Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez gátolná a...

Szerintetek ez gátolná a bejutásomat az Orvosi Egyetemre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy egy jó tanuló,okos,szorgalmas diák orvosira való felvételét mennyiben gátolhatja az,ha látható helyen van tetoválása/több,kevesebb/,vannak/van piercingje,es fültágítója.

A Pécsi Orvostudományira gondolok első sorban.

Tapasztalatok érdekelnének volt-e valakinek ilyen társa ott,és,hogy kivételeztek-e vele.

Még 4 év van addig igaz,de már kiváncsi vagyok.:)

Érdeklődésben,a traumatológus és a pszichiátria áll.

Kulturált válszokért hálás lennék..:)



2015. máj. 29. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Oda a jól tanulás még kevés.
2015. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Te, még ha bejutsz is.. szerinted hány beteg fog bizalommal és tisztelettel nézni egy tetkós, fültágítós, piercinges orvosra?
2015. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
felőlem három szemed is lehet, amíg nem kezelsz félre
2015. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az orvosira még esetleg bejuthatsz, de a traumatológia meg pszichológia éppen azok a területek, ahol a betegnek nagyon ersöen bíznia kell az orvosban - és a elgtöbb embernek egy tetovált, fültágítós, piercinges ember minden csak nem bizalomgerjesztö!
2015. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4 éved van még a felvételiig, szóval 14, max 15 éves vagy, gimi előtt... Látszik.

A felvételi pontokban sehol nem látszik a tetkód meg a többi, szóval a bejutásodat nem gátolja. HAcsak nem fognak utálni miatta a tanárok már a gimiben és nem utáltatják meg veled a kémiát meg a bioszt.

2015. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én elég sokat mozgok orvostan hallgatók között, nem láttam piercing-et meg tetkót látható helyen.

Az orvosi szakmában kell a legmélyebb bizalom az idegenek felé, ezt pedig a "mérsékelt" kinézettel lehet elnyerni.

A gyógyulásban nagy szerepe van a doktor viselkedésének, kinézetének (fehér köpeny stb.) Ezt a hatást is eléggé lerontaná szerintem.

2015. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
A pc-t kivetetik, a tetkóval nem tudnak mit csinálni. Nyilván nem fejedre tetovált koponyáról van szó, inkább lábszár, vagy alkari/hát tetoválások. Engem nem zavarna, ha megmentenéd az életem.
2015. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó: a legtöbb esetben nem életmentésröl van szó, hanem "csak" egy betegség kezeléséröl - és ha valaki nem tud az orvosban megbízni, akkor nem lesz sok eredménye, mert a beteg nem fogja a kezelést elvégezni, illetve más orvost fog keresni.
2015. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De aranyosak vagytok, hogy az egyetem utáni életéről beszéltek... :D

A valóság az, hogy az egyetemen úgyis lesz nem egy és nem kettő olyan begyöpösödött prof, akinek szúrni fogod a szemét és megbuktat. Aztán nyolc év alatt végzel el két évet, vagy esetleg soha. A felvétellel nyilván még nem lenne probléma a jelenlegi rendszer alapján, mert nincs személyes interjú a lapra meg nem kell ráírnod, hány tetkód van.

Amúgy abban is van valami, hogy sok esetben ez alapján ítélnének meg és ebben a szakmában bizony hátrány lehet. A pc-t ki lehet szedni, még a fültágítóval is úgy-ahogy lehet valamit kezdeni, de a tetkókat inkább takarható helyre varrasd.

2015. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ebbe a közegbe nem divat a tetoválás. Mással próbálnak kitűnni.

Ha mindenképpen szeretnél tetoválást akkor csinálj. Én ismerek nagyon jó tanulókat akiknek tetoválásuk van , bár nem látható helyen.

2015. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!