Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam. Félek...

Nem érzem jól magam. Félek rosszul leszek munka közben?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és rohadt sokat tanultam rá. Rengeteget.Januártól kezdve szinte minden nap. A töri tételekből 15-öt már áprilisban tudtam...volt hogy éjfélkor még fent voltam hogy betudjam adni a tanárnőnek az elemzést. Megírtam az érettségit ami elég jól sikerült, viszont írásbeli után lett egy pánikrohamom. Mentőt hívtunk, kórházba mentem. Kaptam nyugtatót. Azóta viszont a szívem nincs rendben. 1,5 hónapig minden nap 100-as pulzusom volt. Volt hogy sírtam éjjel mert azt hittem szívrohamot kapok.Voltam kariológián ahol mindent rendben találtak viszont 106-os volt ott is a pulzus. Sinus tachycardiát állapítottak meg. Szóbeli érettségi után 1 hetet pihentem és mentem is gyárba szakozni mert ha felvesznek akkor kell a pénz nagyon. Tegnap is éjjel voltam,ma reggel értem haza és aludtam 7 órát de nagyon rosszul keltem és azóta nagyon fáradt vagyok, sápadt, és alacsony a vérnyomásom ( 110/56 80 pulzus). Most ittam kávét hogy picit felpörögjek de nem tudom. Nagyon félek hogy rosszul leszek este. Dolgoznom viszont muszáj. Mit csináljak? Légyszi azt ne írjátok hogy ne dolgozzak mert muszáj sajnos.
2016. júl. 3. 20:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem nem igaz ne haragudj. Nem kibújok a felelősség alól. Szerinted nekem jó ez az állapot? Nem jókedvemben irogatok ilyen kérdéseket. Annak örülnék a legjobban ha elmúlna. Bármit megtennék ezért de magától nem múlik. Nem generálom magamnak és nem tudok ellene tenni. Ahogy megkapom a fizetésem elmegyek pszichológushoz talán Ő segít.
2016. júl. 3. 20:45
 12/14 anonim ***** válasza:
Mondok pár gyakorlati példát,de a lényeg,hogy olyan dolgokat kell tenned a személyre szabottan téged boldoggá,elégedetté tesz,az segíthet. Menj el kocogni, táncolni, fuss össze a barátaiddal,ha csak rövid időre is, nézz valami jó sorozatot, főzz,zabálj egy jót. Nincs sok szabad időd,értem én,de ami van,azt igyekezz aktívvá tenni.
2016. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hú, ez elég összetett dolog és valószínűleg a mi válaszunk nem fog sok dolgot befolyásolni, ha már doktor is volt a dologban.


Az első és legfontosabb, amit valószínűleg az orvosok is elmondtak: Ne igyál össze-vissza mindent. Nyugtató hatású dolgokat meg kávét. Kávé talán amúgy sem kéne, keverni a kettőt pedig semmiképp. Egészséges embernek sem a legjobb, nemhogy szívbetegnek.

Az sem ártana, ha elmennél szakorvoshoz vagy háziorvoshoz megkérdezni, hogy mikre kell figyelned és mik a kockázatok.


Másodszor: Szedd magad rendbe. Eléggé szétesettnek tűnik az életed meg a felfogásod. Alakíts ki szokásokat a felkelésre, a munkára és hasonlókra. Ha megszoktad fejben, akkor könnyebben fognak menni. És összességében is tedd magad rendbe. Szerinted szívbetegként, mennyire tesz jót a folyamatos felesleges idegeskedés? Semennyire.

Arról is szokj le, hogy folyamatosan a vérnyomásodon és a pulzusodon pörögsz. Felesleges stresszt eredményez és beképzelsz mindenre valamit. Inkább légy nyugodt.


A pánikroham ellen is csinálj valamit. A helyzet az, hogy a legtöbb embernél a pánikroham tényleg hiszti. És jól írták előttem: Sokan így hárítanak. Mondhatod azt, hogy nem hiszti, hanem tényleg roham, de igazából ettől nem leszel semmivel sem előrébb. Sőt, beletörődsz és idővel tenni sem akarsz ellene. Pedig nem ártana.

2016. júl. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ne baszogassátok már! Igen is rossz ez az állapot ,főleg az, hogy tök tehetetlen az ember!


Kérdező, én is pánikbeteg vagyok, tudom mit érzel. Mondjuk én kb már lassan 4 éve, hogy ezzel szenvedek. Az elején nagyon rossz volt, én is minden nap azon aggódtam, hogy mikor lesz újabb rohamom. Emberek közelébe nem mentem, sem ki a lakásból, mert féltem, hogy ha rám jön egy roham mi a fenét csinálok. Én kaptam nyugtatót, Xanax-ot, először nagy adagokban, most már a leggyengébbet szedem, azt is lefekvés előtt vagy ha érzem, hogy jön a roham. Egyébként ha tudod, hogy pánik, akkor menj dokihoz. Javaslom a pszichológust, mert ha pszichiáterhez mész egyből gyógyszer.


Agyban dől el minden! Legalábbis nálam így volt. A lényeg, hogy ne gondolj rá, nem lesz gond. Fáradt vagy csak, nincs semmi bajod. Ja de most olvasom, hogy voltál dokinál. Milyen gyógyszert szedsz és mennyit? A szíveddel meg nincs gond, csak a pánik, csak az agyad szórakozik. Valamelyik este én is szívrohamot kaptam :D De már nem foglalkozom vele.. egyszerűen túlélem, mély, egyenletes légzés és pikk-pakk elmúlik a roham. :) Próbálj meg együtt élni ezzel, mert sajnos nem gyógyítható és kellene valami feszültséglevezető/kiadó, fuss vagy bokszolj :D A lényeg, hogy foglald el magad!

Nagyon nagyon nehéz, tudom, de meg lehet csinálni. Én sose gondoltam volna, hogy nyugodtan elmehetek moziba, mindenféle félelem nélkül, de sikerült! :) Csak eldöntöttem, hogy nem érdekel, nem leszek örökre a rabja ennek a sz*rnak és hogy nehogy már Ő irányítson engem, mikor az én testem/agyam! Ha meg jön a roham, na bumm, jön, nem fogsz meghalni, nyugi! :) Átvészeled, mész tovább!


Ha tudok segíteni, írj nyugodtan!


22L

2016. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!