Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik mindenki...

Miért ragaszkodik mindenki foggal-körömmel ahhoz, hogy jogosítványt szerezzek? 18/L

Figyelt kérdés
Szüleimtől szinte naponta meghallgatom, a tanárok is ezt szajkózzák. Ha az isten háta mögött élnék ahol naponta 2 busz jár akkor megérteném, de 2 megyeszékhely között lakok, szinte 10 percenként vannak buszok mindenhova, járnak vonatok is. Plusz Székesfehérváron tanulok, lehet ott is fogok dolgozni ha a gyakorlati helyemen maradok, ott meg nagyon gyakran mennek helyijáratok. Szóval teljesen szükségtelennek érzem. Emelett herótom van attól hogy húszmillió dologra kell figyelnem vezetés közben, és simán meghalhatok mert valami balf*sz részegen vezet, vagy nem is tudja mit csinál. Sokkal nyugisabb hogy felülök a buszra és hátradőlök. Arról nem is beszélve, hogy ezekben a csotrogányokban állandóan tönkremegy valami, és minden alkalommal iszonyatos pénzeket kell ott hagyni a szerelőnél. Francnak hiányzik ez... De hiába mondom hogy NEM NEM ÉS NEM AKAROM, akkor is rám van erőltetve már szinte zsarolás szintjén. Mire jó ez?

2023. márc. 6. 12:24
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk Én azt se cágom a pasiktól is miért kell el várni.

Ugyanolyan szabad ember szabad döntésekkel és tök normális a tömegközlekedés.

2023. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
23%

El mondom az még rosszabb, hogy valakinek ott a jogsi, ott a kocsi, de busszal jár, mert olcsóbb és megszereltetni a kocsit hááát az méreg drága no...

Meg a buszba nem kell tankolni, stb...

2023. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

"DE! Felhívnám a figyelmedet a legnagyobb ökörségre, amit csinálni lehet, és amit egy csomó nőismerősöm csinál: leteszik a jogsit a család basztatása miatt, aztán 10 évig autóba sem ülnek. A vége mi? Van jogsi, de ugyanúgy tanulhatnak újra vezetni. Ha ez a terved, akkor valóban inkább ne erőltesd, mert ezért kár."


Márpedig ha most megszerezném a jogsit ez lenne, mert még 2 évem van a középsuliból, plusz egyetem szintén egy köpésre ami jobb esetben 3 év, de ki tudja... Szóval még minimum 5 évig biztosan nem mennék kocsi közelébe. Gyereket biztosan nem akarok (örökletes betegség miatt), az valóban öngyilkosság lenne jogosítvány nélkül... Vannak halvány emlékeim arról mikor taknyoltam bringával és ömlött az orromból a vér, gáz lett volna ha fél órát kell várni a buszra, aztán még begyalogolni a kórházba az állomásról :D Szóval ja, ha ilyen terveim lennének nyilván megcsinálnám.

2023. márc. 6. 18:20
 34/36 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem mindent leírtak már amit a témában le lehet írni, de annyit hozzá tennék, hogy bullshit, amikor egy álláshoz elvárásnak adják meg a jogsit. Jó, oké, nyilván kivétel az olyan állás ahol vezetni kell mint a buszsofőr, vagy futár...


A húszas éveim elején nem volt jogsim, de mégis volt két irodai munkám, ahol követelmény lett volna. 25 évesen szereztem meg végül, aztán 1 évvel később megint munkát kerestem, de később vettem csak észre hogy elfelejtettem beleírni az önéletrajzomba hogy van jogsim, mégsem volt belőle problémám.


Ha amúgy van szakképzettsége valakinek, ne adj isten munkatapasztalata is a területen akkor nem oszt, nem szoroz, hogy van-e jogsija.

2023. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
89%

"még minimum 5 évig biztosan nem mennék kocsi közelébe. Gyereket biztosan nem akarok"


Igazából ebben az esetben meggyőztél :).

2023. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
82%
Havert a Covid idején kirúgták. Ha nem lett volna jogsija, éhen döglik. Így lett sofőr a Postánál.
2023. márc. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!