Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a tömegekről...

Mi a véleményetek a tömegekről, akik lefelé, a telefonjukat bámulva keresik a pokemonokat az utcán?

Figyelt kérdés
Megvan a saját véleményem, de ez nem éppen lenne lírai megfogalmazásban, ezért inkább csak kíváncsi vagyok máséra. Kort és nemet is kérnék.
2016. júl. 21. 21:34
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

37.

Menj a 444-re vagy az indexre, ott megtalálhatod a neked való társaságot, egy értelmi szinten lesznek veled, megértitek majd egymást. Hvg se rossz, de az ATV is pont az ilyeneknek való.

2016. júl. 23. 15:44
 42/50 anonim ***** válasza:
48%
Ébredj már föl, nem én rettegek a "bajjibejájiszoktój" hanem Te! Nem én terjesztek összesküvéselméleteket Pokemon Go-ról, hanem Te! Akkor miért nekem kéne elmenni máshová??? Szerintem inkább te nézz szét ott, ahol vevők erre, van épp elég ún. "nemzeti" oldal, ahol mindenféle ostobaságról, háttérhatalmakról lehet vitatkozni, múltkor belenéztem, az egyik ilyen oldal kommentfelületén például arról ment a vita, hogy valóban geoid avagy lapos-e a Föld, na a laposföldesek biztos, hogy gyűlölik a pokemonokat is, ott nagyon megértenének téged meg retteghettek a bajjibsziktől...
2016. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim válasza:
72%

Örülök ennek a tömegnek! Persze nem csak azért, mert köztük vagyok, és remek érzés hasonló érdeklődésű emberekkel találkoznni, hanem (akármennyire klisé) kimozdítja az amúgy csak a szobájukban ülő kockákat. Nem is csak kimozdítja őket, hanem naponta több kilométer gyaloglásra is buzdít (vagy futásra, esetleg biciklizésre...). Emellett tényleg remekül lehet vele ismerkedni, akikkel eddig összefutottam mind kedvesek voltak, jól elcsevegtünk. PERSZE vannak veszélyek, túl komolyan vehetik páran, lehetnek figyelmetlenek, de ezt az élet minden területén megtörténik.


Szóval van ez az ingyenes játék, ráveszi a fiatalokat akiknek nincs jobb dolguk arra hogy kimenjenek a szabadba, mozogjanak (MOZOGJANAK! amikor minden évben hallani, hogy az állam sír, hogy egyre kövérebbek a gyerekek! és hogy mennyi pénzt fektetünk bele, hogy ezen változtassunk!), és szocializálódjanak, új embereket ismerjenek meg, és az első dolog, amire páran asszociálnak mi? hogy ez mennyire rossz, hányan fognak meghalni. Több, mint 10 millió ember játszik a játékkal. Hallottam, hogy voltak balesetek, halálhílről nem, de biztos megtörtént már (vagy ha nem, meg fog). Rengeteg olyan hírt olvastam, hogy például valakit megkéseltek a pokemon go miatt, aztán jobban utánanézve az is kiderült, hogy ez csak egy félelemkeltő álhír. 10 millió ember. Pár (valóban megerősített) baleset. Nem hinném, hogy statisztikailag kiugró, és hogy veszélyessé tenné az embereket a játék.


A linkelt cikkre. Nem tudom, hogy ténylegesen játszott-e a játékkal aki írta, vagy aki elhiszi, szóval leírom mit láthat a kamera. (Tegyük fel, hogy az, hogy megtagadtam az appnak a kamera használatat semmit sem jelent, hiszen csak a CIA-ről beszélünk!) Keressük a pokémont, itt vagy konkrétan a zsebünkben van a készülék (tehát jól megszivatom a CIA-t, hehe, biztos dühöngenek hogy nem használhatják a hátsó kamerámat a fancy kis google map-jüknek) vagy a kezünkben vízszintesen. Ekkor, hátsó kamerával látják az aszfaltot, elülsővel pedig a fejemmet szemöldöktől felfelé (jobb esetben) és az eget. Ezt mi, mundánok persze elsöpörjük, hogy ez haszontalan, viszont nekik, a Különleges Aszfaltminőség Ügyosztálynak és a Korpaellenőrző Hivatalnak felbecsülhetetlen információval szolgál. VIccet félretéve. Maga az elkapás alatt kutakodhatnak igazából, ami NAGYON túlbecsülve 5 perc. Tehát 5 teljes percig nézhetik a szomszéd ajtaját ahogy megpróbálom elfogni pikachut. Aztán telefon vissza a zsebbe, megyünk tovább, ismétlés. A játék amúgy mindig ugyanoda rakja a pokémonokat, tehát (hacsak tényleg nem a szomszéd ajtaja után nyomoznak) még csak értelmes információval sem szolgálhat nekik. És a spektakulációt félretéve, mert lehet, hogy naív vagyok és végig az érdekelte őket, hogy hogyan néz ki a farmerzsebem belülről: a játék még véletlenül sem használ annyi adatforgalmat, hogy a CIA HQ-ba tudják közvetíteni a hang- és videofelvételt arról, hogy egy magicarpot próbálok elkapni. Kivéve, ha a chemtrailen keresztül sugározzák, de attól meg szerencsére az alufóliacsákóm megvéd.

2016. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%

Ember a mozgás egy kemény heti 3-5 edzésnél kezdődik, nem telefonnal mászkálásnál . .

De milyen jó, Pistike aki eddig bent ült, de már pokémonokra vadászik, indulhat a Riói olimpiára bármelyik sportban.

2016. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy neked ott kezdődik, de egy olyan embernek, aki eddig napi 24órában bent ült, annak óriási változás az a napi pár km séta. A Rendszeres testmozgás nem egyenlő a heti 5 kemény edzéssel.
2016. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%

Azért milyen jó irány, hogy úgy mozdítsuk ki a gyökeret, hogy vegye reflexből akezébe a telefont és 95% ban azt bámulja kint.

Ezzel csak az a baj, hogy ez csak rosszabb lesz, és már még erősebb lesz az, hogy kint is a telefont kell bámulni, ha a f***búk eddig nem volt elég...

De biztos jó lehet leragadni ott, hogy höhöhö legalább kimozdítja a friss levegőre a kockákat höhö dejóóó...

Ez a világ de k***a rossz irányba megy, te jó ég...

2016. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Alaphejzet kikéne jàrni mozogni . . szégyen màr az emberiség, szerintem egy 30 év mulva màr egy macska szétver màr egy àtlagembert
2016. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 Gotland ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..



Megtaláltalak kérdező. Melyik része vagy a társadalomnak?

2016. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Meg írni sem ártana megtanulni! ... :D
2016. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Jaj, amikor bejött az internet, akkor is ment a vészmadár-szindróma egyeseknél, amikor jött a myvip,, iwiw, facebook, akkor is, merthogy adathalász meg kém oldalak :)


Eddig az volt a baj, ha a gyerek csak a gép előtt ült a szobában, most már az a baj, ha kimozdul egy játék miatt. Miért baj ez? 10-15 éve nem ezt csinálták? Kimentek az utcára játszani. Pedig akkor is voltak balesetek, késelések, elrablások meg egyebek.


Nyilván nem az a normális, amikor valaki fel se néz, csak megy a telefonját bámulva, de nem gondolom, hogy ez a játék hibája lenne. Ha nem pokemonozna, akkor a facebook miatt bámulná a telefont. Vagy bármi másért. Szerintem nem kéne ennyire túlpörögni a dolgot, amíg vannak akik vezetés közben telefonálnak, esznek, cigiznek, lazán átmennek a zebrán, hogy a gyalogos még át sem ért, stb, lehetne még sorolni, az elhajigált cigicsikkeken át a mindenkin átgázoló öregasszonyokig.

2016. júl. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!