Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik mindenki...

Miért ragaszkodik mindenki foggal-körömmel ahhoz, hogy jogosítványt szerezzek? 18/L

Figyelt kérdés
Szüleimtől szinte naponta meghallgatom, a tanárok is ezt szajkózzák. Ha az isten háta mögött élnék ahol naponta 2 busz jár akkor megérteném, de 2 megyeszékhely között lakok, szinte 10 percenként vannak buszok mindenhova, járnak vonatok is. Plusz Székesfehérváron tanulok, lehet ott is fogok dolgozni ha a gyakorlati helyemen maradok, ott meg nagyon gyakran mennek helyijáratok. Szóval teljesen szükségtelennek érzem. Emelett herótom van attól hogy húszmillió dologra kell figyelnem vezetés közben, és simán meghalhatok mert valami balf*sz részegen vezet, vagy nem is tudja mit csinál. Sokkal nyugisabb hogy felülök a buszra és hátradőlök. Arról nem is beszélve, hogy ezekben a csotrogányokban állandóan tönkremegy valami, és minden alkalommal iszonyatos pénzeket kell ott hagyni a szerelőnél. Francnak hiányzik ez... De hiába mondom hogy NEM NEM ÉS NEM AKAROM, akkor is rám van erőltetve már szinte zsarolás szintjén. Mire jó ez?

2023. márc. 6. 12:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
36%

Na benne is van 20-as mondatában mi a gond.

" Majd ha lesz olyan szerelmed "... Ácsika.

A kérdező lány.

Ne Ő utazzon már el a hapsihoz elsődlegesen meg járjon fel hozzá.

Ne Ő udvaroljon már Neki helló :D

A hapsitól se várja el mindenki a kocsit, csak hogy valahogy utazzon el.

Látszik meg van b*szva nagyon a világ.

Nő könyörgöm ne udvaroljon már palinak :D

Hasznos az autó, meg a jogsi, de ne legyen Neki ha nem akar, meg esetleg érzi, hogy nem képes rá, mert abba valaki nagy eséllyel bele halhat, azért gondolkodjunk már :)

Ő járjon le folyamatosan a párjához nő létére, szégyen az egész.

2023. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
85%

"Végrendeletet is akkor ír az ember ha megtudja, hogy halálos beteg, vagy már idősödik, nem csak úgy "mi van ha jövő héten elüt a busz" alapon."


Hát nagyon nem. Végrendeletet akkor ír az ember, ha van vagyona, és nincs megelégedve a hivatalos öröklési rendszerrel. Nálam 25 éves koromban jött el ez a pillanat, amikor vettem egy lakást, és belegondoltam, hogy halálom esetén konkrétan anyámnak, apámnak, nagymamámnak és nagybátyámnak is vissza kéne utasítania az örökséget ahhoz, hogy a testvéremé legyen a lakás.

2023. márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
67%

21.


Te...én nem erre gondoltam és nem e miatt írtam. Hanem azért, ha elköltözik/összeköltözik a sráccal, és ingáznia kell egy másik településről. Szóval már a komoly kapcsolatra gondoltam.


De ezek kívül, még mindig ott a meló, egy sima virágkötőnek is el kell ugrania áruért, és 2 diplomás mérnök is ingázhat 2 telephely között. Sajnos vagy sem, de manapság muszáj a jogsi. Főleg vidéken.


Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy gyerekes ez az "Én leélem az egész életem itt a városban." szemlélet. Főleg, ha az a város nem egy New York szintű világváros.

2023. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
78%

A költöztetők mi a francra vannak, de komolyan?

Kevesebbe kerül, mint fenttartani egy autót, ezek ne legyenek opciók, hogy mert ha lesz szerelmed.

És le lehet nyugodtan pontozni, ha fáj az igazság, ne legyen a nő egy csicska, ne alázkodjon meg, ne udvaroljon a palinak, hanem csak a ráeső részt tegye bele a dolgokba, nem az hogy le járjon folyamatosan a pasihoz.

Én szégyelném össze Magam, ha a csaj jönne a helyembe.

Kocsit, jogsit azért tegyen le, mert akarja és fogja használni, itt is többen írják, hogy ne a fióknak, mert hülyeség.

Nem alapvető az autó, bizonyos munkákhoz alapvető a jogsi, de nem alapvető mindenkinek, nem alap tartozik, semmi nem alap tartozik és ne ilyenek miatt vegyen, hogy maaajd 30 éves korában össze költözik a párjával, addig meg semmit nem vezet.

Azért legyen Neki, mert akar és ha nem akar ne legyen Neki, mert úgy sem fog oda figyelni, úgy sem úgy fog vezetni meg ha ESETLEG érzi, hogy nem képes vezetni, NE VEZESSEN.

Ezért van ennyi hülye az úton is, mert bele vannak nyomva, hogy mert kötelező.

F*szomat azt kötelező, ugyanúgy van busz, ugyanúgy van vonat, bicikli, minden más.

És nyuuugodtan nyomjátok a lepontozást arra, hogy a csaj ne menjen már a hapsi helyébe he.

Nyomjad nyugodtan, erre is, ha fáj, hogy ne a nő szedje fel a palit.

Jézusom de komolyan...

Kérdező, ha nem vagy képes rá, ne, mert csak baleset lesz a vége, ennyi.

2023. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Na most írok egy ellenkező véleményt is, és ahogy látom a válaszokat, és ahogy a valóságban is mennyire egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, jól le leszek pontozva.


Nekem is ugyanez volt, ugyanezekkel az érvekkel védekeztem, hogy nekem miért nem kell, de hát nem úgy van az, meg majd meglátod kelleni fog. Na mondom, akkor megcsinálom, csak hagyjatok békén. Megcsináltam, utána meg azzal csesztettek, hogy na akkor vezessek, és gyűjtsek autóra. Szóval csöbörből vödörbe.


Kb 3-szor vezettem utána, amikor mentünk rokonokhoz, és mondták, hogy na akkor most én vezessek. Nemrég járt le a 10 év, nem hosszabbítottam meg. Sose éreztem hiányát. Mindenhova el tudtam jutni tömegközlekedéssel is. Külföldre is, külföldi pöcsöm faluba is. Álláskeresésnél (irodai munka) én nem tapasztaltam, hogy olyan nagyon kellene jogosítvány. Van azért valóban, ahol oda van írva, hogy feltétel.


Hozzáteszem, hogy nincs gyerek.


Én most tizen x év után ott tartok, hogy Kreszből totál semmire sem emlékszek már, ugyanúgy annyit tudok, mint amennyit előtte, mint mezei gyalogos.


És tök jó, hogy az emberek 99%-a azt mondja, hogy mert a másik vezet rosszul, ami ugye matematikailag nem jön ki, hogy akkor valójában ki vezet rosszul. De mindenesetre nem csak a másikra kell figyelni, mi magunk is véthetünk hibát, az úton teljesen egyedül is fejre tudunk állni, és ezek azért meg is történnek. Több ismerősöm is halt már meg, pusztán a saját hibájából.

2023. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Na végre valaki fel fogja, mit szajkóztam visszább 25.
2023. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

#25, igen, ez egy gyakori eset, én is ezt írtam: ha nem akar vezetni, akkor inkább ne csinálja meg, mert csak pénzkidobás.


Én inkább úgy mondanám, hogy baromi hasznos dolog megtanulni autót vezetni, de ennek a jogsi csak a kezdete. Ha valaki ott abbahagyja, akkor az kb olyasmi, mint az asztalos vizsga után eladni vaterán a körfűrészt.

2023. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen...de ennyi erővel rengeteg dolog fölösleges.

- Minek úszik a gyerek, ha egy zalai faluban él?

- Minek jár karatézni, ha sosem lesz sportoló, de még rendőr sem?

- Minek a porral oltó a konyhába, akkor is leéghet a ház, amikor nem vagyok otthon, meg vannak tűzoltók.


Vagy a BOB (Bug Out Bag Menekülő/készenéti hátizsák). Engem kiröhögtek miatta, mikor egyszer megkérdeztem itt régen. Pár hete meg egy tök jó beszélgetés lett belőle, sok hozzászólással mikor valaki megint előhozta, és ő is rákérdezett a népeknél.

2023. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
78%

Igen, pont jól mondod, hogy ilyen szempontból fölöslegesek, önvédelemre rendes önvédelem, nem csak karate, karate Önmagában nem sokat ér, ahoz még kell tanulni plusz verekedni rendesen is, ha Önvédelem, a poroltó olyan dolog, hogy ha használni nem tudod szarban vagy, minek van otthon, nagy tűzre meg fújhatod.

Poroltó alapjáraton is elektronikus eszközök oltására van csak és általánosan tűzoltót kell hívni, amire Te Neki állsz poroltózni, ha meg idejében kapod el a tüzet, akkor vannak egyszerű gyors praktikák, mint " leföldelése " a tűznek valamilyen konyhai eszközzel, hogy ne kapjon oxigént a tűz, mint hogy Te még a poroltót Neki állj ott csavargatni, kibiztosítani, stb, ja meg az áramtalanítás természetesen.

Úszás ugyanez, ha soha nem megy semmilyen víz közelébe az ember, felesleges.

Szóval ja.

Jó ha tud az ember, de aki sose megy egy tó közelébe se...

Nem alapvető és elvárt dolog.

Szóval ja ilyen szempontból feleslegesek.

Alapvető lenne azért a 110 IQ arány a 90-80 IQ aránynál, de mégsincs sajnos :)...

2023. márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
7%
De a pasiktól elvárod, hogy legyen kocsijuk, mi? Mert így szokott lenni, költsön csak a csoro gyerek, ha puncit akar.
2023. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!