Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy egyetnemértés az...

Mi ez a nagy egyetnemértés az eltartott nökkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem csak arra vonatkozóan, elítèlendö-e, ha egy nö eltartott (hosszútávon), vagy akàr ideiglenesen munkanèlküli. Ugyanez a helyzet az alap kiadásokkal ès az ápoltsággal is. Az egyik csoport azt mondja, az igènyes nö igenis körmöshöz/fodrászhoz/szoliba/kozmetikushoz jàr, ha van munkàja, ha nincs.

A másik csoport höbörög, hogy egyàtalàn minek egy nönek szájvíz, hajpakolás, dezodor, testápoló, ezek mind felesleges kacat, nem ettöl lesz valaki ápolt.

A kérdést az a lecseszés ihlette, hogy ha dec.1-töl nincs munkàm, de addig folyamatosan dolgoztam, a pàrom meg minimálbéren van, hogy van képem továbbra is ragaszkodni ahhoz, hogy havi 4-5000Ft-t elszórhassak magamra, és fülem-farkam behúzva örülnék, hogy egyàtalán eltart.


2015. nov. 28. 10:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A szolizás meg a körmözés a panelsutyerákok illúziója, hogy attól szépek lesznek. Valójában csak a prostikhoz akarnak -tudat alatt- hasonlítani, mert az őket körül vevő férfiak (szintén a társadalom legalja) azokat favorizálta a környezetükben. Ők attól szépek ha mindenüket kiteszik. Így szocializálódtak. Aztán zsák a foltják - meg is találják egymást.
2015. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
28%

Hmmm....


A tanár és könyvelő szülőknél szocializálódott panelsutyerák joghallgató barátnőm és én az élelmiszeripari gépészmérnök végezettségemmel és középvezetői beosztássommal vagyunk a társadalom legalja? Mindez azért mert a barátnőm jár szoliba és műkörmöshöz és nekem ez meg tetszik?


Fogadjunk te is valami "jóval átlag feletti intelligenciával" rendelkező világszépe vagy. Ugye?:)

2015. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nincs rá szükségem, hogy bárkinek bármit bizonygassak.:D


Egyébként ha bemész egy gimis osztályba, legalább 3-4 olyan lányt látsz, aki értelmes, szép, és nincs (pontosabban nem lenne) szüksége rá, hogy hajat festessen, ilyen-olyan trendi frizurákra vágassa, kipingálja magát és strasszokat ragasztasson a kétcentis műkörmére. Nem akkora kuriózum ez tizen-, huszonéves korban, nagygenerálozásra inkább az szorul, akinek kevésbé előnyösek a természetes adottságai.


No mindegy, további jó szórakozást.:-)

2015. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Fogadjunk te is valami "jóval átlag feletti intelligenciával" rendelkező világszépe vagy. Ugye?:)"


Nyert! Ha lenne többgyermekes családapák szépségversenye (senior!!!) akkor tuti befutó lennék. :D


Nem kell egyből magadra venned amit írtam. A szocializáció sok mindenből tevődik össze, a szülők csak egy szelet, 20-40%-ban meghatározóak csak, a környezet, a barátok, legalább olyan fontos. Nem azt a kort éljük, hogy paraszt leszel, mert apád is az. (a szó szoros értelmében, tágabb értelmében persze nem változott olyan nagyot a világ) Amúgy véletlenül van közöm az ELTEÁJK-hoz, sok műkörmös szolicicát nem láttam hemzsegni...

2015. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sok dologban van megosztottság, ez ilyen. Pl. egy szolimániásnak hiába magyaráznám, hogy szoli nélkül is szép, nem értené meg. Ez ilyen. Ha valaki, valamire rákattan, akkor a többiek mondhatnak bármit.


Nekem semmi gondom egy nővel, aki hosszabb távon eltartott. Ha lesz feleségem és ez lesz a helyzet, persze, hogy eltartom, amíg nem talál munkát. De az egész életét nem fogom fizetni. Egy kapcsolat nem abból áll, hogy az egyik fél, aki egész nap melózik, fizeti a másik fél mindenét. Az ilyen jellegű nőkre nem a barátnő szót használják.


Az igényesség nem abból áll, hogy valaki mennyire ugrik a divat minden apróságára. Egy nő nem attól lesz igényes, ha óriási műkörme van és körmöshöz jár. Otthon is teljesen rendben tudja tartani a körmeit. Fodrászhoz sem kell hetente járni. Kozmetikus szintén ilyen. Ezek többsége egyáltalán nem azt jelenti, hogy az illető feltétlenül igényes, hanem ez egy rituálé, ami önbizalmat ad. Óriási a különbség. Röhögök, amikor látom a csajokat az ijesztően kiszedett szemöldökeikkel, amikor kirakják netre, hogy kozmetikusnál voltak...


Elég kevesen hőbörögnek a dezodoron és hasonlókon. A szájvíz, hajpakolás, testápoló pedig nem egy szint az alapvető tisztálkodási eszközökkel. Persze, akinek telik rá, nyugodtan vegyen azt, amit akar. Én is megtenném. De nem eltartottként.


Minimálbérből, pedig 2-en ezeket nem fogjátok tudni fizetni. Amiket pedig leírtál, havi 4-5000-ből nem fognak kijönni.

2015. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!