Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha törvénybe iktatná...

Mi lenne, ha törvénybe iktatnák a felnőtt gyerekek kötelező szülőlátogatását?

Figyelt kérdés

Mondjuk havonta egyszer törvény által végrehajthatóan kötelező lenne a szülőket meglátogatni a különélő felnőtt gyerekeknek.

Csak hasonló indokkal lenne elengedhető,mint amilyen indokkal a szülő kitagadhatja a gyerekét,vagy még olyannal sem.



#törvény #felnőtt #különélés #szülőlátogatás
2015. ápr. 1. 15:53
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért látogassák, mert káruk nincs belőle? Max a sebek szakadnak fel..


Vannak, akik gyűlölik a szüleiket régi sérelmeik miatt. Most menjenek oda jópofizni, csak mert ez az illem, a társadalmi elvárás? És úgyse lesz tőle bajuk? Ennyi erővel a szülő is meglátogathatja...


Mint korábban írtam, én nem vagyok ilyen helyzetben, de a férjem igen...

Ott is sérelmezi az anya, hogy nem megyünk! De emellett ő se jön! Pedig soha, senki nem tiltotta meg neki, hogy eljöjjön megnézni az unokáját... 21 év alatt jó, ha 6-szor eljött... ennyire kíváncsi ránk.

2015. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm nemrég mesélte, hogy a párjának az anyja nem ment be az ő lakásába, mert a kedves mama szerint az egy putri, és ő oda nem teszi be a lábát (szoba-konyhás, galériás garzonlakásról van szó egyébként, kulturált lakóközösséggel, annyi, hogy az anyagi helyzetük erre elég, de ez az ismerősöm is évek óta tisztességesen dolgozik, erre elég a fizetés...).
2015. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:

Kedves 21-es;nem én nem gondoltam semmi jópofizásra,társadalmi elvárásra,ilyesmire.

Törvényben megfogalmazott kötelező szülőlátogatásra gondoltam,meghatározott időnként és formában.Ami alól olyan feltételekkel lehetne felmentést kapni,mint amilyen indokokkal a szülők kitagadhatják a gyerekeiket.

2015. ápr. 1. 20:48
 24/54 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es;ez elég elmarasztalható,de messze nem üti meg a mértékét a kitagadásnak,ahogy írtam,hogy az lenne a mérce.

Ilyen vélemény a gyerek lakásáról ugyan elég furcsa,talán nem is reális,de nem befolyásolná ennek a feltételezett törvénynek a betartását,a kötelező szülőlátogatást.

2015. ápr. 1. 20:53
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

Aham, tehát nem kell jópofizni?


Akkor képzelj el egy sértett "gyereket". Hazamegy látogatni ezzel a szöveggel:


"Sziasztok roh*dékok! Megjöttem, mert a törvény előírja, akkor is, ha ti állatok voltatok velem. Na itt voltam, csá."


Ezzel meg lennél így elégedve?


Vagy szó nélkül üljenek le, nézegessék egymást, és amikor letelik a kötelezően előírt látogatási idő, akkor meg szó nélkül távoznak?

Tényleg érdekelne, hogyan képzelted...

2015. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező óriási tévedésben vagy. Ha nem játszol, akkor bunkó vagy, ellenkező esetben meg nem őszinte. Tudom milyen az, amikor az egész család színészkedik, mert én így nőttem fel. Nagyon rossz, hidd el, és adott esetben segítséget is nehéz kérni, mert kifelé ugyebár nem a valóságot mutatja a család.
2015. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

Kedves 25-ös;azért az általad elképzelt mondat és a jópofizás között elég sok árnyalat lehet.

Igen,le lehet ülni,lehet nézni egymást,az se semmi.

Körül lehet nézni is,és hátha fölmerül valami kérdés.Lehet egymásra nézni,abból is adódhat egy-két kérdés.Ki tudja?

2015. ápr. 1. 21:12
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

Látom kérdező, még mindig nem érted!


Ha valaki nem látogatja a szüleit, annak OKA van!


Ha anyagi, vagy távolságbeli, azt a szülőnek meg kell értenie, és más formában tartani a kapcsolatot.


De ha régi sérelmek, akkor ott bizony a szülőnek kell felemelnie a popsiját, és odamenni, elnézést kérni, esetleg megpróbálni felépíteni a kapcsolatot, amit ő rombolt le!


Ha valaki sértetten, esetleg emiatt gyűlölettel viszonyul a szüleihez, attól nem várható el ez, amit te elvárnál!

2015. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

Kedves 26-os;mit tudnék erre írni,hogy szerinted vagy játszom,vagy bunkó vagyok,vagy nem vagyok őszinte?

A kérdésem még ugyanúgy áll;ettől függtlenül.

2015. ápr. 1. 21:21
 30/54 A kérdező kommentje:

Kedves 28-as;az ok az objektív,az ürügy szubjektív.

A kérdés törvény szerinti szülőlátogatásra vonatkozott,ami alól a gyerekek felmentést kaphatnának.

És ami szerint a gyereknek is joga lenne látni a szülőt,ugyanúgy.

2015. ápr. 1. 21:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!