Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok! Ti...

Külföldön élő magyarok! Ti is le szoktatok tagadni a magyarságotok? Ti is utláljátok már az egész országot, az összes Magyart?

Figyelt kérdés

Annyira kellemetlenül néznek a magyarokra, mint a leprásokra. Mindez hála a magyaroknak és a kormánynak.

Én inkább letagadom, de ha nem tudom letagadni, akkor minden rossznak elmondom az országot és az embereket, mert már nem tartom magam magyarnak.


Külföldön élő magyarok, ti hogy birkóztok meg a Magyar gyűlölettel?


2023. febr. 9. 07:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
87%

Nem tagadom le a magyarságomat, mert nincs miért. Egy értelmes ember nem azonosítja az aktuális politika hatalmat több millió emberrel és egy több, mint ezer éves kultúrával és történelemmel.

Nem gyűlölöm se Magyarországot (ismételten, nem lehet azonosítani ezt az Orbán-kormánnyal), se a magyar embereket (bár igaz, hogy nem keresem a társaságukat mióta külföldre költöztem lassan már négy éve). Ezek számomra semleges dolgok (bár a magyar kultúrát gyönyörűnek és gazdagnak tartom), amik örökké a részemet fogják képezni.


Sose származott hátrányom a magyarságomból, a legrosszabb néhány lesajnáló tekintet volt, amiért "olyan szegényes és gyűlölködő" helyen éltem. A legtöbb ember (legalábbis az én környezetemben) kifejezetten nyitott arra, hogy jobban rálásson más kultúrákra és országokra. Van egy nagyon jó kolumbiai barátnőm és se ő, se mások nem utálják a származását Pablo Escobar miatt; mint írtam, értelmes emberek el tudják választani az ilyesmiket.

26/N

2023. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Mikor külföldön bemutatkoztam, hogy magyar vagyok, rögtön megkínáltak kajával:D úgyhogy elég vendégszeretőek és nem néznek le.
2023. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell letagadni, nem utalnak, sot azonnal azzal kezdik hogy jaj, hat van már magyar barátja.
2023. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
15 éve élek Angliában. Nem tagadtam le soha, hogy magyar vagyok. Emlékszem (akkor még uniós tag volt Nagy-Britannia), a főnököm kért, hogy szerezzek neki egy ilyen magyar mérnököt, mint amilyen én vagyok, kifejezetten Magyarországról. Szereztem.
2023. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Darius- ***** válasza:
100%

9- Szerintem ird a politika rovatba a kérdésed, ha azzal szeretnéd, hogy magyarazzuk. Addig, amig nem ott van én nem keverem bele. Magyarorszag, mint allam megitélése politika.

Ha rasszizmust tapasztalsz emberek részérol, azt befolyasolhatja akar politikai tényezo, de inkabb mentalitas, neveltetés kérdése. A normal emberek tobbségét NEM ÉRDEKLI a politika. Engem sem.

Én is kulfoldon élek, ahol sok etnikum és vallas megfér egymas mellett békésen. Igy nem reztem semmi negativat emiatt, egyik agon helyi vagyok szarmazasilag.

2023. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tagadom és nem is gyűlölöm se az országot, se többmillió embert akit nem ismerek. Nem akarok ott élni, de ez nem indok a gyűlölködésre. Sehol nem néznek rám leprásként, dolgozom, beszélem a nyelvet, vannak barátaim, teljesen normálisan kezelnek az emberek és nem változik meg a viselkedésük amikor épp kiderül, honnan jöttem. Nem hibáztatnak sehol azért, hogy mi történik az országban, nyilván tudják, hogy semmi közöm hozzá és nem én okoztam.

Nem keresem direkt magyarok társaságát, nem járok magyar bulikba, ez nem az én világom, de ha valami kapcsán megismerek egy magyart akkor nem kezdek el ellenségesen viselkedni.

A tapasztalataim alapján ha valakit mindenhonnan kinéznek, annak nem a nemzetisége az oka, hanem a viselkedése, nem ártana magadba nézned ha egyáltalán képes vagy rá.

2023. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
58%

"bemutatkoztam, hogy magyar vagyok, rögtön megkínáltak kajával:D "


Mert biztos éhes (hungry) voltál hahahah

2023. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a poent hanyszor ell0ték mikor a burgerezobe dolgoztam xd
2023. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
92%
Ha lényegesen javít az életminőségeden, ahogyan viszonyulsz a szülőföldedhez, akkor egészségedre! Legyen meg az életre szóló boldogságod!
2023. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Amikor lassan 7 éve kijöttem Londonba tele frusztráltsággal én is így fogtam fel a dolgokat. Úgy rontottam ki toporzékolva mint egy durcás hülyegyerek, azokkal a mondatokkal, hogy én utálom magyarországot, az összes magyart, többet meg nem szólalok magyarul, (igaz más nyelvet nem beszéltem) ha megkérdezik honnan jöttem, majd kamuzok valamit, de biztos nem árulom el, hogy magyar vagyok. Meg ilyenek.

Aztán hamar lecsillapodtak ezek az indulatok, láttam, hogy állnak hozzám az emberek, látom milyen piti dolgok miatt esnek egymásnak otthon a magyarok, látom mennyire dúl az ész nélküli vita mindkét oldalon...

Ez miatt sajnálkozom, nem az miatt, hogy magyar vagyok.

És van bennem egyfajta csodálkozás, hogy egyesek kijöttek külföldre és nem képesek ledobni ezt az indulatos mentalitást, és még külföldről is hazafelé köpködnek meg a magyarságot becsmérlik, ócsárolják, savazzák minden erejükkel.

2023. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!