Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minek akar mindenki gyereket,...

Minek akar mindenki gyereket, ha utana rohadtul kimerult, boldogtalan es csak erolteti az egeszet?

Figyelt kérdés

Kb 10 ismeros parbol 7-8 mar hivott fel sirva es kibukva, hogy egyszeruen nem bir a gyerekkel es nem birja elviselni, allandoan bog, nem hagyja beken, nincs fel ora nyugalma munka utan, az egesz rohadt elete a gyerekrol szol es mindenki el is varja, hogy arrol szoljon stb. Es en teljesen megertem oket, nem veletlen nincs kolykom, kene a francnak. Minden gyerekes ismerosom megtort, allandoan faradt, semmi ideje magara, minden mindig csak a gyerekrol szol es mindenrol lemond, ami ot boldogga tenne stb.

Akkor kerdem en, mi a f’sznak vallal szinte mindenki gyereket? Meg mi a p’csanak eroltetik az emberekre? En is 30 folott vagyok es minden egyes rokon azon gorcsol, miert nincs kolykom es mennyire irritalom oket, hogy nem vigyazok az ovekre sem (miert vigyaznek? Mi kozom mas donteseihez? Ha kolykokre akarnek vigyazni, mar szultem volna 8at.) de utazgatni mindig tudok, meg csomo penzem van (hozzajuk kepest, amugy nincs sok, csak ahhoz merten, hogy nincs gyerekem es magamra kolthetem) stb.

Minek kell ez a sz’r tarsadalmi kenyszer? Azt latom a legtobb gyerekes csalad csak a csaladi foto erejig mosolyog, amugy az egesz eletuk egy mero stressz es gorcs.



2023. nov. 7. 16:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az a furcsa, hogy 10 ismerosodbol 8 pont neked, gyerektelennek panaszkodik,raadasul ugy, hogy eleg agressziven is beszelsz roluk.
2023. nov. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%

Gyermektelen férfiként én sem értem, hogy mit sír a szájuk a nőknek. Ők akarnak annyira szülni, meg ők akartak egyenlőséget.


Nem jobb volt, amikor még csak a férfiak dolgoztak, és a nő otthon volt a gyerekkel?

2023. nov. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Azért ez nem egészen így van. Az én baráti körömben mindenkinek van gyereke, de ezzel a fajta siránkozással még nem találkoztam. A barátom lányának két kicsi gyereke van, segítsége nincs, de ő kimondottan élvezi. Nekem nincs, mert nem akartam, ha csak tehetem, kerülöm őket. De nem mindenki ilyen. A kérdező nyafogó ismerősei meg hülye elkényeztetett 3,14csák, akik cukibabucit akartak, aki alszik, mosolyog, és tisztába teszi magát.
2023. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 3 gyerekem van, de közelemben sincs egyetlen gyerekes rokonom, barátom se, aki sírva hív fel, hogy utálja a gyerekes életet. Igaz, van aki csak egyet vállalt, mert annyihoz volt türelme, de van olyan is, aki négyet. Én ha sírtam, akkor max a férjemnek, és max arról, hogy sír a babám és nem tudom, hogy épp mi a baja. Ez meg a világ legeslegxarabb érzése. Na meg a hormonos sírások, hogy kiöntöttem a teát, most idegösszeroppanásom lesz. :D

A gyereknevelés nehéz és nem mindenkinek való, csak sajnos sokakban még az evolúciós ösztön a maximumon ég, valamint a társadalmi nyomás működik, miszerint "kell a gyerek", aztán meg tök alkalmatlanok.


Én például kettőt vállaltam egymás után, a harmadik gyermekem előtt pedig dolgoztam 2 évet, az amolyan emberek közti regenerálódás volt. Most kellene vissza mennem dolgozni jövőre, de amúgy elég a vállalkozásunkból befolyó összeg, férjem eleget keres, hogy ne kelljen visszamennem. Lehet, hogy háziasszony maradok. Azokat is utálni kell?

2023. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%
#14 #15 hát pedig van ilyen. Nővérem is sokat panaszkodik, hogy kiidegeli a két gyerek, egyik barátnőmnek fél éves a babája, többször írta már éjjel, hogy nem bírja, megőrül. Mi ebben a hihetetlen amúgy? Szerintetek akkora boldogság fél évig nem aludni egy üvöltő gyerektől, vagy tropán lenni idegileg egy dackorszakos 2 éves mellett, aki olykor 30 percen belül 5 hisztit tol le? Igenis kemény feladat egy gyerek, főleg, ha jól akarják nevelni.
2023. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

16


Azért ne essünk túlzásba, hogy fél évig nem lehet tőle aludni. :) Érdekes, én mindháromnál tudtam. Nem mondom, hogy nem voltak rosszabb napok, hetek, de basszus, a gyerekemért csinálom. Akit annyira nagyon vártam. Meg amúgy akkor mi van, ha 30 percen belül letol 5 hisztit? Túléljük. Max kicsit kiborulok én is.

A macskáink is megszoktak őrülni, olyankor a fejünkön szaladgálnak, poharakat törnek, 6 hós korukig kiették a kukából is a kaját, a konyhapultról húzták le a csirkemellet, mégse ba*tam őket a falhoz, vagy adtam menhelyre. Csak idő kellett nekik, míg felnőnek.

Ugyanígy van ez a gyerekekkel is.

2023. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%
Hát mer: Isten, Viktorta, a konvenciók, a várva várt manitámogatások (CSOK és tsi.) miatt "igazán megéri".
2023. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
46%

Az, hogy szülni akarunk, az a fajfenntartás ösztön.

És nem feltétlen van úgy, hogy szörnyű évek várnak egy babával. Én nem éjszakáztam egyikkel sem.

Mondjuk nem is görcsöltem rá, hogy még két kanál anyuci kedvéért, meg ringatás órákig.A kicsi épp két éves múlt, csak ebédig 28x kiborul mindenen, de majd túléljük valahogy.

Ha nem akarsz gyereket ne szülj,de sosem tudod meg mit hagytál ki, van élet a hisztin meg peluson túl is.

2023. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
67%
Aki meg szül, azt nem tudjaxmeg, hogy miből maradt ki a gyereknevelés miatt. Valamiből mindenképp kimarad az ember, egyéni preferencia kérdése, hogy miből. Nekem sem kéne gyerek, mert számomra a pozitív dolgok eltörpülnek a rossz dolgok mellett. .
2023. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
42%

19, én sem akartam, 27 évesen teherbe estem. De nem gondoltam abortuszra, pedig sosem érdekeltek a babák, nem is tudtam mit kezdeni velük.

Jó döntés volt.

2023. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!