Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha törvénybe iktatná...

Mi lenne, ha törvénybe iktatnák a felnőtt gyerekek kötelező szülőlátogatását?

Figyelt kérdés

Mondjuk havonta egyszer törvény által végrehajthatóan kötelező lenne a szülőket meglátogatni a különélő felnőtt gyerekeknek.

Csak hasonló indokkal lenne elengedhető,mint amilyen indokkal a szülő kitagadhatja a gyerekét,vagy még olyannal sem.



#törvény #felnőtt #különélés #szülőlátogatás
2015. ápr. 1. 15:53
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha a szülő jól végezte a dolgát, ott nem probléma a látogatás, ha nem, ott meg nem lehet (nem szabad) erőltetni. Te pedig nagyon szerencsés ember lehetsz.
2015. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a rossz szülőtől felnőtt korban sem lehessen megszabadulni? Még akkor is az legyen, amit a szülő akar? És a szabad akarat? És amit szépen kikerültél: miért nem megy a szülő? Miért nem kér a szülő bocsánatot? Miért nem próbál mindent újraépíteni?
2015. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:

Kedves 31-es;nem kevés olyan példát láttam,különböző korú gyerekeket is szülőket is,ahol nem volt összefüggésben a szülő magatartása a gyerek magatartásával.

Olyat is láttam,hogy hanyag szülőt a gyerek lelkiismeretesen látogatott,de több olyat,amikor a gyereknek csak addig kellett a szülő,amíg kapott tőle,de ahogy a szülő rossz helyzetbe került,a gyerek átlépett rajta.Persze az ember nem lát az emberek lelkemélyére,de talán annak hinni lehet,amit mondanak magukról és az indítékaikról.

2015. ápr. 1. 22:08
 34/54 A kérdező kommentje:

De hát,kedves 32-es;én semmi olyat nem mondtam,hogy nem lehet a szülőtől megszabadulni,és amit írtál.

Én csak annyit kérdeztem,hogy mi lenne,valamennyi időnként,mondjuk havonta valamennyi időre kötelezően találkozni,ahol önként nem akarnak.Már módosítottam arra is,nem csak hogy a gyerek nem akar,hanem ha a szülő sem.Mert az is elképzelhető.

Abban semmi olyan nem lenne,hogy azt kellene csinálni,amit a szülő mond;egy időpontról lenne szó,időnként;ha még a havonta is túl sok,akkor ritkábban.

2015. ápr. 1. 22:16
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
De, ezzel pont ezt mondod! De az is érdekelne, a másik kérdésemre (amit már háromszor megkérdeztem), miért kerülöd a választ? Tehát: ha a gyerek nem látogatja a szülőt, akkor miért nem megy a szülő, ha kíváncsi rá?
2015. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:

A szülő persze mehet,az igaz,de ha a gyerek megy,akkor biztos,hogy a szülők a gyerekükkel telálkoznak.

Mert ahol erre lenne -törvény szerint- szükség,ott a gyerek saját környezete zavaróbb lehet a találkozásban,mint a szülő és a gyerek közösen ismert otthoni környezete.

Arról nem is beszélve,hogy a szülő inkább lehet korlátozva a mozgásban.

Valahogy mindig visszajutunk oda,hogy a szülő kell,hogy hibás legyen.Miért?Ez egyáltalán nem egyértelmű.Hallottam már gyerekeket olyanok fölött sértettnek lenni,mellőzni szülőt,szülőket,hogy a szülőnek tudnia kellett volna,hogy ő szeretett volna valamit.De soha nem beszélt róla,még csak nem célzott rá,a saját elbeszélése szerint.Vadidegennek beszélt róla.Igazából a gondolatolvasást kérhetik csak számon sokszor.

Honnan tudná a szülő,hogy miért sértődött a gyereke,ha nem mondja meg,miért kérjen bocsánatot?

Sok példát tudnék még mondani,de mind olyan dolgokról szól,ami másoknak nem okozott problémát;hogy milyen palacsintát kapott,pedig ő másmilyet szeretett,hogy melyik iskolába íratták,milyen hangszert vettek neki,stb.

ha csináltak valamit,akkor nem azt,nem annyit,nem úgy kellett volna,ha nem,akkor kellett volna;ilyesmi.

DE nem is erről van a kérdés.

2015. ápr. 1. 22:35
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az én családomból kiindulva, akik baromi jól színlelnek kifelé, és nekem is megtiltották a panaszkodást, te egy nagyon hiszékeny ember lehetsz. Sajnos pont emiatt, mert az elnyomott gyereket be is fenyítik, nem tudnak hatékonyan segíteni a segélyszervezetek sem, csak idővel felnőttkorban jön elő a gyerekkori szülői rossz hozzáállás eredménye (pl. akinek nem jönnek össze párkapcsolatok, sorra befuccsolnak, vagy nehezen épít kapcsolatot valaki, nehezen illeszkedik be munkahelyen, szorong, ott már gyanakodhatsz). Ne higgy el mindent kapásból. Oka van a látogatás hiányának, anyagi, távolságbeli, emberi, teljesen mindegy.

Nekem egy nagynéném Svédországba került, évente 1-2 alkalommal jön haza. Nekünk a (még élő) nagyszüleimhez a fél országot át kell utazni, időben is sok, mert pocsék oda a közlekedés (kb. 5-6 óra csak egy irányba, ha nem jön közbe semmi), csak egy ebédre nem tudunk átugrani hozzájuk, ha havonta látogatnám őket, az havi több, mint 10.000Ft költség csak nekem, az a pénz sajnos máshonnan hiányozna.

2015. ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

Kedves 37-es;akkor,hogyha a törvény szerint biztosított ingyen jegyet kapnál a látogatásra,akkor semmi bajod nem lenne vele?

Bár én igazából elsősorban szülőkre gondoltam,de belefoglalhatjuk a nagyszülőket is.

2015. ápr. 2. 15:57
 39/54 A kérdező kommentje:

Kedves 37-es;persze oka mindennek van.

Minél okosabb valaki,annál több-jobb indokot találhat akármire.Nem is ez a lényeg a kérdésemhez.

Az extrém esetektől eltekintve -amikor felmentést kaphatna gyerek is,szülő is- mi kára lenne akár a gyereknek,akár a szülőnek az ilyen kötelező találkozásokból?

Sőt,talán még haszna is lenne valószínűleg.

Bár biztos,hogy a gyerekek -már felnőttek- is, a szülők is a saját verziójukat mondják akárkinek,de talán elég jól meglátható a különböző metakommunikációs jelzésekből,hogy lehet-e valami a háttérben.

2015. ápr. 2. 16:11
 40/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, úgy látom, te nem nagyon érted a dolgot.

Ahol a szülők jól végezték a szülői munkát (nincs tökéletes szülő, mindenki követ el hibákat, csak nem mindegy, milyeneket), őket látogatják kérés nélkül is, ahol nem, ott meg nem szabad feltépni a sebeket. Mi lenne, ha téged kényszerítenének olyanok rendszeres látogatására, akik folyton megaláztak, megbántottak, leértékeltek, semmibe vettek, veszekedtek és hasonlók?

2015. ápr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!