Nektek mi a véleményetek egy olyan emberről aki sok könyvet olvas/olvasott?
értelmes embert szerintem nem zavar maga az olvasás. sőt inkább örül neki és támogatja. sajnos sokan nem tudják értékelni, vagy egyáltalán mit kezdeni vele. egyre többen nőnek fel könyvek nélkül, filmeken, tévén, stb. ez sem feltétlenül gond, de az már igen, ha emiatt el is utasítják a könyveket, pláne ha negatívan néznek miatta másokra, akik meg szeretik a könyveket. persze lehet, hogy ez is inkább irígység, félelem, idegenkedés. lehet, hogy azért néznek csúnyán a könyvekre és az olvasási szokásodra, mert nem ismernek még és nem tudják, hogy te hogyan állsz bármi máshoz a könyveken kívül.
szerintem egy értelmes ember megtalálja az egészséges egyensúlyt mindenben. az sem jó, ha valaki megveti a könyveket és lenéz miatt valakit, hogy olvasni szokott/szeret. ugyanilyen probléma lehet az is, ha valakivel nem lehet elmenni moziba, koncertre, sétálni, sehova, mert ő mindig inkább olvasni akar. az ovasás jó, de nem közösségi program. nehéz úgy programokat szervezni, ha valaki mindig csak olvasni akar helyette. mondjuk néha el lehet menni író-olvasó találkozóra, könyvbemutatóra, dedikálásra, meg lehet a könyvekről is jókat beszélgetni, főleg ha a másik is olvasta, vagy legalább nyitott rá, hogy általad megismerje, ha már el nem olvassa. az igazi konfliktus veszély szerintem inkább az lehet, hogyha csak a könyvek léteznek és mindig ezzel terhelsz mindenkit, meg semmi mást nem lehet veled kezdeni. ha megvan az egyensúly és azt sikerül megfelelően kommunikálni is mások felé, akkor valószínűleg nem lesz nagy gond.
tartalmi oldalról meg két probléma lehet a könyvekkel. az egyik, ha te nagyon felvilágosult leszel a könyvek hatására és a könyvekből szerzet tudás hatására elkezdesz megkérdőjelezni mindent, amit mások mondanak és csinálnak körülötted. mert ezzel az emberek agyára mész. vagy ha sokkal műveltebb leszel és ők úgy érzik, hogy nem tudnak hozzád felnőni. csúnya sztereotípia, de sajnos általában így működik: ha a férfi okosabb a nőnél (vagy csak úgy tűnik?) akkor azt általában elviseli egy kapcsolat. sőt gyakran még kiejezetten használ is a kapcsolatnak, hogy a nő még emiatt is felnézhet a férfira. ha a nő okosabb, vagy csak egy szinten van a férfival, akkor gyakran felborul a klasszikus párkapcsolati dinamika. én hiszek az egyenjogúságban, de sajnos a vonzalomhoz szükséges, hogy a nő felnézhessen a férfira, a férfinak meg szüksége van rá, hogy a nő flenézzen rá. ha ez nagyon kiegyenlítődik, vagy felborul, akkor sajnos vagy ki sem tud alakulni a kapcsolat, vagy meginog és egy idő után megromlik.
a másik tartalmi probléma az lehet, hogy olyan dolgokat olvasol, amiket a párod/környezeted nem tud elviselni és nem maga az olvasás ténye vezet konfliktushoz, hanem a tartalom, amit olvasol. teljesen mindegy, hogy ateista környezetben olvasol vallási témákról, nemzeti érzelmű környezetben liberális, internacionalista gondolatokról, tudományos társaságban ezoterikus dolgokról, magas művészettel foglalkozók között ponyva irodalmat, vagy ezeket pont fordítva. a lényeg, hogy ha te tartod hülyeségnek az ő nézeteiket, vagy ők tartják hülyeségnek, amit te olvasol, akkor abból lehet konfliktus még akkor is, ha maga az olvasás nem jelentene konfliktust.
a megoldás röviden arányérzék és helyes kommunikáció - ha gondolod, tudok róla könyveket ajánlani...
,-)))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!