Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó az egyes öregeknek,...

Miért jó az egyes öregeknek, hogy hobbiból/unalomból állandóan orvoshoz járkálnak?

Figyelt kérdés

Én is tapasztaltam ezt, és orvos ismerősöm is panaszkodott már emiatt.


Ő elmondta, hogy már muszáj volt pár öregasszonynak megmondanija, hogy feleslegesen ne járkáljon állandóan (majdnem minden héten) orvoshoz, ne kéregessen időpontot, mert semmi baja nincs, és ő (az orvos ismerősöm) nem ér rá feleslegesen beszélgetni, meg csak az időt és az időpontokat veszik el mások elől.


De én is tapasztaltam már ezt. Volt valami gondom, így mindig minden héten ellenőrzésre kellett mennem. És volt 1-2 olyan öreg nő, akik mindig ott voltak. Bementek, és simán ki lehetett hallani, hogy csak beszélgetnek egyet, meg picit fáj a dereka, és ennyi. Egyszer hallottam, hogy az orvos sóhajtozva kérdezi, "már megint mi a gond?", erre az öreg nő meg "semmi, csak..."


Miért jó ez? Persze tudom, hogy nem mindenki ilyen, és tudom, hogy van a másik véglet is, aki soha nem megy el orvoshoz, akármi a gond, de akkor is.

Miért kell feleslegesen, unalomból orvoshoz járkálni?

Bőrgyógyászhoz kellett mennem. Volt egy öregasszony, aki állandóan türelmetlenkedett, mert ő nem ér rá, stb. Valahogy befurakodott pár ember elé. Behívták, semmi gondja nem volt (hallottam), majd kijött, erre 40 perc múlva is még ott beszélgetett a szomszédjával.


Miért van ez? Csak én tapasztaltam ilyet?



2016. máj. 1. 08:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"sajnos a legtöbb idős embernek nincs társasága"


Ez nem igaz, 2 dolog miatt:

1. Én buszozó, vonatozó, orvoshoz járkáló öregeket mindig csoportokban látok, van egy 4 fős társaság, akik egész nap buszoznak szinte.


2. Pont a magányosoknak találták ki a nyugdíjas klubokat, nyugdíjasoknak szóló előadásokat, kirándulásokat, csak az a probléma, hogy sok öreg nem hajlandó ilyenekre elmenni, mert ő "nem olyan öreg, hogy vének klubjába járjon". Rokonunk is ilyen. 75 éves, mindig mondja, hogy milyen magányos meg unatkozik, de ő aztán nyugdíjasklubba biztos nem megy, őt ne nézzék olyan öregnek meg ő nem óvodás, hogy klubokba járkáljon.

Az ilyennel mit lehet tenni? Szinte semmit.

2016. máj. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11-es, nem mindenki tud ezekről a nyugdíjas klubokról. Illetve biztos vannak olyanok, akik csoportokban járnak, de sztem nem ez a jellemző. Vagy helyben verőúdnek össze, mert sorstársakat látnak egymásban, vagy magányosan, legalábbis nálunk.
2016. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes. Nálunk (kisebb város) mindenkinek a postaládájába beledobnak mindig mindenféle nyugdíjasoknak szóló kirándulást hirdető lapokat, meg hasonlókat. Persze tudom, hogy nem mindenhol van így.
2016. máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy unatkoznak, de azt nem, hogy akkor azokat, akikkel ott beszélgetnek, mért nem hívják át.
2016. máj. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
87%
Régebben én is így gondolkoztam....,hogy unatkoznak ,csak közben az én szüleim is megöregedtek..és már másként látom.Magányosak-ez a válasz a kérdésedre .Örülnek,ha van kihez szólniuk,míg fiatalabb voltam agyamra ment,hogy ismeretlen öreg néni az unokájáról beszél akit nem is ismerek ,ma már meghallgatom ,hadd örüljön kicsit :) Továbbá az mellett,hogy magányosak hasznavehetetlennek érzik magukat.Nem mindegyikük teheti meg,hogy bárhová eljárkáljon ,mert kifizeti a havi rezsit ,a gyógyszereit ,és annyi a nyugdíjának :(
2016. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a 14-es válasz a magányra is megoldás. A magány és az unalom nagyon hasonló.
2016. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%

Én temetőben,piacon is szinte 90%-ban öregeket látok...

Amúgy szerintem is magány miatt.

2016. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Kellemetlen ugyan de nem szabad elítélni őket.


El is mondom miért.


Az öregek, gyakran egyedül vannak. Vagy mert meghalt a párjuk, a gyerekek kirepültek stb.

Az ember alapvetően társas lény. Nem szeret egyedül lenni.

Ki alakul egy pszichés állapot, és ahogyan azt már írták előttem ezzel az állapottal együtt egy hipochondria.

Az egyedül lét, nincs kihez szólni, nincs kivel beszélgetni, valamint a hipochondria már meg is adta a választ, hogy miért mennek mindig orvoshoz.


Akit írtál, hogy a szomszéddal beszélgetett, ez is az bizonyítja, hogy társaságra, beszéld társra vágyik.


Elfogadom, hogy ez az orvosnak és az igazi betegeknek is kellemetlen de sajnos őket is meg kell érteni.

Igen, engem is felszoktak néha bosszantani, de legbelül megértem őket és titkon reménykedem benne, hogy én nem ilyen leszek.

2016. jún. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%
Ez az átka annak, hogy az átlagember ha rátalál élete párjára, és gyereke is születik, 99%-ban leépülnek körülötte a baráti kapcsolatok. Aztán a gyerekek felnőnek, a párod meghal, te meg ott vagy egyedül. Megértem, hogy nehéz heti 40 óra meló és gyereknevelés mellett baráti kapcsolatokat is fenntartani, de 1-2 havonta pár órát érdemes beleölni.
2019. dec. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy lehet, hogy g*ci dolog, de ha háziorvos lennék, lenne egy "feketelistám" a minden faxsággal orvoshoz járkálókról (alapjáraton benne lenne minden 70 feletti, aztán ki lehet kerülni belőle, ha egy éven át nem látom ok nélkül felbukkanni), és nekik meghatározott számú időpontot tartanék fenn.
2019. dec. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!