Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok embernek miért a pénz a...

Sok embernek miért a pénz a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre hogy sokakat csak a pénz és pénz érdekel.

De miért? Ez lenne a felnőttkor? Hát akkor elég gáz.



ápr. 29. 21:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
62%

#37

Ja, hát ha van egy hitelmentes passzívháza úgy könnyebb. (Más esetben nem tudom, hogy ne lenne hajléktalan idővel, ha semmi bevétele nincs)

ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
87%

A hitelmentes passzívházat is meg kellett valamiből venni.



Eszembe jutott egy ilyen vicces sztori.


Állásinterjún.


-Miért szeretne nálunk dolgozni?

-Mert az éhenhalást nem tekintem opciónak.


:D :D :D

ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
62%

#42

Nyilván meg kell venni, amihez soktízmillió ft kell. :)

De ez az egyetlen eset amit el tudok képzelni, hogy HA már ez adott akkor utána nem leszel hajléktalan. :D

ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
50%

Értem a kérdésed, de nem jól tetted fel, és ezért nem is lesz a vitának értelme. A pénz az erőforrások felhalmozására, konvertálására kitalált eszköz. A pénz egy absztrakció, ezért nem erről kell beszélni, hanem arról, amit elfed: az erőforrásokról, amit veszünk rajta.


Sokkal célravezetőbb arról beszélni, hogy az emberek miért akarnak sokkal több erőforrást felhalmozni, mint amire szükségük van, illetve miért éppen azokat az erőforrásokat halmozzák, amiket halmoznak.


Az valóban nagyon érdekes filozófiai kérdéseket vet fel, amikor egy ember 10-15 éves emberfeletti munkával felépít mondjuk egy karriert (vállalkozást, pozíciót), és ebből annyi erőforrást nyer ki, ami élete végéig fedezne egy kényelmes életminőséget, majd ezeket az erőforrásokat inkább becsatornázza autókba, házakba, és egyéb luxuscikkebe.

ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
79%

"De ez az egyetlen eset amit el tudok képzelni, hogy HA már ez adott akkor utána nem leszel hajléktalan. :D"


Valóban, de sem fényevő, sem házilagos ruhakészítő nem lesz belőlem.

ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
69%

44, ez jogos, ugyanakkor a kérdező túlzásba esik a minimalizmusával. Mert egy véglet halmozni és azért hajszolni a munkát, hogy teljen 20 milliós sportkocisra, meg másik véglet ez, hogy ingyen lehet sétálni az erdőben, micsoda boldogság.


Van a kettő között egy egészséges átmenet, és ahhoz, sajnos vagy sem, bizony pénz kell.

ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:

#44

Mondjuk ez meg nem annyira tömeges jelenség.

ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:

#45

Nyilván. Nem hittem hogy ennyire túl kellett volna magyaráznom azt amit többen már megtettek.

ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
71%

#46

Mondták már, hogy nem vagyunk egyformák? Miért baj az, miért nem nevezed normálisnak azt, ha valakit az is boldoggá tesz, ha csak sétál az erdőben, a természetben?


Ingyen is lehet mozogni, tornázni, sportolni, mégis van, aki pénzért bérleteket vesz, pl. kondi vagy úszó, mert ő ezt választotta, attól még mind a kettő teljesen egészséges és normális.

ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
77%

"miért nem nevezed normálisnak azt, ha valakit az is boldoggá tesz, ha csak sétál az erdőben, a természetben"


Engem is boldoggá tesz, de nem CSAK ez tesz boldoggá. Nem tartom normálisnak, ha az embernek nincs semmiféle szellemi igénye mittudomén egy jó színhàzi előadásra, megnézni az életben egyszer egy egyiptomi sírkamrát vagy valamilyen kreatív hobbit művelni - és ezekhez helyettesíts be bármit. Vállalom, hogy negatív dolognak tartom, ha valaki annyira műveletlen, hogy semmi ilyesmire nincs igénye soha.


Márpedig ezekhez kell valamennyi pénz.

ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!