Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik mindenki...

Miért ragaszkodik mindenki foggal-körömmel ahhoz, hogy jogosítványt szerezzek? 18/L

Figyelt kérdés
Szüleimtől szinte naponta meghallgatom, a tanárok is ezt szajkózzák. Ha az isten háta mögött élnék ahol naponta 2 busz jár akkor megérteném, de 2 megyeszékhely között lakok, szinte 10 percenként vannak buszok mindenhova, járnak vonatok is. Plusz Székesfehérváron tanulok, lehet ott is fogok dolgozni ha a gyakorlati helyemen maradok, ott meg nagyon gyakran mennek helyijáratok. Szóval teljesen szükségtelennek érzem. Emelett herótom van attól hogy húszmillió dologra kell figyelnem vezetés közben, és simán meghalhatok mert valami balf*sz részegen vezet, vagy nem is tudja mit csinál. Sokkal nyugisabb hogy felülök a buszra és hátradőlök. Arról nem is beszélve, hogy ezekben a csotrogányokban állandóan tönkremegy valami, és minden alkalommal iszonyatos pénzeket kell ott hagyni a szerelőnél. Francnak hiányzik ez... De hiába mondom hogy NEM NEM ÉS NEM AKAROM, akkor is rám van erőltetve már szinte zsarolás szintjén. Mire jó ez?

2023. márc. 6. 12:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is meglett még 17 évesen, de azóta nem sok tényleges hasznát vettem. Ennek ellenére nem bánom, hogy van, ennyivel is "többet tudok" - bár tartok azért a városi közlekedéstől, vagyis nagyjából mindentől, ahol más is van rajtam kívül az úton. :D

(30 múltam)


De ismerek olyan huszonéveseket, akiknek egyáltalán nincs, és mondjuk nincs is szükségük rá a nagyvárosi tömegközlekedés miatt. Megint másnak mondták már munkahelyen, hogy "jó lenne", de nincs benne konkrétan a munkaköri leírásban, szóval továbbra is dolgozik nélküle. De ha valaki sofőr pozíciót vállalna, annak valóban alapkövetelmény. :)

2023. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt megértem amit mondasz, mikor végzős voltam szinte minden barátnőm csinálta és én sem értettem hogy ilyenkor mi a fsznak mindenkinek jogsi aztán végül már cikinek éreztem hogy csak én nem csinálom ezért én is megkértem a szüleimet, de nekem meg ők nem engedték:DDD Pedig simán ki tudták volna fizetni és akkor még nem is került félmillióba. Egyetem alatt egyik munkámhoz se kellett viszont miután lediplomáztam és a szakmámban kezdtem el keresni állásokat csak néztem mint a moziban. Tényleg rengeteg állásnál elvárják a jogsit, főleg vidéken. Nem mondom hogy nem fogsz munkát találni mert én is találtam, de nagyon leszűkíti a lehetőségeidet. Irodai munkák feléről kapásból el is estél ha nincs jogsid.
2023. márc. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
90%
Figyu, bármikor változhat az életed. Nehogy azt hidd, hogy minden úgy lesz, ahogy most eltervezed. Bármikor alakulhat úgy, hogy el akarsz majd költözni máshova, ahol nagyon nagy szívás lesz tömegközlekedni. Vagy mondjuk gyereked lesz és nem tudsz vele berobogni a kórházba, ha baj van, mert nem tudsz vezetni. Nagybevásárlásokat is kocsi nélkül intézni, cipekedni, várni a hidegben a buszt? Most még 18 évesen jól bírod ezeket a kellemetlenségeket, de 5-10 év múlva a hátad közepére nem fogod kívánni :D Szerintem mindenképp jó dolog, ha tudsz vezetni, abból aztán hátrányod nem származik, ha kocsit nem is veszel most még, de legalább meglesz a papír. Felesleges tudás nincs. Elején persze nehéz, mint minden, de idővel, sok gyakorlattal gond nélkül menni fog.
2023. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
85%

Néhány tanácsot azért jobb lenne újragondolni... Nincs veszélyesebb dolog a világon mint azok az emberek akik megszerzik a jogsit, utána nem vezetnek jóformán soha, majd hirtelen felindulásból mégiscsak a kormány mögé ülnek, hiszen oh, hát van jogsim, miért ne...


Megtanulni vezetni akkor célszerű, amikor van benned motiváció, vagy ha tényleg szükséged van rá, vagy ha legalább tervezed, hogy fogsz vezetni. Ha évekig csak a táskádban porosodik a jogsi, de "legalább megvan", az veszélyes. Kijössz a gyakorlatból elfelejtesz mindent, de mégis van vezetési engedélyed, szóval nem akadályoz semmi abban, hogy a saját és mások életét veszélyeztesd az utakon.


Ezt amúgy tapasztalatból mondom. Én is azért szereztem csak meg a jogsit, mert ezt mondták a rokonaim. Tudtam magamról hogy nem akarok vezetni, és utána jó, ha kétszer vezettem összesen. A jogsim NEM ad szabadságot nekem, nem tudnék biztonságosan közlekedni, és ha az élet úgy hozná, hogy mégiscsak kell vezetem, akkor mehetnék vissza órákat venni, így pedig abszolút pénzkidobás és időpazarlás volt anno végigcsinálni a tanfolyamot.

2023. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
92%

Sosem árt, ha megvan a jogsi, nem muszáj rögtön autót is venned és fenntartanod, de bármikor jól jöhet a későbbiekben. Én most 27 évesen csinálom, mert most adódott az életemben egy olyan helyzet, hogy lett rá pénzem és időm is, de olyan téren én is bánom, hogy nem kezdtem el korábban, mert rendesen felmentek az árak. Persze én sem tudom, hogy veszek-e majd még autót, de az alap akkor is meglesz, mert a jövő bármit tartogathat. Én is eddig úgy voltam, hogy Budapest környékén jó a tömegközlekedés, de faterom pár éve költözött le vidékre, és ott autó nélkül lehetetlenség boldogulni, még ha csak két falunyit megy a következő nagyobb vasútállomáshoz, ahhoz is autó kell. Több mint 20 év kihagyás után úgy hozta neki az élet, hogy ismét vezet. :)

Az árak mindenképp amellett szólnak, hogy minél korábban csináld meg, viszont azt is mérlegeld magadban, hogy érdekeljen is a dolog, és akarjad csinálni. :) Oktatóm mesélte, van nála egy nagyjából korodbeli lány, már 100 óránál is többnél tart, de még mindig nem megy neki, már 4 vizsgán megbukott, mert a szülők tolták csak előre, hogy csinálja, de ő magát nem érdekelte ez az egész és valószínűleg fejben nem érett meg még hozzá. Kérdés, milyen az affinitásod, jó-e a térlátásod, logikád a kreszhez, a forgalmi szituációk előrelátásához. Van, aki csak később érik meg erre, korábban én is viszolyogtam az egésztől, és mostanra nőttem fel a feladathoz és lett hozzá kellő komolyságom, de így persze már mélyebben a zsebembe kell nyúlnom.

A döntés mindenesetre a tiéd, később munka mellett már nehezebb letenni, de ha még úgy érzed, nem menne neked, akkor hagyjad későbbre, és majd rátérsz erre pár év múlva, ha egyszer magadtól is úgy éreznéd, hogy érdekel is az egész, és kedvvel csinálnád. :)

2023. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Értem én, de olyan alapon magamra erőltetni valamit, ami ráadásul egyáltalán nem kevés pénz, hogy "mi van ha úgy hozza az élet" szerintem felesleges. Majd ha úgy hozza az élet megcsinálom. Végrendeletet is akkor ír az ember ha megtudja, hogy halálos beteg, vagy már idősödik, nem csak úgy "mi van ha jövő héten elüt a busz" alapon. De lehet én gondolkodok rosszul. Talán még akarnék is vezetni, ha nem azt látnám minden alkalommal, mikor valakivel megyek valahova kocsival, hogy legalább egy baleset lehetett volna, ha az akivel vagyok nincs résen, mert annyian nem tudnak vezetni, vagy direkt próbálnak balesetet okozni, nem tudom. Olyanokra gondolok hogy szembejön velünk az autó a sávban, nem indexel, előzzük aztán elkezd gyorsítani... Nekem ez nem hiányzik. Nem fogok azért többszázezret fizetni a szervízben, vagy meghalni huszonévesen, mert ilyen gyökerek is vannak.
2023. márc. 6. 14:31
 17/36 anonim ***** válasza:
38%
Eleggé ráparázol azért, ennyi idióta nincs az utakon.
2023. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
67%

Jogsi hiánya hátrányok:


Buksz egy álláslehetőséget, mert nincs jogsid. Bagatellnek tűnhet, de még akkor is kellemetlen lehet a hátránya, ha amúgy nem kell a munkához. Állásinterjún tettem már fel a kérdést, hogy miért nincs, ugyanis ha valakinek mondjuk 30 éves korára sincs jogosítványa, az bennem ez felvet néhány kérdést az illetőről, mint pl milyen a kudarctűrése, mennyire kényelmes, lusta, mennyire vezérlik a félelmei, stb.


Családos leszel, kiköltözöl a külvárosba, akkor vagy a hónod alatt a gyerekekkel mégy nagybevásárlásra, vagy a férjedhez vagy kötve állandóan. Nem egy női ismerősöm mondta azt, mint te, aztán most meg csinálják a jogsit 35 évesen 2-3 gyerek mellett - ami hangyafasznyit nehezebb ügy, mint 18 évesen lett volna - mert a fél élete azzal telik, hogy meló után szalad a gyerekért, aztán busszal haza. És ebben még nincs benne, hogy edzésre, különórára hordja őket.


Aztán persze ilyenkor már lehet vezetési rutint szerezni úgy, hogy időre mégy, nagy családi autóval, közben a gyerek basztat hátulról.

2023. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
76%

"Majd ha úgy hozza az élet megcsinálom. Végrendeletet is akkor ír az ember ha megtudja, hogy halálos beteg, vagy már idősödik, nem csak úgy "mi van ha jövő héten elüt a busz" alapon. De lehet én gondolkodok rosszul."


Nem mondom, hogy rosszul gondolkodsz, nagyon is logikus az érvelésed, csak vannak dolgok, amiket életkorodból adódóan nem veszel figyelembe. Ha csak akkor csinálsz meg valamit, amikor kell, az egy teljesen valid logika, így el lehet kerülni a felesleges túlmozgásokat. Ez oké akkor, amikor az erőforrások hatékony beosztása a cél, de nem oké akkor, amikor az alkalmazkodóképesség a fő szempont. Ha akkor csinálsz valamit, amikor már muszáj, akkor az elég stresszes kényszerpálya lehet.


Szerintem a jogosítvány egy olyan dolog, hogy ebben a korban a szüleid kifizetik, te megcsinálod, mert amúgy semmi nem vonja el a figyelmedet. Utána van x éved vezetési rutint szerezni, és amikor odakerülsz, hogy a három gyerekedet kell furikázni, akkor ezzel már hátradőlhetsz.


Ezzel szemben egy 36 éves háromgyerekes anyuka ismerősöm most tette le a jogsit, és nem volt nagy buli a három gyerek és főállás mellett még beszervezni az órákat a napba, kipréselni az árát a családi költségvetésből. Nem beszélve arról, hogy amikor amúgy is tele van az ember feje minden szarral, akkor még forgalmi órákat venni... Szar.


DE! Felhívnám a figyelmedet a legnagyobb ökörségre, amit csinálni lehet, és amit egy csomó nőismerősöm csinál: leteszik a jogsit a család basztatása miatt, aztán 10 évig autóba sem ülnek. A vége mi? Van jogsi, de ugyanúgy tanulhatnak újra vezetni. Ha ez a terved, akkor valóban inkább ne erőltesd, mert ezért kár.

2023. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
59%

Olvasva a kérdésed és a válaszaidat, te még nagyon gyerek vagy, vagy nagyon egyszerű lélek.

Honnan tudod, hogy nem fog olyan munkát vállalni, ahová kell a kocsi? Visszagondolva csak az elmúlt 3 meg a mostani melóhelyemre, hiába diplomás állások, mindegyik kérte a B jogsit.

Meg honnan tudod, hogy nem találkozol egy szerelemmel, aki olyan helyen él, hogy ott muszáj vezetned?

És ha ne adj Isten, lesz egy beteg gyereked? Nincs mindenhol TAXI, és beteg gyerek mellett, 30 évesen nem egyszerű a jogsi, anyagilag sem, főleg, hogy addigra lesz vagy 500.


Robogót sem akarsz? Arra is jó 50CC-ig. Meg igazolvány helyett is.

2023. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!