyerektelenek házaspárojat/szingliket, elvált nőket is), na azóta letagadom.
2023. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
60%
Meg utáljátok még Beüsszelt, Sorost, "a haldokló Nyugatot", ahol fele annyi az infláció és háromszor annyi a fizetés mint nálatok, utáljátok a minősíthetetlen filmjeiteket lepontozó "amerikai trollokat", utáljátok a szankciókat, amiket uratok és parancsolótok is megszavazott, utáljátok az európai ügyésséget, a jogállamiságot, az eu-s minimálnért, a migránsokat, miközben ezrével érkeznek az ukrán migránsok, akiket az adófizetők pénzéből tartanak el, a gyereknevelés helyett dolgozó nőket, ellenben az senkit nem zavar, hogy egy nő köztársasági elnök, mert ugye a Fidesz belső embere, és még hosszú a lista. Unalmasak vagytok.
2023. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!