Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miben rejlik Azahriah sikere...

Miben rejlik Azahriah sikere szerintetek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 11. 05:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
35%

Divat lett utálni, mint anno Biebert. De amúgy ezerszer értelmesebb, sőt merem azt a kifejezést használni hogy mélyebb szövegei vannak mint a legtöbb mai előadónak. Aki szerint nem, az vagy igazából nem hallgatott még tőle kb semmit, vagy nagyon magasra teszi a lécet és csak Bachot hallgat amúgy vagy én nem tudom. De azért ahol ilyen Király Viktor meg Úristen megy a rádióban, ott szerintem baromi nehéz nem észrevenni hogy egy Azi mennyivel összetettebb, még ha nem is szereti az ember. Ráadásul az újabb munkáinak határozott aktuálpolitikai üzenete is van, amivel már többet tett az ország jövőjéért mint akik trendből haterkednek.

Azt nem értem, hogy így ~20 évvel Eminem után az még téma egy elóadó kapcsán, hogy nem érteni minden szavát kristálytisztán. Ez egy ilyen műfaj. Bár szerintem ha figyelve hallgatja az ember, nem csak háttérzajként, akkor azért egy-két szót kivéve nem érthetetlen amint énekel.

Ha valaki sikeres, mindig megjelennek majd ilyen wannabe értelmiségi fikapöckölgetők, akik nem nőtték ki 16 évesen hogy mások zenei ízlése alapján akarjanak ítéletet mondani az "agyiszintjük" felett. Meg csak úgy szerényen megállapítsák hogy aki őt hallgatja annak szar a zenei ízlése. Mindig így volt ha valami új berobban. Ha meg tényleg érdekel, hogy miért sikeres, akkor olvas el ezt a cikket: [link]

Mert van válasz, és nem egyedülálló jelenség Azi sikere, már rég elindult olyan előadókkal mint pl Krúbi vagy Beton.Hofi. Csak Azahriahnak sikerült pont annyira eltalálni a pop és az underground közti vékony kis határt ami ENNYIRE befutott. Aki figyelemmel kísérte hogy milyen előadók azok akik ma tényleg megmozgatják a fiatalokat (is) az nem csodálkozik Azin sem.

2023. okt. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó, végre valaki más is értelmesen, érvekkel írt egy hozzászólást. Milyen érdekes, hogy ez a hatereknek valahogy nem ment. Aki meg is próbálkozott vele, az is baromságokat tudott csak felhozni, vagy a saját tévképzeteit igyekezett valóságnak beállítani.



"Mutatok egy 2022-es dalt tőle. Nem egy országos sláger, de magasan veri az összes vinnyogós Azahriah slágert! Ebbe legalább van súly, stenk, férfiasság, nem értelmetlen kisfiús szenvelgés és kapálózás. A szövegéről meg annyit, mielőtt értelmetlennek titulálnád, próbáld meg értelmezni hogy miről is szól!"


Na, belehallgattam ebben a számba, csak hogy sokatokkal ellentétben ne az legyen, hogy ugy szidok valamit, hogy meg se hallgatom. Ezek amúgy ízlések és pofonok, de ez valami borzalmasan monoton, évtizedek óra erőltetett műfaj, amivel tudomásom szerint soha senki nem futott még be milliós hallgatotságot. Megadtam az esélyt neki, pedig már az első másodpercekben hallatszott, hogy ebből semmi nem lesz. Ez egyszerűen egy olyan műfaj, aminek mindig is alig volt kedvelője, és ami igazából semmi változatosságot nem hoz. Ez tipikusan a Reggeli vagy Mokka műsorokban a két interjú közti szünet kitöltésére való zene. Arra teljesen jó, azokat a műsorokat úgyse nézi szinte senki, max háttérzajnak szól, amig épp készül valaki a munkába. Szóval Czutor Zoli (aki szerint egy Jimmy jó előadó volt 😂) ha ennyire meg akarja szakérteni, és megmondani, hogy mit hogyan kellene csinálni, talán előbb tanulja meg hogy kell olyan zenét alkotni, amit hallgat is a közönség. Attól a mondanivaló megmaradhat, csak alkosson is valami értelmeset, ami fogyasztható. Érdekes amúgy, hogy Krúbi sem mainstream vonalon indult el, mégis megtölti ő is a Budapest Parkot és fesztiválokon is nagyszínpad jut neki. Szóval még ez sem igaz, hogy tucat mainstream zenét kell csinálni ahhoz, hogy valamit sokan szeressenek, csak egyediség kell.

2023. okt. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
81%

"meg akarja szakérteni"

Szép magyar, értelmes mondatrész. 😂😂

2023. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
75%
Az Aréna tényleg nem stimmel, de akkor sem sokkal több és közel sincs a 30-milliónak. Bruttóban sem, mivel akkor a Puskás még többe kerül. Vissza lehet szólni, hogy ugyanúgy képben kéne lenni mindennel. Bőven 10-millió alatt kap kézhez pénzt nettóban. Van ismeretség a szakmából. Persze kisembernek ez is sok, csak itt rajongói nyalizással fel van emelve piedesztálra és nagy dumával másik le van ugatva.
2023. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
88%
Akik "védeni" próbálják, ugyanúgy csak tojják a szót. Sokan nem is fröcsköltek normálatlanul, csak tárgyilagosan.
2023. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
19%

"Szép magyar, értelmes mondatrész"


Ezek szerint érdemi ellenérved nincs, csak ebbe tudtál belekötni. Egyébként direkt írtam így gúnyból, de örülök, hogy ezt a sort okádtad ki magadból, mert ez is azt bizonyítja, hogy ennyiben kimerülnek az érveitek, és igazából ennyit tudtok felhozni. Ha már valaki nyelvtani szerkezetekbe tud csak belekötni, ott elvesztette a vitát.


"Akik "védeni" próbálják, ugyanúgy csak tojják a szót. Sokan nem is fröcsköltek normálatlanul, csak tárgyilagosan."


Mi számokat hoztunk, és valaki egy jó cikket is belinkelt. Valakinek meg csak egy kaki emojira telt, meg egy habzó szájú fröcsögésre, hogy ez mennyire sz.r. Eldöntheti mindenki, hogy melyik az értelmes komment. Ja, csak ugye hatereknek úgyis a sz.r a nívó, ha épp az szidja őt.

2023. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
60%

Egyébként néhány tény, amit nem tud cáfolni egyik habzó fejű majom sem, és részemről a kérdés ennyi volt, a továbbiakban nem reagálok egyelten csődre sem, és törlöm is a kérdést (a privát mocskolódásokat is azonnal tiltom, és törlöm):


-Ennyi idősen ekkora népszerűséget egy magyar előadó sem tudott korábban hozni


-Senki magyar előadó nem tudott még a történelem során annyi jegyet eladni pár napon belül a koncertjeire, mint ő


-Jelenleg ő a legnépszerűbb előadó az országban



Ezek TÉNYEK. Nics mit cáfolni rajtuk.

2023. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
70%

Vállalva, hogy természetesen le leszek alaposan pontozva, én is nagy "rajongója" vagyok a zenéjének, pedig a fiam lehetne bőven.

A Friderikusz podcast-ben láttam először és utána hallgattam meg csak a zenéit és szinte mind nagyon tetszik úgy a maiak, mint a régebbiek. A Camouflage album például egészen hihetetlenül érett zene, pedig még fiatalabb volt, mint most, mikor készítette.

Egyszer arra jött haza a fiam az iskolából, hogy nagy hangerővel hallgattam vasalás közben, bedugta a fülembe az airpods-át és akkor derült ki, hogy bizony ő is ezt hallgatja nap mint nap a fülesében.

Generációkat hoz össze, mert bizony a koncertjein rendkívül vegyes az életkor.

Én mindenesetre a legjobbakat kívánom neki!

2023. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
78%

Azt már észrevettük, hogy rajongója vagy, hisz oldalakon keresztül csak ajnározod, akinek meg nem tetszik azt lenézed. :D

Nekem nem tetszik a zenéje, ezt el kéne fogadni. Le merem fogadni sokan csak divatból hallgatják, mert mainstream. Ez pedig elég birka gondolkodás, tisztelet a kivételnek, aki tényleg azért hallgatja mert szereti.

Egyébként tények ide vagy oda, szerintem zeneileg vannak nála sokkal jobb hazai előadók.

2023. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ebben tévedsz én se vagyok oda érte nem az én világom az ő zenéje de nézd meg a facen sok felnőtt nő anyuka apuka ír hogy szeretik tehát nem csak a gyerekek.
2023. okt. 14. 21:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!