Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogos a férjem barátjának a...

Jogos a férjem barátjának a haragja?

Figyelt kérdés

Férjemnek van egy nem túl közeli, de nem is nagyon távoli barátja. Mondjuk úgy átlagban két havonta beülnek egy pár sörre vhova!

Múlthéten volt az esküvőjük, ahova hivatalosak voltunk. A férjem viszont már hetek óta szenvedett a fogával, és pénteken délután a szájsebészeten megmetszették az ínyét, mert a gyógyszer nem hatott, már puffadt fel az arca, hőemelkedése lett.

Szombat reggel hívtuk a férjem barátját,hogy ne haragudjon, de nem tudunk menni, mert egyébként is olyan erős gyógyszereket írtak ki neki,hogy szinte állva alszik tőlük, meg hát torz a fél feje és nem kicsit fáj.

Nyilván nem így terveztük mi sem! Erre ők megsértődtek,hogy az utolsó pillanatban mondtuk le.

Ti is megsértődnétek? Én esküszöm,hogy nem! A mi esküvőnkön is volt, aki előtte nap szólt,hogy nem jön, mert lázas lett a gyerek!


2014. máj. 29. 05:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A mi esküvőnkön is volt aki aznap délelőtt sms-ben mondta le a megjelenését a pérjával. Arra hivatkozott hogy depressziós és nem tud emberek közé jönni. Ez megérthető de még megérhetőbb lett volna ha pár nappal hamarabb közli. Nem csak a vacsorájának és köszönő ajándékának az árát sajnáltuk. Leginkább azt sajnáltuk hogy rengeteg munkánk volt az ültetési rend elkészítésével, és minden másképp alakult volna ha nem kell figyelembe venni hogy számukra kik lennének a megfelelő asztaltársaság. Az ültetési rend nekünk nagyon sok fejtörést okozott hogy senki se sértődjön meg, és mindenkinek legyen hozzá passzoló társasága. Ha hamarabb tudtuk volna egy nappal, nem kellett volna annyi kopromisszumot kötni.
2014. máj. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A vacsorájukat és köszönő ajándékukat ki kellett fizetnünk akkor is ha nem jelentek meg az esküvőn.
2014. máj. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Aki ennyire fel van háborodva egy ilyen helyzetben, az fordított helyzetben pont fordítva fogja gondolni. Vagyis ha ő nem ment volna el a ti esküvőtökre akár jó indok nélkül, akkor nem értené, hogy mi bajotok. Az ilyen "barátot" jobb minél hamarabb leépíteni, mert csak követelőzni fog.
2014. máj. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

11.-sel értek egyet.

Másrészt csak nevetni tudok a felvetéseden, h a haver, akivel két havonta találkozik a férjed a ti hatalmas ajándékotokra meg pénzetekre alapozott volna.

Ti azok a vendégek vagytok, akik csak viszik a pénzt vagy épp kifizetik a részüket.

Szal megértem, h nem tetszik neki, hamarabb is szólhatott volna a férjed.

2014. máj. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Mivel személyesen kb. két hónapja találkoztunk, így nem igazán az volt az első gondolatunk amikor elkezdett fájni a foga a férjemnek,hogy bárkit is hívjunk!


És nem, átlagban úgy gondolom nem kevés pénzt vittünk volna. Ha már elfogadom a meghívást, akkor normális "ajándékot" szoktam vinni. A pénz egy részéből veszünk ajándékot, amit a héten megkapnak. Persze, ha szóba állnak velünk!

Nem tudom, szerintem egy betegség nem azért jön közbe, hogy a kiszúrjunk a párral!

2014. máj. 29. 09:43
 16/22 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben én nem haragudnék, mert nyilván nem így terveztétek a dolgot. Persze érthető az ő frusztrációjuk is, mert gondolom, nem két fillér az esküvő, ki lett fizetve olyan kaja is, ami nem fogyott el, lehet, át kell alakítani az ülésrendet stb. - csak tudni kell, hogy most a helyzetre vagy az illetőre kell haragudni, amit a szóban forgó barát nem tud felfogni sajnos.
2014. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, h ostoba vagy.

Nem azt írtam, h te milyen nagy ajándékot fogsz vinni, hanem h valszeg nem várt nagy dolgot tőletek.

Ez két különböző dolog, na mindegy.

2014. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ajj már, a kérdező úgy alakítja a történetet, ahogy a kommentek jönnek, de a vége mindig az, hogy a baráték a szemetek, mert sértődősek, meg kapzsik, meg sznobok... ő meg a férje viszont tündérien aranyosak.
2014. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem, nem mondtam, hogy sznobok, meg kapzsik. De valljuk be, mivel a legtöbb pár manapság pénzt kér ajándékba, számít is rá, nyilván az is eszükbe jut, hogy ez így most kiesik. Nincs ezzel gond! Csak tényleg nem azért mondtuk le, mert nyaralni akarunk menni, hanem mert közbejött egy betegség!
2014. máj. 30. 12:34
 20/22 anonim ***** válasza:
Itt nem arról a pénzről van szó amit tőletek vártak, hanem arról amit rátok költöttek. Ha pénteken szóltok az étterem nem számítja föl a vacsorátok árát. Pénteken pedig már szinte teljesen biztosak voltatok benne hogy másnap nem mentek.
2014. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!