Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mit jelent "normál...

Szerintetek mit jelent "normális" életet élni?

Figyelt kérdés

Gondolok pl. az alkoholfogyasztásra , időben való lefekvésre , napközbeni tevékenységre stb ...

Szerintetek milyen a normális , rendes élet ?

Köszönöm a válaszokat előre is .



2015. nov. 2. 21:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%
"Normálisnak lenni annyit jelent, hogy felveszed a ruhádat, melyet a munkádhoz vásároltál, végighajtasz a városi forgalomban az autóddal, melynek részleteit még mindig fizeted – mindezt azért, hogy megtartsd az állásodat, ami ahhoz kell, hogy ki tudd fizetni a ruhádat, az autódat és a házadat, melyet üresen hagysz egész napra, hogy megengedhesd magadnak, hogy benne élj."
2017. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
72%

A 4. válaszoló írta: "Ha már érzed hogy valami nem jó, akkor kiléptél a te általad normálisnak vélt világból."


Ez habár helyenként igaz, de megcáfolnám. Van az a helyzet, amikor valami nem jó, pedig sokáig ez volt a normális, és elkezded érezni, hogy ez már nem jó, változás kell, változtatnod kell legyen az bármi, életfelfogás, életritmus, új tevékenységek, célok...


Szerintem mindenki változik az élet előrehaladtával, így a normális élet értelmezése is.

2017. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
51%

Mi a normális azt a közegszabja meg ez a demokrácia lényege az a normális amit a többség annak lát.

Ezek a dolgok függenek életkortól,milyen helyzetben vagy stb...

Alkalmazkodás kb erről szól az élet,egy látszatott kell fenttartanod,hogy mások mit lassanak belőled.

Például hogy értsd: új munkahelyen vagy és te utálod a focit,de az új munkatársak focifanatikusak te elkezded szidni a focit,hogy mekkora hülyeség stb kb eláshatod magad az új helyen.Nincs normális élet az kb annyit jelent a normális,hogy zökkenő mentesen mindig úgyan azt csinálod változás nélkül. Pl:

-felkelsz

-dolgozol

-alszol ez normálisnak tűnik de kb kívitelezhetetlen.

A lényeg egy olyan rendszert kialakítani ami neked kedvez de nem szabályokhoz kötött.

2017. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
62%

Egyéntől függ. Számomra:

reggel felkelni, elkészülni, munkába menni (ahol lehetőleg nem csinálni nagy *-ot), majd (mikor mit) bevásárolni, ügyet intézni, majd hazamenni otthon ténykedni (mikor mit: takarítani, olvasni, netezni, aludni), majd lefeküdni és várni az ugyanilyen jellegű másnapot. Semmi extra, hisz egyedül élek. Alkohol és tsi. kizárva.

Van egy film a mozikban: "Paterson". Szinte mindegyikünk életet ugyanaz. Annyiban különbözünk egymástól, hogy pl.: míg ma én nem tudok elmenni nyaralni (pl.: pénz szűke miatt), addig a másik igen, de lehet, hogy 4 hónap múlva már én is nyaralhatok. Tehát az események bekövetkezte közt időponti különbségek vannak, és a lehetőségek ugyan mindenkinek megvannak, de nem pont ugyanúgy (csak hasonlóan), a végén mégis majdnem mindenki részesül az élet adta lehetőségekben (akár jó, akár rossz az).

2017. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
27%
A normális egy fokozat a mosógépen. Téma lezárva.
2018. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%

A mai világban én ezt max. egy faluban élve tudom csak elképzelni, ahol az emberek nagyjából ismerik egymást, nem b×gatják egymást - mint a városokban -, mindenki éli a kis életét földműveléssel, állattenyésztéssel, stb.

Városban ez kivitelezhetetlen, mert ehhez kevés az, hogy "van egy lakásom, egy autóm, 2 puylám, meg szép feleségem, munkahelyem", mert a külső behatások miatt nem lehet "normális" életet élni.

2018. febr. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem abnormálisnak az minősül, ha túlzásba viszel rossz szokásokat. Pl. néhanapján kimarad az alvás az semmi, de ha már húzamos ideje olyan állapotban vagyok, hogy alig aludtam és már kezdek bekattani, akkor baj van:)


Bár itt is kicsit relatív az, hogy kinek hol kezdődik a túlzás, pl. van akinek már az is sok ha hetente/naponta dohányzol, míg te azzal nyugtatod magad, hogy ismersz olyan dohányzókat, akik napi több csomaggal is fogyasztanak, ahhoz képest a te adagod oké, bár lehet, hogy másoknak a napi 1/fél doboz is túlzás.

Van egy mély szint, ahol már szinte mindenki egyetért abban, hogy eltér a normálistól, azonfelül már megoszlanak a vélemények arról, hogy mi normális és elfogadható.

2018. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
88%
Azt, hogy nem dolgozol napi 13-14 órát, és a munkád mellett marad időd kikapcsolódni is.
2018. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
44%
szerintem a normális élethez kell egy alap értékrend amely korlátoz: ez lehet a szülőktöl tanult, vallasi alapu de a lényeg hogy az ember tudja valamihez igazitani magát. (szerintem)
2018. márc. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Ferenc József amit művelt az inkább szánalmas volt, mint normális .

Szerintem az a jó, mikor este 7 körül nekiállsz piálni, sört vagy whiskyt aztán kb. 10-11-re jól berúgsz, majd másnap 10 fél 11körül felkelsz .

Tehát nehogymár hajnalban keljek mert a társadalom azt várja el .

Mint a sok nyugdíjas, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni, inkább minden nap hajnalban már a piacon vannak csak hogy elmondhassák magukról nagy büszkén, hogy ők már talpon vannak hajnal óta . Csak azt nem teszik hozzá, hogy ezzel nagyjából ki is merült a napi program . Ja de van mellette még pletykálkodás, padon üldögelés, szomszédolás délelőtt, amikor a normális embernek dolga lenne ugye ...

Na szóval társadalmi elvárás meg norma ... Hagyjuk már kész röhej az egész .

2018. júl. 24. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!