Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha törvénybe iktatná...

Mi lenne, ha törvénybe iktatnák a felnőtt gyerekek kötelező szülőlátogatását?

Figyelt kérdés

Mondjuk havonta egyszer törvény által végrehajthatóan kötelező lenne a szülőket meglátogatni a különélő felnőtt gyerekeknek.

Csak hasonló indokkal lenne elengedhető,mint amilyen indokkal a szülő kitagadhatja a gyerekét,vagy még olyannal sem.



#törvény #felnőtt #különélés #szülőlátogatás
2015. ápr. 1. 15:53
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsivá tettél, kiírtam, direkt másik kategóriába...


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2015. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es;a gyerekeket is kérdezgettem.

Ők nem is keresnek mentséget,természetes joguknak gondolják az ítéletüket és a végrehajtást is.

Egy bizonyos korban mindenki szülő is,gyerek is,ebből a szempontból könnyebb meglátni a szempontokat.

2015. ápr. 1. 17:39
 13/54 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass egy kicsit, mielőtt ítélkezel mások fölött...



[link]


[link]


[link]

2015. ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%

"Ők nem is keresnek mentséget,természetes joguknak gondolják az ítéletüket és a végrehajtást is."


Igen, nem látogatom őket és tőlem híd alatt is lehetnek, szégyellem, hogy a vérükből vagyok.

NEM KÖTELESSÉGEM olyan emberekkel jópofizni, akik gyerekkoromban állandóan vertek, lelkileg terrorizáltak, molesztáltak, megaláztak.

Akik kényszerítenek, hogy nyald a cipő talpát, akik széttépik a könyvet, akik élvezik, hogyha megtörsz. Akik miatt többször felmászol a tető szélére 8-9 évesen és nézel le, hogy vajon mennyire fájhat? Mi van, ha túléled és nyomorék leszel csak és velük kell, hogy maradj? Dögöljenek meg, ez a véleményem.


Nem keresek mentséget, ez saját döntés, az ítéletemet jogosnak gondolom, a "végrehajtás" is megvan.

2015. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam,hogy az utolsó mondattal kizártam az extrém eseteket.

Igazából tényleg csak a teljesen átlagos szituációkra gondoltam,azt hittem, ez egyértelmű,nem?

Amikor nem az van,hogy igazából a gyermekvédelmi szervek kellett volna,hogy közbelépjenek.

2015. ápr. 1. 19:06
 16/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is kell közbelépni gyermekvédelmiseknek, a szülő akkor sem tehet meg mindent...


Ha a gyerek egész életében azt hallja, hogy ő nem ér semmit..

Ha annyira le van korlátozva, hogy barátai sem lehetnek, ha tizenévesen sem engedik iskola után vagy hétvégén sehová, és hozzá sem mehet senki.

Ha nem csak besegítenie kell otthon, hanem majdnem mindent vele csináltatnak...

És emellett folyamatosan azt hallja: "Amíg az én kenyeremet eszed, azt csinálod, amit mondok..."

És előadja, hogy ő mindent feladott a gyerekért, és már bánja, hogy megszülte...


Ekkor már a szülő eléri azt a pontot, amikor a gyerek alig várja, hogy nagykorú legyen, és vissza se fog nézni!


Igen, ítélkezik, és végrehajt!


De most azért látogasson haza, mert az anya szülte, meg az apa nemzette? Vagy mert etették? Ez elég? Nem a gyerek kérte, hogy meg akar születni!

2015. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os;at nagyon szomorú,ha valaki így nő fel.

De szerinted ez mennyire tipikus?Szerintem az ilyen nagyon ritka.És szerintem bizony ok lett volna a gyermekvédelemre is.

Nem hasonló helyzetekre gondoltam a kérdés feltevésekor.

2015. ápr. 1. 19:49
 18/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, stresszben felnőni gyakoribb, mint hinnéd, és értelmiségi családoknál is előfordul, nem csak a primitív közegben. Az én szüleim is kiváló szakemberek a szakmájukban, de szülőként elég sok a probléma velük, és amióta a tesómmal elég nagyok vagyunk, hogy már nem igényeljük, hogy mindent megcsináljanak, és egyre önállóbbakká kezdtünk válni, azóta a házasságuk is megromlott, mert kibuktak azok a problémák, amik addig nem tűntek fel, amíg el voltak foglalva a munkával, a háztartással és velünk. Kifelé meg teljesen mást mutatnak.


Gyermekvédelem? Azok akkor lépnek, amikor már nagyon szélsőséges baj van. Anyukám pedagógus, és volt olyan diákja, akit elvettek a szülőktől, de ott már az apuka a család életére tört, most egy másik kölyökkel volt probléma, aki az egész iskolát félelemben tartotta, amióta oda járt, de tenni ennek érdekében (hiszen a többi gyereknek is vannak jogai) már csak akkor tudtak, amikor kést találtak nála. A lelki terrort (sem családon belül, sem azon kívül) nem tekintik olyan problémának, hogy tegyenek ellene, pedig az is nagyon mély sebeket okoz.


Ráadásul amikor én voltam gyerek, a gyermekvédelem nálunk még gyerekcipőben járt, teljesen elfogadott volt, hogy nagyanyám vesszővel csapkodta a lábamat apróságokért is. Nagyszüleim szomszédságában élt egy család, a szülők alkoholisták voltak, és volt először 3, majd 4 gyerek (az első 3 gyerek apja meghalt, az anyuka az apa testvérével szűrte össze a levet, tőle volt a negyedik). A gyerekeket verték, folyton a sírást hallottuk odaátról. Ott se történt semmi a gyerekek érdekében...

2015. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:

Akkor,próbáljuk meg úgy feltenni a kérdést,hogy mi káruk lenne a szüleiket jelenleg nem látogató felnőtteknek attól,ha mondjuk havonta egyszer meglátogatnák őket.

Hasznuk semmi,az rendben van,de a szerintük elvesztegetett időn kívül mi bajuk származhazna belőle?

Ha sérelmeik voltak,vagy vannak,még terápiának is betudható lenne.Hiszen felnőtten már nem tudnák bántani őket,attól nem kell félni.

Vagy inkább attól tartanak,hogy még ki is tagadhatnák őket?

2015. ápr. 1. 20:21
 20/54 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, fogalmad sincs, milyen ilyen szülők mellett felnőni. Ők később sem változnak. Anyám egész életében soha nem felelt meg az anyjának, és már túl az 50-en is bántja a dolog, hogy mamámnak semmi nem jó, és anyámat úgy leértékeli. Én nem akarok az ő sorsára jutni. És anyám sajnos valamennyire lemásolta mamámat, én emlékeztetni is szoktam rá. De őt meg azért nehéz erre rávezetni, mert pszichésen ő már olyan mértékben sérült.
2015. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!