Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha az utcán...

Mit csinálnál, ha az utcán mennél és találnál egy táskát amiben 10 millió Ft-ot találnál? Mit kezdenél vele? Megtartanád magadnak?

Figyelt kérdés

Szóval te mit kezdenél vele?

-haza vinnéd és családodnak/rokonaidnak elmondanád hogy az utcán találtad?

-megtartanátok magatoknak a pénzt,vagy ha nem akkor mit csinálnátok vele?


írjátok légyszi le alaposan hogy "mit csinálnátok" ebben az esetben amit leírtam. köszi!



2014. ápr. 23. 19:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
76%
kérdező,még jó hogy megnéztem a kérdéseket, pont most akartam kiírni egy kérdést, szinte szóról szóra ugyanezt!
2014. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
88%

Azért akartam kiírni, mert ismerősöm járt már így.

Még a 2000 es évek elején egy helyen talált egy táskát, tele pénzzel.

Azt mondta mikor észrevette, még csak sejtette hogy van benne valami, és nem üres a táska.

De mikor kinyitotta, kivert a a víz.Úgy leizzadt, mintha a vízbe ugrott volna.

5 percig tétlenkedett ott , majd felkapta és elvitte.

De nem tudjuk mi lett vele, mert eltűnt pár hónapra rá.

Azt beszélték külföldre ment.

2014. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem semmi ez a sztori, amit leírtál! Tényleg, mint a filmekben vagy a könyvekben...de a valóság sokszor túlszárnyalja azokat.

Én, ha találnék egy pénzes táskát, és gazdájának a közelben se híve, se hamva, hazavinném / aki kapja, marja, ahogy leírták fentebb /. A családommal kifizetnénk belőle a hitelünket ill. elosztanánk egymás között.

Egyébként a legnagyobb összeg, amit valaki talált a családomból, 5000 ft. volt, még évekkel ezelőtt. A húgom vette észre, a földön hevert. Senki szemét nem szúrta ki a bankó...

2014. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
22. válaszoló, érdekes történet.
2014. ápr. 26. 00:14
 25/32 anonim ***** válasza:
47%

# 22/24

Két dolog történhetett hogy eltűnt...

Az jobbik hogy elment máshová és gazdag emberként éli az életét,a másik pedig lehet valami sötét ügylet táskája volt amiért meglakolt...Azt hinné az ember hogy nem képesek őt megtalálni....Nos ha valakit akarnak a föl alól is előtudnak ásni szerintem....

2014. ápr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Én megtartanám! 10 millió forintból 5 millát adományoznék a rászorulóknak, menhelyeknek. Az 5 millióból ami meg az enyém marad bőven megtudnám valósítani az álmom.
2014. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
22:24 - honnan tudod hogy kiverte a víz, vagy hogy izgult? Ott voltál? Csak mert azt írtad hogy lelépett...
2014. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Hazavinném, elrejteném, kivennék 2-3 bankjegyet, majd megmutatnám őket egy banki alkalmazott ismerősömnek. Ha a bankjegyek hamisak, a nagyobb címleteket táskával együtt leraknám az utcán, a kisebbeket pedig elsütném olyan helyeken, ahol tudom, hogy nem nézik a bankjegyek eredetiségét.


Ha a pénz igazi, átváltanám euróba, majd fapadossal elutaznék külföldre. Megpróbálnám visszafogni magam, hogy ne gyanakodjanak.


Senkinek se mondanám el, mit találtam.

2014. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Bevinném a rednőrságre, mert a talált tárgy megtartása lopásnak számít.


10 milla nem 20 forint. Valakinek biztosan hiányzik, esetleg valamelyik maffiatagnak. Megtatrtod a pénzt, aztán egy reggel arra ébredsz, hogy kapsz egy golyót a fejedbe és még cska meg sem kérdezik, hogy ki vagy. Oszt jónapot!


Úgy látom, egy-két hozzászóló kivételével (ők vannak persze lepontozva) a becsület elég sok emberben egyenlő a takonnyal. Ráadásul sem Csengett, Mylord-ot nem néz (Mabel esete Lady Hampshire pénztárcájával), sem Zimmer Feri-t.


Ha már a kedves szülőkben nincs erkölcsi tartás, gerinc és becsületesség, hogy ezt megtanítsák a gyermekeiknek, akkor legalább a klasszisokat nézzétek és tanuljatok onnan (hogy az olvasást már meg sem említsem).

2014. júl. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
76%
Két variáción gondolkodnék,vagy a rendőrség,vagy a megtalálás pillanatában körülnéznék,ha nem lát senki,azon nyomban kerülővel megkozelíteném az autómat,ott átpakolnám a pénzt,úgy hogy átnézném a kötegeket hogy nincs e benne valami jeladó vagy valami GPS chip,persze gumikesztyűbe,az mindig van a kocsiban (vadász vagyok,zsigereléshez kell a kesztyű).Egyébként az erdőben a kitermelt fát is már rejtett GPS el védik,így utána tudnak menni a fatolvajoknak.Így a táskát kidobnám valami (láthatatlan) helyen,arra felé ami nem jellemző rám hogy járok.A pénzt egy darabig pedig tartanám egy darabig kb fél évig egy dobozban egy elhagyatott erdőterületen,amiről biztosra tudom hogy nem fog ott semmi történni legalább 5 évig,ott egy dobozban és egy zsákban fél méter mélyen a föld alatt eláll,megvárna ott.Addig meg figyelném a netet a híreket,meg a környékbeli dolgokat ahol találtam,és meg próbálnám kideríteni hogy kié mié.Mert ha egy bankár vesztette el akkor már indulnék is kiásni és már ujjítanám is fel a házamat.:-D
2014. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!