Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogos a férjem barátjának a...

Jogos a férjem barátjának a haragja?

Figyelt kérdés

Férjemnek van egy nem túl közeli, de nem is nagyon távoli barátja. Mondjuk úgy átlagban két havonta beülnek egy pár sörre vhova!

Múlthéten volt az esküvőjük, ahova hivatalosak voltunk. A férjem viszont már hetek óta szenvedett a fogával, és pénteken délután a szájsebészeten megmetszették az ínyét, mert a gyógyszer nem hatott, már puffadt fel az arca, hőemelkedése lett.

Szombat reggel hívtuk a férjem barátját,hogy ne haragudjon, de nem tudunk menni, mert egyébként is olyan erős gyógyszereket írtak ki neki,hogy szinte állva alszik tőlük, meg hát torz a fél feje és nem kicsit fáj.

Nyilván nem így terveztük mi sem! Erre ők megsértődtek,hogy az utolsó pillanatban mondtuk le.

Ti is megsértődnétek? Én esküszöm,hogy nem! A mi esküvőnkön is volt, aki előtte nap szólt,hogy nem jön, mert lázas lett a gyerek!


2014. máj. 29. 05:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

HA van ilyen indok, azért nem haragudnék, őszintén mondom...de ha valaki csak úgy indok nélkül utolsó nap lemondja, arra megharagudnék, mert indokolatlan költségekbe ver...


Így nem haragudnék.

2014. máj. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%

Jogos, vagy nem jogos, nem mindegy? A lényeg, hogy haragszik.

Az o oldaláról teljes joggal, hiszen a barátja lemondta az esküvői meghívást az esküvő napjan.

A ti részletekről meg nem jogos, hiszen nincs jol a ferjed.


Mondjuk ha a ferjed mar hetek óta szenvedett a fogoval, elore lathato volt, hogy valamit csinálnak vele, tehat kar volt az utolso pillanatig húzni a beavatkozást is es a lagzi lemondasat is.

2014. máj. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Azért szenvedett hetek óta, mert a doki arra várt,hogy a gyógyszer leviszi. Ill. egészen pontosan másfél hete szedi, de nem ért semmit. Péntek délután kellett mennie, ott mondta a doki,hogy csúnya már az arca is, átküldi a szájsebészetre most. Ott meg a többi történt.

Nyilván nem volt betervezve! Nem tudom, lehet,hogy akkor én vagyok túl empatikus, de egy betegség miatti lemondást legyen az felnőtt, gyerek, én megértenék!

2014. máj. 29. 06:16
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Ha valaki nem képes ezt megérteni, olyan barát is. Nem jogos a haragja, és a férjed vonja le a tanulságot, ez nem barát. Csak magával foglalkozó de a másikat semmibe vevő ember. Ilyenekkel nem kell barátkozni
2014. máj. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Másrészt van egy olyan érzésem, hogy egy kicsit a pénz miatt is haragszanak! Már régebben amikor beültek sörözni, akkor nagyon mondta a srác,hogy reméli visszajön az esküvő ára, mert apóséktól csak kölcsönbe kapták.
2014. máj. 29. 06:21
 6/22 anonim ***** válasza:
Te megértenéd, o meg nem. Nem mindegy akkor? O akkor is haragudni fog, ha itt hatszáz kommentelő azt írja, hogy nem jogosan.
2014. máj. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ja, annyira nem érdekel! Mármint engem! Én kb. félévente egyszer,ha találkoztam velük.

Csak úgy átlagban érdekelt, hogy kinek mi a véleménye!

2014. máj. 29. 06:27
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

Ha 1,5 hete szedi a gyógyszert, miért nem említettétek meg akkor?

"Figyu Géza, a férjemnek gond van az ínyével/fogával, kapott rá valami lónyugtatót, ha nem jön rendbe az esküvődig, nem fogunk tudni elmenni, ne haragudj".


Én azért haragudnék, mert az utolsó pillanatban szóltatok, viszont már 1,5 vagy akár 2 hete tudtátok, hogy baj van.

Elhiszem, hogy nem így terveztétek, de ha szóltok az illetőnek, talán másképp reagál.

2014. máj. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Az írásaidból úgy tűnik hogy te sem igazán készülődtél az esküvőre, és nem bánod hogy utolsó percben nem tudtatok elmenni. Nem sajnálod hogy a sok készülődésetek kárba veszett. De lehet hogy tévedek.

Érthető a férjed részéről a távolmaradás, én sem mennék torz fejjel esküvőre.

Bár az előtte való hetekben illett volna beszélni a baráttal hogy milyen állapotban van és a megjelenésetek esetleges.

A vőlegényt is teljesen meg lehet érteni. Ez olyan mintha átverték volna őket. Az is lehet hogy nem ti voltatok az egyetlenek hanem rajtatok kívül mások is megtették velük. Akkor halmozottan mérges lehet. Volt két hetetek a megjelenésetek lemondására, vagy tájékoztatni őket hogy benne van a pakliban hogy nem tudtok megjelenni. Aznap kettőtökre kb. 20000 Ft költsége volt, amit ha pénteken mondjátok le a megjelenés nem kellett volna befizetniük. Olyan mintha semmibe vennétek őket.

2014. máj. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%

Nem jogos a haragja. Nem azért hívtam vendégeket a lakodalmamba, hogy kifizettessem vele a vacsorája árát! A vendéget illik "ingyen" vendégül látni. Nászajándékot pedig annyit ad, amennyit akar és a pénztárcája elbír.

De azt sem értem, hogy akinek nincs pénze, az miért kölcsönpénzből rázza a rongyot?

2014. máj. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!