Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok embernek miért a pénz a...

Sok embernek miért a pénz a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre hogy sokakat csak a pénz és pénz érdekel.

De miért? Ez lenne a felnőttkor? Hát akkor elég gáz.



ápr. 29. 21:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
39%
Nekem az a fura, hogy ennyire démonizálva van a kényelem és a szép dolgok. Ha mondjuk Párizsban egy szép szállodában akarok inni egy finom bort, akkor rögtön jön a prolicsürhe, hogy "pénzszórás", és ihatnék tablettás bort is a panelerkélyen. Annyira menő lett igénytelennek lenni. Nem tudom, hogy ez az infláció miatt van-e, vagy a szokásos magyarkodás.
ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
23%
A sok semmiházi influenszer miatt, akiket kitömnek pénzzel, aztán a sok idióta meg őket tartja követendő példának. Emiatt van az is hogy a nőknek manapság egy a fontos a pasiban, és az a pénztárca vastagsága, semmi más. Párt találni is lehetetlenné vált a mai világban hatalmas vagyon hiányában.
ápr. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
11%
#21-es le van pontozva pedig igaza van. Sajnos a szegénység szüli ezt a "minden pénzszórás amit én nem engedhetek meg" hozzáállást ami a legtöbb esetben amúgy megszűnik/enyhül ha az ember feljebb lép anyagilag.
ápr. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
60%
Az a baj, hogy itt egyesek totális végletekbe gondolkodnak. Mint ha az emberek direkt veszekedést akarnának szítani. Leírsz egy véleményt, hogy fontos a pénz de nem minden, erre jön a sunyi érzelmi manipuláló válasz az orvossal meg a műtéttel, a másik meg egy külföldi "márkásborozást" hasonlít a "panelkoccintóhoz''.
ápr. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
43%

Mer minden pénzbe kerül. Pénz kell a lakhatásgoz és az élelemhez. Ha minden 20.-án azon idegeskedsz hogyan jösz ki a pénzedből már az egészségedre megy. Egészséges táplálkozás mégtöbb pénz.

Séta oké, ingyen van, de azért az emberek nagy részének az kevés és érthető hogy az.

Van egy kutyám boldog vagyok / van egy gyerekem tiszta öröm / beteg vagy...hónapokat vársz a dokinál (ha arra vartam volna már nem élnék kb), magánban hamar megy. Ez csak pár példa. Mi kell hozzá, rengeteg pénz.

ápr. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
40%

Olvasva a válaszokat, szerintem ha VALAMIRE kell a pénz, akkor az a valami fontosabb a pénznél, ergo az ilyen embernek nem a pénz a legfontosabb. Meg ha azt olvasom hogy valakinek a pénz a legfontosabb, akkor nem rögtön a rezsire asszociálok, hanem pl a pénzzel való flexelésre, a vagyon görcsös halmozására/szórására.

Pl valahonnan, a jó isten se tudja honnan, de a youtube shorts ajánlásaim közé került egy videó amiben valami hülyegyerek szó szerint kigúnyolt egy frissdiplomást, mert neki csak egy diplomája van, a posztoló hülyegyereknek viszont van pénze, meg menő kocsija, és az az igazi teljesítmény.

Szerintem ilyen az amikor valakit "csak a pénz érdekel".


Vannak amúgy tényleg egy csomóan akiknek az ég világon nincs semmi különösebb vágyuk az életben. A pénz presztízs, szóval azt hajszolják, vagy szórják luxus dolgokra, de amúgy ennyi a létezésük. Ilyenek meg azért vannak mert az iskolában nem tanítják hogy hogyan legyen személyiséged, vagy hogy hogyan győzd le a kisebbségi komplexusaidat.

ápr. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
0%
24, ezeket nem én találom ki, hanem nekem mondják. Direkt egy elérhető, európai várost írtam, és egy normális italt, nem valami túlzó dolgot.
ápr. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
21%
Azert mert mindenhez penz kell. Penz nelkul nem lehet csinalni semmit. Penz kell ahhoz, hogy tudjal bolfogulni az eletben, hogy tudjal elorehaladni...
ápr. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekkorunkban mennyire nem "érdekelt ez és milyen jól éreztük magunkata baráti körrel. Éjjelekig fociztunk, beszélgettünk. Beültünk egy üdítőre és órákat töltöttünk elégedetten boldogan, pedig nem volt sok pénzünk"


Persze, mert anyád-apád megteremtette neked a lakhatást, kaját, a labdára meg az üdítőre valót.

ápr. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
51%

Az egészség a legfontosabb, nem a pénz, szerintem. Persze, mindjárt jönnek az olyan válaszok, ha nincs pénzem, akkor nem tudok venni gyümölcsöt. Ez igaz, viszont a pénz nem minden. Egy bizonyos szintig fontos, mert a rezsi, az étel, a vitaminok pénzbe kerülnek. Azonban a magyar iszonyat kapzsi.

Múltkor voltam a helyi piacon. Egyik helyen 5 ezer volt a zöldborsó, 3 lépéssel arrébb meg 4 ezer kg-ja. 🤦

A magyar lakosság nagy részének az isten pénze se lenne elég, mert olyan hatalmasak az igényei. Mindig többet és többet akar, sose elégszik meg egy bizonyos szint után.

A pénz hajszolása, a folytonos elégedetlenkedés is betegíti meg pluszba az embereket.


Az egészségügyet pedig tudatosan tették tönkre. Fizeted a TB-t a majdhogynem semmire, aztán ha valamit hamarabb szeretnél, akkor fizess pluszba jó sok pénzt. De erről nem az egyszerű emberek tehetnek. Arról viszont igen, hogy kinek mekkorák az igényei, hogy miért gondolja valaki úgy, hogy a pénz a minden, miközben az egyszerű dolgok ingyen vannak, vagy alig kerülnek valamibe.


Aki hajszolja a pénzt, az abba bele fog rokkanni. Aztán a nagy nehezen megszerzett pénzt költheti majd az orvosokra, gyógyszerekre, hogy az egészségét nagyjából visszaszerezze, márha tudja.

ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!