Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan munka interjújára...

Olyan munka interjújára megyek, ami nem is érdekel, ráadásul olyan bérért ami a béka popója. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anyámék erőltetik, mert egy ideje már keresgélek elég nagy sikertelenséggel és innen szóltak hozzám. A saját megnyugtatásukra jelentkeztem, mert erősködtek. Valószínűleg fel is vennének és el kell majd vállalnom úgy, hogy egyáltalán nem akarok ott dolgozni, pláne ennyi pénzért, pláne ilyen végzettséggel. Kezdő vagyok még és a szüleim tartanak el, úgyhogy jogos, hogy szeretnék ha elhelyezkednék végre - és én is szeretnék, de nem itt. Ahova jobban szerettem volna menni, onnan természetesen még hozzám se szóltak… Mit csináljak?

2023. jún. 14. 16:20
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy én otthon punnyadok? Tudom, hogy mindenki magából indul ki, de ez enyhén szólva is bántó.
2023. jún. 14. 16:52
 12/29 anonim ***** válasza:
97%

Ugródeszkának jó.

Senki nem mondja, hogy innen kell nyugdíjba menned, de valahol el kell kezdeni. Talán nem az álommelód, de jogos a szüleid igénye is, hogy kezdj magaddal valamit és ne ők tartsanak el a végtelenségig. Vágj bele, és közben keress jobbat. Amint kerül olyan lehetőség ami közelebb áll hozzád, már dobbanthatsz is.

2023. jún. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%

Vállald el, munkatapasztalatnak bizony jó lesz.

Közben is lehet keresni és próbaidő alatt (általában 3, de van, ahol 6 hónap is, majd a szerződésedben benne lesz) indoklás nélkül és tk azonnal fel lehet állni, szóval nincs mi visszatartson.


Még az is lehet, hogy cégen belül csípsz meg egy másik osztályon egy jobb lehetőséget vagy ismersz meg kollegákat, akik ajánlanak mást vagy adnak hasznos infókat, tippeket máshonnét.

…vagy ne adja ég, megszereted a munkát vay a céget vagy mégis csak belülről rájössz, hogy van mozgástér, más munkakör, ha LETESZEL VALAMIT az asztalra, akkor talán házon belül is látják a képességeid és lehet, hogy tudsz mozdulni.


Bocs, de PÁLYAKEZDŐ VAGY, akit eltartanak.

Próbálkoztál, egyelőre nem kellesz sehová, csak ide.

Szerintem nem hercegnősködni kellene (főleg, ha a szüleid jelzik, mert akkor gondolom már akár gond is lehet az eltartásod, akkor is, ha esetleg szívesen tennék, de sajnos nincs rá keret).


Ne haragudj, de kicsit nagy az arcod.

MOST ez van (más nincs), most pályakezdő vagy és kiszolgáltatott (mások pénztárcájától és jóindulatától függsz). Nem jobb lenne, akár milyen kicsivel is, de belekezdeni a munka világába?

Senki nem mondta, hogy innen fogsz nyugdíjba menni, a mai világ már nem erről szól (szerencsére, egyébként).

Motiváljon a csekélyke fizetés, a nem megfelelő beosztás arra, hogy odatedd magad (hátha van cégen belül jobb) vagy keress jobbat vagy tanulj hozzá még valamit… de elkezdeni sokkal jobb, mint hisztizni, picsogni és egy gazdasági válságkörüli helyzetben nulla tapasztalattal a sült galambra várni.


(…tudod a pályakezdő lét nem baj, mindenki volt az, el kell kezdeni valahol és lehet, hogy tök igazad van és ez a munka tényleg gáz- de tanulsz munkahelyi szituációkban alkalmazkodni, együttműködni, munkahelyi szabályokat, felnőtt élethelyzetet és lesz saját kereseted, amiből már kezdhetsz is gyűjteni a nagyobb céljaidra… vagy kiszolgáltatottnak lenni ennyivel jobb? Nem hinném. A következő helyem meg már NEM vagy pályakezdő, max nem releváns a szakmai tapasztalatod, de kiemelheted, hogy már dolgoztál, tapasztaltál, van mit tudom én, monotonitástűrésed, tudsz mondani szitukat, amikben valóban és sikeresen helyt álltál… mert a HÖK-ben ügyintézni meg kolis vitákat elsimítani, hidd el, még nem munkatapasztalat :D


…szóval mi tart vissza, hogy addig is csinálj valamit, amíg nincs meg a tökéletes? (…valljuk meg, ennek az első néhány évedben viszonylag kevés esélye lesz, akármit hazudtak is neked a képzésben).

A felnőtté válás és az önállósodás első (ha nem is optimális) lépését választod és AKTÍVAN KERESED közben a jobbat vagy maradsz kisgyerek és rinyálsz? tk ennyire egyszerű.

A szüleidnek igaza van.

Majd ha lesz legalább 6 havi megélhetésedhez szükséges félretett pénzed, akkor megteheted, hogy vársz és válogatsz- amíg más jóindulatától függsz (nem igaz, hogy nem érzed, hogy ez keserű kenyér!), addig meg kéne fogni a munka végét… lehetőleg mosolyogva.

2023. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Mindent értek és amúgy igazat is adok, de személyeskedést abba lehet hagyni!
2023. jún. 14. 16:58
 15/29 anonim ***** válasza:
32%

13.. válaszolód vagyok.

Egyébként szívesen.

ha meg igazat is adsz, akkor meg nem kikérni kell magadnak, hanem készülni az első munkanapra (nem úgy, hogy úúúúúúgyis sz…r!) és MEGKÖSZÖNNI, hogy itt azért elég egybehangzó kommentek vannak.


…semmi személyeskedés nem volt abban, amit írtam.

El szoktam mondani ugyanezt a gyakornokoknak is nálunk és az értelmesebbje meg is köszöni, fel is fogja, úgy is áll hozzá… aki kikéri meg hepciáskodik, az egyébként megy utána a közigbe vagy a mekibe vagy onlyfans vagy sugardaddy/mommy- nincs ezekkel se gond, csak akkor nem kell háborogni :)


Meg lehet sértődni, de a reakciód az, ami túlzó- szerintem normális válaszokat kaptál.


NINCS MÁS tehát vagy mész vagy nem mész. Ezt azért egyetem nélkül is fel lehet fogni és meg lehet érteni.

Igazad van nem ideális, nem kellemes- de ez legyen a legnagyobb bajod az életben, azt kívánom.

Járj nyitott szemmel mindig (jó munkahely mellett sem haszontalan ilyen változó, bizonytalan időben), de azért nem ártana egy kis szerénység sem.

PÁLYAKEZDŐ VAGY NULLA TAPASZTALATTAL- lehet ezen is halálra pukkadni :D

2023. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
54%

13-15#


Tényleg visszatetsző ahogy beszólógatsz neki, másrészt miért is lelkesedjen olyan helyért ami nem is érdekli és még szarul is fizet?

Azért mert pályakezdő nem kell automatikusan minden szart elvállalnia.

2023. jún. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Minden sorodból süt a felsőbbrendűségi érzeted és rosszindulat. Megköszönni? Azért lennék a leghálásabb, ha végre csöndben maradnál és a saját kis gyakornokaiddal törődnél.
2023. jún. 14. 17:11
 18/29 anonim ***** válasza:
37%

Rendben.

nem vagyok rosszindulatú, csak hetente találkozom ezzel, amit te itt előadsz.


Akkor ne menj dolgozni, nekem ez sem gond, nekem van miből élni, félretenni, nekem nem fáj se pro, se kontra a döntésed.


…azon gondolkodj el, hogy egy stresszinterjún mire mennél ezzel… és igen, tudjuk, te ott másféle vagy :D


…az említett munka meg gondolom annyira azért nem sz..r kedves előző, ha a szülei is ajánlják és róluk a kérdező nem írt rosszat, szóval akár azt is feltételezhetjük, hogy legalább a tulajdon édesanyja és édesapja nem direkt a rosszakarói a drága kérdezőnek, ha már pl én igen (aztán hasonló a véleményünk, de sebaj…)

Lehet, hogy gond az eltartása, akkor igenis vállalja el… vagy az az ok, hogy egyetemet végzett felnőttként “EGY IDEJE” sikertelenül keresve továbbra is elvárja, hogy a szülei vigyék a terhet a nyakukon, ami valószínűleg már sok nekik (anyagilag mindenképp, de szerintem pszichésen sem jó azt látni szülőként, hogy sikertelen a gyerekem… )


..nem mondtam, hogy lelkesedjen, csak azt, hogy legyen tisztességes, dolgozzon normálisan és járjon nyitott szemmel, keressen lehetőségeket akár bent, akár kint. Ezt fenntartom és azt is, hogy könnyű úgy válogatni “EGY IDEJE”, ha más tart el.

Ez is egy életforma, igazatok van- én kérek elnézést, abból indultam ki, hogy azért a “dolgozni akarok, mert kell a pénz” az valós…

2023. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Kólauborkával ***** válasza:
79%

Egyetem alatt kertészkedtem.

Mondok jobbat, az eddigi egyik legjobban fizető melóm szemétszedés volt a villamos síneken. Inkább nem írom le mennyit kerestem anno vele, mert elmegy a kedved a tanulástól.

Ilyen hozzáállással szar szakemberek születnek csak úgy megsúgom…

2023. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Te már csak tudhatod, hiszen mindenki magából indul ki.
2023. jún. 14. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!